Jak wyłączyć dźwięk pełnego powiadomienia o baterii?


75

Po całkowitym naładowaniu baterii mój telefon Galaxy S wydaje ten sam dźwięk powiadomienia, który jest używany, gdy otrzymuję SMS. Czy istnieje sposób na wyłączenie dźwięku bez wyłączania dźwięku z SMS-a? Zwykle ładuje telefon w nocy i łatwo budzi się przy dźwięku powiadomienia „Bateria całkowicie naładowana. Odłącz ładowarkę” :(


2
Czy ktoś wie, czy to tylko dla galaktyki? Nie sądzę, że kiedykolwiek widziałem to na stanie Android lub cyjanogenod?
Bryan Denny

Musi być. Mój Droid tego nie robi.
ale

2
Mój Galaxy Tablet włącza ekran po pełnym naładowaniu, gdy próbuję spać w nocy: całkiem głupio!
PP.

@ PPO1: Mój telefon Galaxy S też to robił, ale odszedł po aktualizacji do Froyo 2.2 (lub 2.2.1 - nie teraz dokładnie, ale zniknął po aktualizacji).
Edelcom

2
Mam Galaxy Gio z systemem FroYo i myślę, że może to być funkcja Samsunga.
Mingo

Odpowiedzi:


27

Z tego, co mogę znaleźć, nie ma sposobu, aby to wyłączyć:

brak rozwiązania na forum Samsung Galaxy

brak rozwiązania na forum Vodafone

Tasker nie może tego ukryć

Jednak zauważa jeden komentator

Some custom ROMs rebuild the framework and rip the notification out entirely. 
Check out the XDA forums if you'd like to try that stuff.
Typically requires root and a good working knowledge of how to use
Clockwork Recovery, Odin, etc... not for the faint of heart.

2
Och, bummer. Cóż, użyłem Taskera do tłumienia dźwięków powiadomień w nocy. To nie jest idealne rozwiązanie, ponieważ nie słyszę wtedy dźwięków SMS, ale przynajmniej mogę teraz spać: D
Kaitsu

1
Mój ROM Serendipity ( serendipityrom.weebly.com ) usuwa pełny dźwięk baterii. Dużo pracy na jedną prostą rzecz, ale jeśli zastanawiasz się nad niestandardową pamięcią ROM, warto rozważyć.
Szansa

1
Szkoda - mam ten sam problem z moim Samsung Galaxy Gio i chciałbym pozbyć się dźwięku powiadomienia. Czy aktualizacja Gingerbread pomoże to naprawić?
Mingo

17
  1. Ustaw powiadomienia globalne na ciche.
  2. Ustaw powiadomienie w wiadomości na dowolny dzwonek (inny niż domyślny).
  3. Powtórz (2) dla każdej innej aplikacji, dla której chcesz otrzymywać powiadomienia.

Po pierwszym podłączeniu telefonu do ładowarki nadal będzie słychać sygnał dźwiękowy, ale nie będzie sygnału po pełnym naładowaniu. Oczywiście nie jest to idealne rozwiązanie, ponieważ musisz ręcznie ustawić każdą inną aplikację i prawdopodobnie niektóre nie będą miały indywidualnych ustawień powiadomień.


9

Natknąłem się na to pytanie, ponieważ chcę naładować swój telefon w nocy przy łóżku. Dlatego nie chcę, żeby mnie obudziło, ale ustawienie wyciszenia telefonu nie rozwiązuje go, ponieważ chcę być dostępny dla połączeń alarmowych.

Moim rozwiązaniem (które nie jest ściśle poprawną odpowiedzią na pytanie, ale może rozwiązać problem dla większości osób) było użycie aplikacji „Night Ringer Free”, która pozwala mi wejść na białą listę połączeń / smsów, ale wszystkie inne dźwięki są wyciszone.


Aplikacja Cyfrowy stolik nocny rozwiązał to dla mnie na wszystkich moich urządzeniach Samsung.
LosManos

5

Z XDA Developers Forum z powodzeniem zaimplementowałem to rozwiązanie na moim telefonie Samsung Galaxy S Epic 4G (z GingerBread.EI22 i GingerBread.EL30), co wyeliminowało powiadomienia z telefonu „W pełni naładowana bateria. Odłącz ładowarkę”. Rozwiązanie oferuje następujące trzy funkcje:

  1. Zatrzymuje wibracje.
  2. Wycisza dźwięk.
  3. Zapobiega włączaniu się ekranu w środku nocy.

A co najlepsze, możesz wdrożyć dowolną (lub WSZYSTKĄ) z trzech powyższych funkcji. Powodzenia!


