Zerwanie połączenia Wi-Fi


20

Ostatnio miałem problem z utrzymaniem połączenia z Wi-Fi, najpierw w domu, a teraz w pracy. Co się dzieje, po chwili zauważę, że mój telefon korzysta z 3G.

Jeśli przejdę do ustawień Wi-Fi, zobaczę silny sygnał z routera. Kiedy próbuję połączyć się ręcznie, często pojawia się komunikat „Nie udało się połączyć z siecią” bez dalszych szczegółów. (W piekle jest specjalne miejsce dla tych, którzy piszą komunikaty o błędach, które nie wskazują natury problemu). Innym razem mogę się połączyć, ale sygnał jest zgłaszany jako słaby i szybko spada.

Moje komputery mogą się łączyć bez problemów i zgłaszać silne sygnały bezprzewodowe. Moi współlokatorzy nie mają podobnych problemów.

Mam Galaxy Nexus z Jelly Bean. Moi współlokatorzy mają odpowiednio Galaxy Note i Galaxy S2, oba na ICS.

Co jest nie tak z moim telefonem?

Dodatkowe Szczegóły

  • Mój telefon jest zrootowany, ale działa na nim pamięć ROM.
  • Mój telefon jest międzynarodową wersją GSM.
  • Po raz pierwszy zauważyłem ten problem podczas używania Taskera do implementacji bezprzewodowej smyczy Bluetooth . Przestałem używać smyczy - i Bluetooth całkowicie - ale problem nadal występuje. Nadal używam Taskera do innych celów.
  • Próbując wyśledzić ten problem, wyłączyłem opcję „Unikaj złych połączeń”, ale ta zmiana nie przyniosła żadnego efektu.
  • Jestem gotów rozważyć flashowanie plików na mój telefon jako ostateczność, ale zdecydowanie wolę alternatywne rozwiązania. Początkowo nie miałem problemów, więc wątpię, czy winę ponosi radio. Ponadto odrzucę głosowanie nad każdą odpowiedzią, która zapewnia niekompatybilną pamięć ROM / radio itp. Lub która pochodzi z nie renomowanego źródła.

Czy próbowałeś wyłączyć opcję „Unikaj słabych połączeń”? Możesz to znaleźć w Settings -> WiFi -> [overflow menu] -> Advanced -> Avoid poor connections.
onik

Wyłączyłem „Unikaj słabych połączeń” jakiś czas temu, bez efektu.
Scott Severance

Na twoim miejscu odinstalowałbym Tasker. Nie jest to tak bolesne, jak się wydaje, ponieważ możesz wykonać kopię zapasową wszystkich ustawień i przywrócić je po ponownej instalacji.
offby1

Miałem podobne problemy i posunąłem się daleko, zastępując mój AP, który początkowo wydawał się działać, ale potem WiFI znów był zły. Jądro franco wydaje się mieć pewne poprawki. Użyłem jego aplikacji play.google.com/store/apps/… do aktualizacji jądra i jak dotąd
Kendor

Odpowiedzi:


6

Moje rozwiązanie, które wydaje się działać do tej pory, jest dość związane z tym, co zaproponował t0mm13b.

Ta propozycja polegała na dostosowaniu ustawień DHCP. Jednak mój router ma dość ograniczoną funkcjonalność i nie można na nim zmieniać ustawień Wi-Fi. Szalony, wiem. Ustawiłem więc telefon na używanie statycznego adresu IP zamiast DHCP. Jak na razie dobrze.


4

Trzy rzeczy, które przychodzą mi do głowy

  1. Numer kanału transmisji Wi-Fi dla identyfikatora SSID (identyfikator sieci Wi-Fi), spróbuj zmienić go na inny kanał?
  2. Zasady dotyczące usypiania Wi-Fi, przejdź do Ustawienia> Wi-Fi, kliknij menu, kliknij Zaawansowane, Nie włączaj Wi-Fi podczas snu , ustaw na „Nigdy”
  3. Czas dzierżawy na adres IP dhcp, występuje stały błąd w sterowniku Wi-Fi (dobrze istniał w GB), jeśli czas dzierżawy jest ustawiony na -1 (co jest de facto standardem dla „nieograniczonej”), mechanizm Wi-Fi w ROM ma trudności ze zrozumieniem, że -1, tj. Liczba ujemna za czas dzierżawy, co powoduje podobne problemy z połączeniem z Wi-Fi. Spróbuj ustawić czas najmu na wartość dodatnią, np. 7200 sekund lub 2 godziny i zobacz, co się stanie.

