Jak przetestować czujnik zbliżeniowy w Galaxy Nexus działa zgodnie z oczekiwaniami


9

Zauważyłem dwa dni temu, że zainicjowałem kilka przypadkowych rzeczy, mając ręce w kieszeniach i telefon również ...

A dzisiaj właśnie odebrałem połączenie i rozmawiając przez telefon zdałem sobie sprawę, że włączyłem różne rzeczy z twarzą ...

Wygląda na to, że czujnik zbliżeniowy nie działa lub działa nieprawidłowo.

Jak to przetestować bez nawiązywania połączenia? Jak mogę mimo to przetestować czujnik zbliżeniowy? Czy to w ogóle możliwe?

Czytałem o świetle czujnika zbliżeniowego ... Nie widzę włączonego światła ani nic takiego ... Mogę tylko znaleźć dwa otwory za szkłem między przednią kamerą a głośnikiem. Przypuszczam, że jeden z nich (lub oba) to czujnik zbliżeniowy.

Galaxy Nexus ma 2 tygodnie i działa na nim Jelly Bean


Czujnik zbliżeniowy nie używa światła, dwa wspomniane otwory to czujnik zbliżeniowy i czujnik światła otoczenia, który mierzy oświetlenie wokół telefonu i używa go do regulacji automatycznej jasności wyświetlacza
onik

Odpowiedzi:


7

Zainstaluj aplikację czujnika, taką jak AndroSens lub AndroSensor .

Oboje są w stanie pokazać informacje o bliskości.

Uwaga:
Czujnik rozróżnia tylko bliskość bliską i daleką (zwykle 0-5 cm i> = 5 cm). Jest OK, że nie otrzymasz dokładnych pomiarów odległości.


2

Wiele telefonów z Androidem ma ukrytą aplikację o nazwie „menu serwisowe”, która działa, gdy wywołujesz niektóre kody w aplikacji Telefon.

na przykład menu usługi dla telefonów z systemem Android Sony (Ericsson) pojawi się podczas połączenia *#*#7378423#*#*lub, *#*#SERVICE#*#*a dla większości telefonów z systemem Android firmy Samsung pojawi się, gdy zadzwonisz *#0*#lub*#9072641*#

z „menu serwisowego” możesz przetestować ekran, klawisze, dotyk,… i, co najważniejsze, czujniki . Przetestuj ten kod w telefonie i sprawdź, czy pojawi się „menu serwisowe”, a następnie przetestuj stamtąd czujnik zbliżeniowy , bez potrzeby instalowania aplikacji innej firmy.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.