Niska pojemność mojej pamięci wewnętrznej, co mogę zrobić?


18

Obecnie w mojej pamięci wewnętrznej kończy się mało miejsca.

Co mogę zrobić oprócz przeniesienia aplikacji do pamięci zewnętrznej, aby zwolnić więcej miejsca, ale zachować obecne aplikacje i uniknąć odinstalowywania?

(Niektóre z nich nie zostaną przeniesione)Twoje prawo (szukałem „pamięci”, a nie pamięci)
Olav,

2
Potem zakładam, że tag pamięci RAM jest niepoprawny
Flow

Odpowiedzi:


8

Jedynym sposobem na to jest połączenie aplikacji z kartą SD.


Po pierwsze: rootowanie.

Oświadczenie : NIE jestem odpowiedzialny za jakiekolwiek szkody wyrządzone telefonowi, chociaż bardzo rzadko zdarza się, że ktoś uszkadza telefon podczas rootowania (lub mitów), a rootowanie może unieważnić gwarancję , niektóre zasady gwarancji są nieważne, jeśli są zrootowane, a niektóre inna pustka podczas odblokowywania bootloadera (tj. instalowanie niestandardowego modu), zrobiłem oba tak naprawdę.


Po drugie: partycjonowanie karty SD.

Łączenie aplikacji z kartą SD wymaga drugiej partycji na karcie SD.


Po trzecie: Aktywacja Link2SD lub S2E.

Możesz użyć jednej z tych aplikacji, aby połączyć aplikacje z kartą SD (wolę Link2SD):

Jeśli używasz link2sd, musisz wybrać typ partycji ext przy pierwszym otwarciu aplikacji, a następnie uruchom ponownie, jeśli uruchomisz ponownie, a aplikacja wyświetli ten sam komunikat, zobacz sekcję BONUS mojej odpowiedzi.


Po czwarte: Łączenie aplikacji z kartą SD.

To używa Link2SD (nie doświadczyłem z S2E):

Po aktywacji drugiej partycji karty SD powinieneś teraz połączyć aplikacje z kartą SD.

UWAGA: aplikacja musi znajdować się w pamięci wewnętrznej przed połączeniem, jeśli spróbujesz połączyć aplikację na karcie SD, zostanie ona przeniesiona do wewnętrznej, a następnie połączona, więc upewnij się, że jest wystarczająco dużo miejsca, aby ją przenieść.

po długim naciśnięciu aplikacji pojawi się menu kontekstowe, naciśnij, Create Linkaby połączyć aplikację.


Premia: Ręczna instalacja drugiej partycji:

najpierw musisz zainstalować tę aplikację, aby ją zamontować:

następnie otwórz emulator terminala (i upewnij się, że masz uprawnienia roota) i wpisz następujące polecenie (każda linia jest samodzielna):

su
mount -t ext2 /dev/block/mmcblk0p2 /data/sdext2

teraz otwórz link2SD i Menu > More > Quick Restarturuchomi ponownie system Android (nie telefon), jednak musisz wykonać te kroki za każdym razem, gdy ponownie uruchomisz telefon (nie przez Link2SD)


Czy nie można w żaden sposób uniknąć lub zautomatyzować ponownego uruchomienia, o którym mowa w rozdziale dotyczącym premii?
Narayanan

niestety nie, ale kiedy zainstalowałem zip w trybie hosta USB (cm7,2), robi to sam (nawet nie pisząc nic).
Mohamed Essam,

Działa :-) Coś jeszcze powinienem zrobić?
Olav

1
Nie bardzo rozumiem, dlaczego miałbyś montować ręcznie? A dlaczego ponowne uruchomienie jest problemem? (Powinno to być tylko raz?)
Olav

Jedną przydatną dodatkową techniką jest tworzenie kopii zapasowych i odinstalowywanie aplikacji za pomocą Titanium (wtedy można je szybko ponownie zainstalować)
Olav

5

Usunięcie zawartości /data/log/działało bardzo dobrze dla mnie. To było około 1,5 GB.


