Jak działa aplikacja „Battery Repair”?


10

Właśnie znalazłem tę aplikację ( naprawa baterii ) w sklepie Google Play, mam pytanie, jak mogę przedłużyć żywotność baterii. Jakie optymalizacje robią? Czy ktoś przetestował to narzędzie, czy działa?


5
czytanie recenzji przypomina mi aplikację oszustwa, w której potrząsanie słuchawką w celu naładowania baterii spowodowało wiele recenzji trolli ... po prostu mówiąc, jeśli brzmi zbyt dobrze, aby mogło być prawdziwe ... uważaj ...: )
t0mm13b

1
@ t0mm13b uwierz lub nie, na AndroidPIT mieliśmy cały wątek na tej ładowarce, gdy zapytano, jak to działa - i tylko wtedy, gdy ktoś nalegał, aby jego telefon zastąpił reaktor atomowy (ale teraz miał ramię do tenisa) facet, który zapytałem, czy to podróbka ... Więc zasadniczo myślę, że to samo (zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe), choć komentarze tutaj brzmią bardziej rozsądnie niż to, o którym właśnie wspomniałem. Nie widzę żadnego sposobu, jak mogłoby to działać. Wciąż ciekawi, czy ktoś może mnie przekonać inaczej.
Izzy

Wierzę, że nawet istnieje aplikacja taka jak Naprawa baterii, to nigdy nie naprawi baterii. Zgadzam się z erikiem, że aplikacja może tylko ponownie skalibrować baterię, a nie naprawić. Myślę, że to tylko sposób na zwiększenie natężenia ruchu w tej konkretnej aplikacji.

Myślisz, że inna aplikacja innej firmy może lepiej zarządzać energią niż Android?
użytkownik

moja bateria nie ładuje się. Zostawiłem ją na noc i dostałem tylko 47% opłaty, która trwała mniej niż godzinę. Zainstalowałem tę aplikację i uruchomiłem proces, tak samo jak powyżej „znalazłem i naprawiłem” złe ogniwa w mojej baterii. Kiedy wróciłem do domu, ponownie włożyłem telefon do ładowarki i tym razem naładowałem go do 100%. Nie jestem pewien, czy to była aplikacja, ale coś się stało. Właśnie go odłączyłem, aby zobaczyć, jak długo będzie włączony i wróci z aktualizacją czasu aktywności.

Odpowiedzi:


13

Żadna aplikacja nie może w żaden sposób „zoptymalizować” ani „utrzymać” baterii, ponieważ nie może uzyskać niezbędnego dostępu do sprzętu - prawdopodobnie nawet jeśli wymagałby rootowania. Ta aplikacja wyraźnie reklamuje, że nie. W każdym razie inżynierowie producenta z pewnością wdrożyli już wszystkie niezbędne optymalizacje. Nie ma możliwości, aby twórcy aplikacji wiedzieli coś użytecznego na temat obwodów ładowania i baterii każdego telefonu, czego nie wiedzą inżynierowie.

Krótko mówiąc, nie ma możliwości, aby ta aplikacja w ogóle zrobiła coś użytecznego. (Może to być nawet złośliwe oprogramowanie, ale w tym przypadku nie mam wrażenia).

(Uwaga: poniższe prawdopodobnie nie są prawdziwe)

Jedyną rzeczą, którą aplikacja może zrobić (na zrootowanym telefonie) jest ponowna kalibracja baterii. Jeśli bateria zostanie źle skalibrowana, system operacyjny może pomyśleć, że jest tak dobry, jak rozładowany i wymusić wyłączenie, mimo że nadal pozostaje użyteczna ilość ładunku. Jedną z takich aplikacji jest trafnie nazwana kalibracja baterii .


Chociaż te dane dotyczące kalibracji nazywane są mitem w wielu miejscach (ponieważ plik statystyk baterii powinien zawierać tylko statystyki dotyczące zużycia baterii przez daną aplikację), jest to jedyne wyjaśnienie, które ma sens. Nadal nie jestem pewien, czy w to uwierzyć, czy nie, również z powodu części „mitycznej”.
Izzy

w przypadku aplikacji ( kalibracja baterii ), która wymaga rootowania, pożądane jest, aby mieć otwarte oprogramowanie i przeprowadzić audyt. Najlepszym sposobem sprawdzenia, czy aplikacja nie jest szkodliwa, jest sprawdzenie jej kodu źródłowego. Szkoda, że ten popularny i niewielka aplikacja ma nie wydaje się być open source . (Chciałbym go użyć, ale nie zainstaluję go, ponieważ nie jest open source). Po drugie, bycie wolnym oprogramowaniem (open source) byłoby korzystne dla utrzymania aplikacji i jej dalszego rozwoju.
imz - Ivan Zakharyaschev

12

MIT OBALONY

Wczoraj zainstalowałem tę aplikację z pewną niepewnością, która wykryła (i naprawiła) szereg problemów. Potem znalazłem ten wątek, który jeszcze bardziej wzbudził moje podejrzenia. Dzisiaj uruchomiłem aplikację i wykryła zero problemów, co nie jest zaskakujące, ponieważ bateria prawdopodobnie nie pojawiła się z dnia na dzień. Z ciekawości ustawiłem datę z miesięcznym wyprzedzeniem i ponownie uruchomiłem test, i nagle pojawiło się osiem „ogniw” o niskim ładunku i dwa nieaktywne! Więc oczywiście wszystko, co robi ta aplikacja, to sprawdzanie, kiedy była ostatnio uruchamiana, a im dłużej temu, tym bardziej „wadliwe” komórki rzucały w losowy sposób, aby wyglądało, jakby znaleziono „usterki”, które można następnie naprawić.

Nie marnuj czasu, zakładam, że jedyne, co to robi, to zapewnia dochód z reklam deweloperowi.


2
Tak. W rzeczywistości próbowałem podobnych aplikacji, które twierdziły, że „naprawiają” akumulatory, uruchamiając je na emulatorach Androida i przy pierwszym uruchomieniu wykazały „złe ogniwa akumulatora” !!! Jak to jest w ogóle możliwe. Emulator nie ma baterii: DI napisał wściekłą recenzję na Playstore z tymi odkryciami. Takie aplikacje powinny zostać zbanowane.
Nilesh Pawar
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.