Ustawić dwa języki jednocześnie dla podstawowej klawiatury?


20

Chcę mieć jednocześnie angielską i niemiecką prognozę i automatyczną korektę dla podstawowej klawiatury (tutaj Jelly Bean).

Mój przypadek użycia:
wielozadaniowość między domenami angielską i niemiecką na moim tablecie, gdzie potrzebuję klawiatury (np. Google Talk z moimi niemieckimi przyjaciółmi i edycja / odpowiadanie na pytania entuzjastów Androida w języku angielskim). Problem: Nie chcę wyłączać przewidywania / automatycznej korekty, ani nie chcę przełączać się na alternatywną klawiaturę. W tej chwili muszę ręcznie przełączać się między klawiaturami en / de podczas przełączania zadań (z Google Talk na przeglądarkę iz powrotem). To denerwujące. Nie mam nic przeciwko układowi klawiatury (QUERTZ lub QUERTY), ale wolę angielski.

Jak mogę mieć jednoczesne przewidywanie / automatyczną korektę w wielu językach na standardowej klawiaturze?Dzięki, przegapiłem to pomimo prowadzenia strony: lokalne wyszukiwanie google przed wysłaniem. W każdym razie, może być coś, co można zrobić na Jelly Bean: Zainstaluj dodatkowe słowniki, np. Do obsługi Emoji (źródło tutaj ). Jednak jest jeszcze tylko angielski (brytyjski) dostępny jako dodatek (myślę, że zawiera tylko dodatkowe słowa). Spróbuję.
ce4

Są to obsługiwane do tej pory paczki: Emoji angielski (angielski) dla angielskich słów, angielski - słownik główny, angielski, angielski (brytyjski), Hrvatski, Cestina, Nederlands, Emoji pour mots francais, Francais, Deutsch, Italiano, Norsk bokmål (norweski ), Portugês (Brazylia), Portugês (Portugalia), Pyccknn (rosyjski), Español (zgodnie z XDA )
ce4

Odpowiedzi:


8

Podstawowa klawiatura w Jelly Bean (4.1 lub 4.2) nie obsługuje wielu języków jednocześnie. Jednak SwiftKey, klawiatura innej firmy, obsługuje zaawansowane przewidywania w maksymalnie trzech językach jednocześnie.

SwiftKey Oficjalna strona internetowa
SwiftKey w Google Play

Pamiętaj, że SwiftKey to aplikacja płatna. Wersje próbne aplikacji można znaleźć w Sklepie Play. Jeśli szukasz funkcjonalności podobnej do Swype, zauważ, że nadchodząca wersja SwiftKey również ją zawiera.


Czy obecnie jest to jedyne dostępne rozwiązanie dla jednoczesnej wielojęzycznej klawiatury?
jj_

Wygląda jak to. Osobiście zmieniam tylko klawiatury Google i zmieniam język za każdym razem, gdy jest to konieczne, za pomocą panelu powiadomień lub klawisza spacji. Są też bardziej stabilne i szybsze niż SwiftKey.
Etienne Levesque Guitard 20.04.16

Cóż, jeśli ciągle musisz wielokrotnie przełączać się z języka angielskiego na inny język i odwrotnie w jednym zdaniu, nie jest to trwałe rozwiązanie ...
jj_

Zgadzam się. Często to robiłem. Jestem całkiem pewien, że oprogramowanie ukształtowało sposób, w jaki trochę rozmawiam z ludźmi. Teraz więcej jednego języka.
Etienne Levesque Guitard

2

Nie wiem, jak korzystać z nich jednocześnie, ale tak, możesz mieć 2 języki. Upewnij się, że drugi język jest zainstalowany w ustawieniach. Następnie pod klawiaturą upewnij się, że zaznaczyłeś ustawienie, aby pojawił się dodatkowy klawisz, gdy używasz wielu języków. Następnie, gdy piszesz, powiedzmy w WhatsApp, przejdź do menu i zaznacz pole drugiego (zainstalowanego) języka w ustawieniach i voila, obok przycisku spacji pojawi się dodatkowy przycisk, a na spacji zobaczysz, który z nich język, którego używasz.


1

W ten sposób rozwiązałem ten problem na moim telefonie HTC One:

Przejdź do Ustawienia-> Języki i klawiatura.

Na tej liście znajduje się ustawienie „Swype”, które pokazuje, że jest ustawione na „Swype”. Brak informacji. Ale i tak naciśnij na niego palec.

Bam! Pojawia się najbardziej przydatne menu, o którym nigdy nie wiedziałem, że istnieje. Możesz dodać język, który będzie używany jednocześnie z Twoim językiem podstawowym. W obu językach pojawia się korekta pisowni i przewidywanie słów. Espanol był tam domyślnie włączony, można było pobrać więcej języków.


