Jak uniemożliwić aplikacjom wykrycie mojego telefonu jako zrootowanego


28

Muszę zainstalować aplikację, która wykryła, że ​​moje urządzenie jest zrootowane.

To pytanie składa się z dwóch części.

  1. W jaki sposób odkrył, że mój telefon został zrootowany

  2. Jak uniemożliwić aplikacji wykrycie mojego telefonu jako zrootowanego

Odpowiedzi:


18

Aby wykryć status rootowania urządzenia, aplikacja wydaje supolecenie. Jeśli status wyjścia to 0, oznacza to, że urządzenie jest zrootowane. W przeciwnym razie nie.

Aby temu zapobiec, możesz po prostu Denyuzyskać dostęp do konta root za pomocą wyskakującego okienka SuperUser (pod warunkiem, że jest to dozwolone w ustawieniach SuperUser, pojawi się wyskakujące okienko, gdy aplikacja wyda supolecenie). Następnie aplikacja uzyska non-zerostatus wyjścia i nie będzie w stanie określić statusu rootowania.

Aktualizacja:
niektóre aplikacje mogą korzystać z innych sposobów sprawdzania statusu roota (np. Sprawdzanie suistnienia pliku binarnego). Chciałbym przyznać, że żadna nie jest idealną metodą bez fałszywie dodatniego wyniku, ale czasem kończy się ona powodzeniem.

Najlepsza uniwersalna metoda zapobiegania wykrywaniu: Ogranicz uprawnienia demona aplikacji. Nie mogę zasugerować dokładnych ograniczeń uprawnień, ponieważ nie znam funkcji aplikacji. Może popsuć funkcje aplikacji.

Na koniec chciałbym powiedzieć: technicznie, nie ma sposobu, aby zapobiec wykryciu o 100% skuteczności. W przypadku ograniczeń uprawnień aplikacja może nadal podejrzewać, że coś jest nie tak.


1
Aby nie być pedantycznym ani nikczemnym, innym sposobem jest sprawdzenie pliku binarnego, /system/xbin/sujeśli istnieje - to w rzeczywistości trochę „ciszej”, a następnie próba wykonania su, podstępne, wiem :)
t0mm13b

2
@ t0mm13b To nie jest prawdziwy test, ponieważ jeśli ktoś umieścił suplik tekstowy w tym miejscu przez tymczasowy root, aplikacja powie fałszywy wynik.
Android Quesito,

@SachinShekhar Aplikacja nie zażądała wcześniejszych powiadomień, ponieważ moja aplikacja SuperUser rzuci powiadomienie. Czy jest coś, co muszę zrobić, logując się do terminu na telefon i zmieniających się coś
satts

@ user1654218 Upewnij się, że Always Allowopcja SuperUser nie jest aktywna. Możesz zapobiec wykryciu przez Always Denylub Deny Allteż (teksty opcji mogą się różnić w zależności od wersji).
Android Quesito,

@ user1654218 Jaka jest aplikacja w pytaniu? Możliwe, że aplikacja używa powodzenia.
Android Quesito,

6

Używam OTA Rootkeeper , który zawiera funkcję tworzenia kopii zapasowych sui tymczasowego wyłączania telefonu. Po tymczasowym zrestartowaniu można go ponownie zrootować, przywracając sukopię zapasową.

(Ponadto usiłuje także zachować rootowanie po zastosowaniu aktualizacji OTA od operatora sieci bezprzewodowej, co jest naprawdę fajną funkcją).


4

Oto, co zadziałało dla mnie:

1- Musisz mieć zainstalowaną platformę Xposed, możesz ją zainstalować tutaj: http://repo.xposed.info/module/de.robv.android.xposed.installer , Xposed jest strukturą dla modułów, które mogą zmienić zachowanie systemu i aplikacji bez dotykania żadnych plików APK.

2- Pobierz moduł Xposed Root Cloak stąd http://repo.xposed.info/module/com.devadvance.rootcloak i włącz go.

3- Dodaj aplikację, przed którą próbujesz ukryć root.

Ponowne uruchomienie będzie wymagane kilka razy w trakcie procesu.


2

Superużytkownik ma już pole wyboru odblokowania temp, działa dobrze, przetestowane


3
Witamy entuzjastów Androida . Dziękuję za twój wkład. Byłoby lepiej, gdybyś mógł nieco rozszerzyć tę odpowiedź, wyjaśniając, gdzie się znajduje i czy potrzebuje wersji pro, czy nie (jeśli jest dostępna) :)
Andrew T.

-1

To pytanie zostało już zadane i udzielono odpowiedzi:

Podsumowując, poszukaj aplikacji o nazwie „SuperUser” (jako jedna sugestia).

-edycja- Według sugestii link powinien przejść w dół:

Jak mogę wyłączyć root na modowanym urządzeniu?

Jeśli zainstalujesz SuperUser, możesz kontrolować, które aplikacje mają dostęp do konta root. Domyślnie blokuje wszystkie żądania i pyta, co chcesz zrobić. Możesz przyznać aplikacji dostęp na czas nieokreślony i odwołać ją w dowolnym momencie lub zezwolić tylko na określone żądania z limitem czasu. Większość zrootowanych ROMów jest fabrycznie zainstalowanych, w tym CyanogenMOD, a wiele metod rootowania również je zainstaluje.

Alternatywnie, możesz usunąć plik binarny su i Busybox z urządzenia, aby skutecznie go zrootować.


3
Wyłączanie i ukrywanie korzeni to dwie różne rzeczy. Również odpowiedź zawierająca tylko link nie jest pomocna. Jeśli link umrze, odpowiedź jest mniej niż przydatna.
roxan

@Cookster Chciałem uniemożliwić aplikacjom wykrywanie telefonu jako zrootowanego. Nie chcę wyłączać roota na moim telefonie
customRom

„Jeśli zainstalujesz SuperUser, możesz kontrolować, które aplikacje mają dostęp do konta root”. Czy coś mi umyka? Zablokuj wszystkim aplikacjom dostęp do roota i zrootuj telefon.
Westley,

Tak, coś ci umknęło. Pytanie nie było „jak zapobiec aplikacje od zyskuje privs root”, ale „jak zapobiec aplikacje wykrycie privs korzeniowe mogą być dostępne .
Izzy

-3

Rootowanie jest odwracalne. Jeśli więc zrestartujesz telefon, aplikacja nic nie zobaczy.


9
Nie jest to pomocne rozwiązanie. Pytający i wielu innych zrootowali swoje telefony z dobrych powodów i prawdopodobnie potrzebują do tego uprawnień do rootowania.
Izzy
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.