1
Ach, widzę, że opublikowałeś własną odpowiedź - mimo to edytowanie zaakceptowanej odpowiedzi nie jest
Matthew Czyta

4

Nie chcę kraść od @Martin Sherburn, ale ta aplikacja , którą polecił w komentarzu, działa na mnie. Nie powstrzymuje podświetlenia ekranu, ale wycisza powiadomienie.


3

Wypróbuj Sound Manager. Zaplanuj z nim wolumeny rodzajów dźwięków (6 kategorii). Wyłącz głośność powiadomień (Bateria pełna, powiadomienie e-mailem itp.) Od 12 do 7, pozostawiając nietknięty dźwięk dzwonka i multimediów i wszystko gotowe. Działa na mojej nowej Samsung Galaxy s2.

Spałem dobrze ostatniej nocy bez zakłóceń! Kiedyś krzątałem się tylko przed pójściem spać i pamiętałem, aby rano przestawić go z powrotem na dzwonek.

Śpij dobrze!


3

Od czasu zaktualizowania mojego SGS z wersji 2.2 do 2.3 nie otrzymuję już dźwięku powiadomienia, więc zakładam, że problem został rozwiązany.


3

Możesz użyć:

  • ' GravityBox moduł' Xposed (dostępny osobno dla Lollipop KitKat i Jelly Bean), który posiada opcję dokładnie, że (Under Power tweaks -> Battery Charge sound tick).
  • Lub jeszcze bardziej dedykowany moduł Disable Battery Full Alert module.

Aby uzyskać informacje na temat instalowania modułów „Xposed”, zobacz podobny post wymiany stosu .


Jest to najbardziej precyzyjne rozwiązanie, które nie wymaga wyciszenia telefonu ani nic takiego. Wyłącza to powiadomienie, ponieważ Samsung nie dba o to .
Dan Dascalescu,

1

Mam Samsung Charge i udało mi się wyłączyć irytujące powiadomienie „Bateria pełna” za pomocą Taskera . Jak inni stwierdzili, rozwiązanie Tasker Kiedyś nie jest specyficzna dla wyłączając jedynie zgłoszenie BatteryFull gdy osiągnięta, ale nie ograniczają ilość czasu powiadomienia są wyłączone i kiedy. Co zrobiłem z Tasker:

  1. Konteksty-moc, czas między 11p-6a, bateria między 99-100% ... Zadanie - wyłącz powiadomienia
  2. Konteksty - moc, czas między 11p-6a, bateria pełna ... Zadanie - włącz powiadomienie.

Powinno to ograniczyć czas wyłączania powiadomień do zaledwie kilku minut, ponieważ ładowanie baterii trwa od 99 do 100%.


4
Istnieje specjalna aplikacja, która robi to zasadniczo, ale z mniej bałaganem o nazwie „Tłumik naładowany baterią”: market.android.com/…
Martin Sherburn

1

Wiem, że to nie jest idealne, ale używam aplikacji o nazwie „NightStand BOLD” i klikam „Wycisz powiadomienia”. Kiedy śpię, używam tego jako mojego zegara. To również wycisza sms, ale ogólnie nie mam nic przeciwko. Nie wyciszy jednak alarmów. W każdym razie mam nadzieję, że to pomoże.


0

Na tych forach znalazłem coś, co polega na zrootowaniu telefonu, aby wykonać to zadanie. Pamiętaj, że dotyczy to w szczególności Droid Charge. Możesz jednak zastosować go w swoim telefonie. Podstawowa zasada polega na zrootowaniu telefonu i zmianie niektórych plików dźwiękowych systemu za pomocą Root Explorera . Była inna odpowiedź, która polegała na zrootowaniu telefonu i zainstalowaniu niestandardowej pamięci ROM, ale postawiłbym zakład, że jest to możliwe bez niestandardowej pamięci ROM. Instalowanie niestandardowej pamięci ROM jest moim zdaniem znacznie trudniejszym krokiem (chociaż osobiście to zrobiłem).


Z odpowiedzi nie wynika jasno, jakie kroki sugerujesz podjąć. Czy możesz być bardziej szczegółowy?
Jewgienij Afanasiew

Co to są „niektóre pliki dźwiękowe systemu”?
Jewgienij Afanasiew
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.