Wymuszać cały ruch Wi-Fi przez VPN?


14

Czy jest jakiś sposób, aby zmusić Androida do kierowania całego (ale tylko ) publicznego ruchu Wi-Fi przez PPTP VPN?

Mój telefon ma w zasadzie trzy scenariusze połączeń:

  • AT&T HSPA + lub LTE. Nie chcę z tym korzystać z VPN.
  • Publiczne WiFi. Nie chcę nigdy wysyłać niczego, co nie byłoby tunelowane przez VPN przez publiczne Wi-Fi. Jeśli właśnie podłączyłem się teraz do Wi-Fi, nie chcę, aby Android natychmiast uruchamiał się we wszystkich swoich stłumionych zadaniach WiFi, dopóki nie połączę się z VPN. Idealnie wolałbym, aby Android nawet nie wysyłał powiadomienia o tym, że jestem teraz połączony z Wi-Fi, dopóki VPN się nie uruchomi. Jeśli VPN spadnie, chcę, aby ruch był blokowany (lub kierowany przez AT&T), dopóki VPN nie zostanie ponownie ustanowiony.
  • Moje domowe WiFi. Mógłbym żyć z VPN'em, jeśli nie można odróżnić „mojego WiFi” od „wszystkich innych Wi-Fi”, ale wolałbym też nie VPN.

Wiem, że Tasker może teoretycznie osiągnąć większość z tych celów, z wyjątkiem jednego problemu: AFAIK, nikt nie napisał wtyczki VPN Tasker, która współpracuje z ICS. Czy istnieje jeszcze coś, co przeoczyłem?

Pozostawia to drugi problem - wyciek ruchu w okresie między połączeniem Wi-Fi a ustanowieniem VPN, a ruch wyciek, jeśli VPN umrze z jakiegoś powodu, podczas gdy WiFi pozostanie podłączone. Czy istnieje sposób na rozwiązanie tego problemu?


Niestety od czasu mojej nagrody nie ma nowych odpowiedzi. Wierzę, że to oznacza, że ​​nagroda nie zostanie przyznana nikomu.
thomasrutter

Odpowiedzi:


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.