Czy w przypadku numeru 1 chcesz zmienić kanał na routerze Wi-Fi lub na moim telefonie? To router współdzielony, więc nie chcę przerywać Wi-Fi wszystkim innym.
Scott Severance

W przypadku numeru 2 nie rozumiem, w jaki sposób polityka uśpienia Wi-Fi może mieć jakikolwiek wpływ, ponieważ rezygnacja często zdarza się, gdy aktywnie korzystam z telefonu. Czy coś przeoczyłem?
Scott Severance

W przypadku numeru 3 przyjrzę się temu, ale nie jestem zbyt pewny, ponieważ konfiguracja routera jest prawdopodobnie w języku, którego nie rozumiem.
Scott Severance

Aby odpowiedzieć na pierwszy komentarz, czasami chipy Wi-Fi mogą mieć problemy z połączeniem, kanały 6 i 9 mogą stanowić problem, nie ma problemu z laptopami PC, ponieważ oczywiście mają one większą „obsługę” Wi-Fi. W przypadku numeru 2, gdy telefon przechodzi w tryb uśpienia, połączenie zrywa się, ustawiając go na „nigdy”, układ Wi-Fi zestawu słuchawkowego okresowo „pinguje”, aby zapewnić łączność.
t0mm13b,

Wygląda na to, że mój router nie ma opcji pozwalających mi ustawić kanał lub zmodyfikować ustawienia DHCP (wydaje się, że to raczej gołe kości). Ustawiłem telefon tak, aby używał statycznego adresu IP, ponieważ wydaje się, że jest to najbliższy możliwy termin. Zobaczymy jak to działa. Jeśli chodzi o numer 2, mój telefon jest ustawiony tak, aby wyłączał Wi-Fi, gdy telefon śpi, aby oszczędzać baterię. Nie sądzę, aby zmiana tego ustawienia przyniosła jakikolwiek efekt, gdy połączenie zostanie zerwane, gdy telefon jest w stanie czuwania , co oznacza, że ​​Wi-Fi nie zostanie wyłączone przez to ustawienie.
Scott Severance,

0

Ten problem zacząłem w ciągu ostatnich 3 miesięcy na telefonie Samsung GS5 (Android 4.4.2). Dostaję te same objawy, że telefon decyduje się okresowo przełączać między Wi-Fi a 4G. To problem na forach Google wydaje się bardzo podejrzany. Problem dotyczy Androida. Odnosi się do kombinacji używanego ustawienia szyfrowania (przełącz na WEP), a także może być konieczne wyłączenie WMM w ustawieniach QOS.

Działam już od co najmniej 2 lat. Jeśli dzieci w Google mogą na jakiś czas przestać jeść pizzę i zastanawiać się nad absurdalnymi nazwami swoich systemów operacyjnych, i zrobić prawdziwe kodowanie, powinny być w stanie to naprawić.

Jeśli powyższe rozwiązanie nie powiedzie się, jedynym sposobem na utrzymanie łączności z siecią Wi-Fi w domu jest WYŁĄCZENIE „danych mobilnych” w telefonie i pozostawienie Wi-Fi włączone. Wydaje mi się, że telefon widzi zarówno Wi-Fi, jak i LTE i przełącza się nawet podczas korzystania z telefonu, a następnie łączy się w przypadkowych odstępach czasu. Odmawiając głupiemu telefonowi wyboru, pozostaje podłączony do Wi-Fi. Jedyną rzeczą jest to, że musisz pamiętać o ponownym włączeniu „danych mobilnych” po wyjściu z domu.


0

Wifi Fixer aplikacja może być w stanie pomóc. Wykryje i podejmie próbę przywrócenia po wykryciu problemów z niskim sygnałem lub rozłączeniem


Podaj krótki opis tej aplikacji, aby czytelnik nie musiał tracić czasu na klikanie, znajdowanie i czytanie opisu na innej stronie. Ponadto, ponieważ jest to odpowiedź oparta na domysłach, należy podać opis IMO. :)
Firelord

-1

Istnieją nowsze radia, które znacznie je poprawiają. https://dl.dropbox.com/u/19045917/411_radios.zip Ponieważ jesteś zrootowany, zakładam, że wiesz, jak flashować radia.


Dziękuję za odpowiedź. Jednak generalnie nie flashuję rzeczy na telefonie (nie możesz założyć, że rootowanie oznacza flashowanie) Martwię się o zrywanie rzeczy, szczególnie jeśli chodzi o jakiś losowy plik zip opublikowany przez jakąś przypadkową osobę bez szczegółów na temat co robi lub wspomina o swoim oficjalnym źródle. Jeśli naprawisz swój post, usunę mój głos negatywny.
Scott Severance

Po dalszej kontroli pliku ZIP radia odkryłem, że nie jest on nawet kompatybilny z moim telefonem. Gdybym spróbował go sflashować, prawdopodobnie zepsułby mój telefon.
Scott Severance
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.