czy jest jakiś sposób, aby uczynić to automatycznym? lub może użyć polecenia su, aby połączyć ten folder z kartą SD (czy to bezpieczne)? lub dostosować dzienniki, aby mieć przydział lub po prostu nie generować dzienników?
Aquarius Power

dla mnie to był / data / log_other_mode z jakiegoś powodu
kpt. Senkfuss,

3

Jeśli masz tablet Acer serii A (taki jak opis Iconia A500 ), może to być przeciek Acer-log :

Najważniejsze jest to, że gdy używany jest GPS, sterownik GPS dla ICS 4.0.3 na tabletach z serii Acer najwyraźniej zapisuje liczne pliki gl-RRRR-MM-DD-HHMMSS.txt w katalogu / data / gps. Pliki najwyraźniej nie są automatycznie usuwane, więc z czasem zajmą większość wewnętrznej pamięci.

Istnieje łatka do wyczyszczenia danych dziennika GPS, które można pobrać ze strony sterowników Acer .

Możesz go pobrać i skopiować z niego plik Update.zip na pustą kartę microSD sformatowaną w systemie FAT32. Moja karta nie była pusta i nadal działała. Uruchom ponownie tablet, przytrzymując klawisz „Zmniejszanie głośności”, aż Erasing cache before SD update...w lewym górnym rogu ekranu pojawi się komunikat (coś w rodzaju ). (Interpretuję to jako: „usuń i zaktualizuj”, więc powinno to wyleczyć objaw i przyczynę.) Będzie kontynuowało się później, a ty będziesz gotowy. ( Nie wymaga dostępu do roota ).

.pdfPobranie jest miłe , szczegółowo opisując powyższe kroki za pomocą zrzutów ekranu. (Mówi o towarzyszącym pliku tekstowym user_cleanGPSlog, ale nie miałem go i nie potrzebowałem go.)


1

Wiele osób ma tego rodzaju problem, a ja mam ten sam. W końcu się zorientowałem i działa świetnie. Mam Galaxy Tab 7, ale wiele urządzeń z Androidem tego doświadczy. Istnieją 2 ważne foldery. Ten o nazwie / data to tak naprawdę nie tylko dane, ale to tam, gdzie Android instaluje aplikację APK i niektóre związane z nią dane. Jeśli zmusisz apk do zainstalowania na karcie SD, nadal będzie korzystać z części / data space (mała ilość) dla niektórych danych. Pamiętaj, że występuje mylące użycie nazwy „sdcard”. Większość urządzeń z Androidem ma „kartę SD”, która jest wewnętrzną pamięcią flash skonfigurowaną jak karta SD, ale prawdziwa zewnętrzna karta SD często nosi nazwę external_sd lub coś w tym stylu.

Problem, który odkryłem, znajduje się w / data / tombstone, znajdziesz 10 plików o nazwie tombstone_0 #. Są to informacje debugowania zebrane przez Androida. Pliki te gromadzą się z czasem. Nie potrzebujesz tego dla zwykłego użytkownika. Usuń je wszystkie. Te 4 pliki używały 1,4 GB mojej wewnętrznej pamięci tabletu o pojemności 1,89 GB.

Aby to zrobić, musisz zrootować urządzenie. Tak musisz. I nie wybuchnie, nie martw się, zrobiłem to i wielu innych! Następnie uzyskaj program, taki jak „Root Explorer”, aby przeglądać i usuwać śmieci. Będzie żądał i uzyskał uprawnienia roota, jeśli wcześniej zrootowałeś swoje urządzenie i będziesz mógł robić, co chcesz.

Aby zrootować urządzenie, po prostu google „zrootuj mój model urządzenia z Androidem”, a powinieneś szybko znaleźć sposób zrootowania urządzenia.

Ten problem jest wadą projektową. W przypadku niskiego poziomu pamięci wewnętrznej system Android powinien uruchomić zadanie w tle, aby usunąć te śmieci. (nie widziałem jeszcze takiego idiotycznego nieprzyjaznego zachowania na urządzeniach IOS, z wyjątkiem nowych map ;-))


czy nie powinno być lepiej używać aplikacji do czyszczenia pamięci?
Olav

0

Wpisz *#9900#na klawiaturze numerycznej, a następnie przejdź do „zrzutu logcat”, który będzie trzecim lub drugim wierszem na liście. Wybierz to, a karta SD wyczyści i naprawi pełny problem z kartą SD.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.