Synchronizować Chrome Mobile z Desktop Firefox?


14

Na komputerach stacjonarnych korzystam z Firefoxa z usługą Firefox Sync, ale na moim mobilnym urządzeniu z Androidem wolę używać Chrome Mobile. Czy istnieje sposób synchronizacji Chrome Mobile z Firefox Sync? (Myślałem o zsynchronizowaniu przynajmniej historii, zakładek i hasła).

Komentarz : na razie użyję XMarków i LastPassa do synchronizacji moich zakładek / historii (i haseł tylko dla Chrome Desktop). Ale to naprawdę nie jest idealne rozwiązanie, ponieważ potrzebuję działającego Chrome, aby synchronizacja z moim Chrome Mobile działała. Z tego powodu planuję napisać małe narzędzie, które łączy się z internetowymi interfejsami API Firefox Sync i Chrome Sync, aby zsynchronizować je ze sobą.


Czy kiedykolwiek napisałeś swoje małe narzędzie do synchronizacji? Jestem na tej samej łodzi co ty, więc chciałbym z niej skorzystać.
Richard Turner,

Nie, okazało się, że jest za mało informacji o interfejsach API: /
msiemens

Odpowiedzi:


6

Nie ma bezpośredniego związku między Chrome Mobile a dowolną wersją Firefoksa.

Możesz zsynchronizować informacje z telefonu komórkowego z Chrome do wersji Chrome na komputer, a następnie za pomocą aplikacji komputerowej przekazać zakładki do dowolnej innej przeglądarki.

Xmarks to DARMOWA aplikacja Synchronizacja zakładek, która obsługuje między innymi synchronizację między Google Chrome a Mozilla Firefox:

Zainstaluj Xmarks na każdym komputerze, którego używasz, i bezproblemowo integruje się z przeglądarką internetową, zapewniając bezpieczne tworzenie kopii zapasowych i synchronizację zakładek.

Xmarks będzie również synchronizowany w różnych przeglądarkach. Dzisiaj obsługujemy Firefox, Chrome, Internet Explorer i Safari (Mac OS).


Ponadto możesz przejść do wersji Premium i skorzystać z aplikacji na Androida, aby ułatwić ten proces:

Przegląd funkcji premium

Xmarks na Androida
Aplikacja mobilna Xmarks na Androida jest dostępna w sklepie Google Play. Możesz także zainstalować za pośrednictwem lastpass.com/xmarks.apk

Umożliwia użytkownikom Xmarks Premium dostęp do wszystkich zakładek na pulpicie i otwieranie kart na urządzeniu.

Obsługuje Google Android 1.5+

Xmarks dla klientów Premium od LastPass dostępne w sklepie Google Play.

Zrzut ekranu opcji Xmarks

Synchronizacja zakładek i wykrywanie sieci

Aplikacja, która pozwoli Ci nosić przy sobie dane Xmarks (wcześniej Foxmarks).

  • Synchronizuj zakładki z przeglądarką Androida
  • Dodawaj, aktualizuj i usuwaj zakładki
  • Wyświetl otwarte karty zdalne

Jeśli chodzi o pozostałe możliwości przeglądarki, takie jak zapisane hasła, AFAIK, możesz przekazać je tylko do wersji komputerowej Google Chrome.


Czy to dodaje zakładki do chrome, czy są dostępne tylko poprzez aplikację XMarks?
RR

Doda je bezpośrednio do Chrome.
patricksweeney,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.