Zmieniając uprawnienia do plików za pomocą roota, czy pozostaną one, gdy zrestartuję?


11

Obecnie używam polecenia run-as przez adb, aby uzyskać dostęp do folderu danych aplikacji, którą rozwijam bezpośrednio na telefonie za pomocą AIDE.

Podczas łączenia się z telefonem lokalnie za pomocą connectbot mogę znaleźć polecenie run-as, /system/bin/ale nie ma ono uprawnień do wykonywania. W tym folderze znajdują się inne programy / skrypty, które mają uprawnienia do wykonywania i mogę je uruchomić.

Moje pytanie brzmi: Jeśli zrootuję mój telefon, mogę zmienić uprawnienia do wykonywania programu run-as. Jeśli następnie usunę root, czy te uprawnienia pozostaną?

Nie jestem całkowicie niechętny rootowaniu mojego telefonu na stałe, ale jeśli nie muszę, wolałbym nie.

To jest na Galaxy Nexus.


Zdaję sobie sprawę, że jeśli pozostawię plik wykonywalny, to prawdopodobnie pozwolę się szeroko otworzyć na zagrożenia bezpieczeństwa. Ale jestem gotów zaryzykować, nawet po prostu sprawdzić, czy to możliwe.

Odpowiedzi:


6

Tak.

Nie ma nic magicznego, aby przywrócić /systempartycję do pierwotnego stanu. Wielu użytkowników tymczasowo uzyskuje dostęp do roota, aby usunąć bloatwares, /system/appsa następnie zrestartować komputer.

Pamiętaj jednak, że jeśli metoda rootowania wymaga flashowania /systemobrazu, utracisz wprowadzone zmiany. Więc zastosuj odpowiednią metodę rootowania.


Pozdrawiam Sachin. Wszelkie pomysły, w których mogę uzyskać tę „właściwą” metodę usuwania rootów. Googling tak naprawdę nie filtruje słowa „właściwy”
Russ Wheeler,

@RussWheeler Prawidłową metodą mam na myśli usunięcie supliku binarnego, SuperUser.apk itp. I zamknięcie wszelkich exploitów. W celu zrootowania i zrestartowania Galaxy Nexus jednym kliknięciem znalazłem tylko jedno oprogramowanie. Zestaw narzędzi do korzenia Nexusa Wuga i wygląda na to, że nie masz szczęścia. Uruchamia się poprzez flashowanie całego oryginalnego oprogramowania. To nie jest właściwy sposób.
Android Quesito,

@RussWheeler Spróbuj tymczasowo zrootować
Android Quesito 12.12. O

@RussWheeler Ten wygląda również obiecująco: androidforums.com/verizon-galaxy-nexus-all-things-root/…
Android Quesito 12.12

Dzięki, Sachin, sprawdzę je później i dam znać, jak sobie radzę. Bardzo zależy mi jednak na tym, aby nie usuwać żadnych danych. Jeśli o to chodzi, wolałbym nie korzeń i zachować podłączając swój telefon w celu uzyskania od niego db :)
Russ Wheeler
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.