0

Rozwiązanie dla wielu języków jednocześnie w Motorola DROID RAZR i Android wersja 4.4.2:

Ustawienia; Język i wejście; KLAWIATURA I METODY WEJŚCIA; Domyślna; Klawiatura Android - po prawej stronie widoczny jest wybór menu „opcja”. Dotknij tego. Wyświetlone podmenu języków wprowadzania. Wybierz „Języki wprowadzania”, aby wyświetlić listę dostępnych języków i tych, które chcesz włączyć. W tym samym podmenu Języki wprowadzania masz wiele opcji, w tym słowniki dodatków, które jeśli je wybierzesz, możesz zobaczyć, które są zainstalowane lub nie.

Operacja: Podczas wprowadzania tekstu zobaczysz aktualnie wybrany język wyświetlany na spacji. Po lewej stronie spacji widoczna jest ikona „świata” używana do przełączania języków na pisanie i wprowadzanie głosowe oraz z podpowiedziami i korektą pisowni.


1
To nie jest jednoczesne.
jj_

0

To nie odpowiada bezpośrednio na twoje pytanie, ale wyjaśnia, jak korzystać z kilku klawiatur / słowników jednocześnie i jak tworzyć niestandardowe klawiatury / słowniki.

Kolejne pytanie Stackoverflow dotyczące używania wielu klawiatur na Androidzie: /programming/20197421/adding-a-second-dictionary-to-the-spell-check-in-android-4-3/44033793#44033793

Oto jak na przykład mieć klawiaturę francuską ze słownikiem francuskim + klawiaturę francuską ze słownikiem angielskim

Iść do Android settings > Language & Input > Gboard (domyślna klawiatura Google).

Następnie Languagesmożesz zaznaczyć wszystkie potrzebne klawiatury. W moim przypadku French (France)i English (UK).

Otrzymasz zwykłą klawiaturę francuską AZERTY i zwykłą klawiaturę angielską QWERTY.

Jeśli chcesz słownika angielskiego z francuską klawiaturą AZERTY, możesz przejść do Preferences > Personalised input stylesi utworzyć nową klawiaturę Language: English (UK) Layout: AZERTY, a następnie w Languagesmenu pojawi się nowa klawiatura na liście,English (UK) (AZERTY) . Zaznacz to.

Teraz masz 3 klawiatur w swoim liście: French (France), English (UK)iEnglish (UK) (AZERTY) .

Podczas korzystania z klawiatury możesz przełączać się między klawiaturami za pomocą specjalnego przycisku lub przytrzymując Spacepasek. SpacePasek pokazuje także aktualny język używany.

Korzystanie z wielu słowników jednocześnie: W Text correctionopcji dostępna jest „sugestie wielojęzyczne”, w tym samym czasie będzie używanych kilka słowników , które uznają za prawidłowe wszystkie słowa z wybranych języków. Jeśli jest aktywny, Spacepasek pokaże coś w rodzaju FR-EN, wskazując, że jednocześnie aktywnych jest kilka języków. Ja osobiście nie lubię tego.


0

Ten sam problem przydarzył mi się kilka dni temu, który został w ten sposób rozwiązany:

  • Przejdź do ustawień klawiatury: Ustawienia> Język i wprowadzanie> Klawiatura wirtualna> Klawiatura Samsung
  • Sprawdź, czy Twoje języki są wybrane w „Językach typów”
  • Upewnij się, że włączona jest opcja „Przewidywanie”.
  • Upewnij się, że opcja „Automatyczna wymiana” jest włączona.
  • Uruchom ponownie aplikację, na której była używana klawiatura, aby zastosować nowe ustawienia

Ten ostatni punkt sprawił, że znów działał dla mnie, dzięki czemu mogę pisać brzydkie rzeczy, takie jak „Holà yeah le clavier marche”, bez konieczności przesuwania spacji.

Zasugerowało mi to francuskie wsparcie Samsunga, które odpowiedziało (w ciągu jednego dnia!) Na następujące:

W efekcie wrzuć jedno rozwiązanie na żądanie, dzięki czemu będziesz mógł manipulować w „Paramètres” du clavier:

  • ajouter le français et l'anglais w „Langues et types”;
  • cocher le „Texte intuitif”;
  • cocher „Vérif. orthographe auto”. ;
  • Fermer i redémarrer l'application sur laquelle vous avez fait le reparamétrage du clavier.

-2

W ustawieniach klawiatury Androida istnieje możliwość przesuwania palcem po spacji, aby zmieniać języki. Tam możesz wybrać języki, których chcesz używać.


1
Nie pyta, jak zmienić język, ale raczej mieć dwa języki jednocześnie.
Peanut

1
Tak. Jestem ojczystym językiem niemieckiego i często przełączam się na angielski w tę iz powrotem (np. Aby pisać tutaj po angielsku podczas czatu w języku niemieckim na mojej karcie przy użyciu wielu zadań). To brzydkie za każdym razem, gdy zmieniasz język wprowadzania lub dostajesz nieprzyjemne automatyczne korekty. Używam również wielu angielskich (terminów technicznych) w języku niemieckim, więc idealnie chciałbym, aby oba języki były „aktywne” w tym samym czasie.
ce4
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.