Zmień język dla jednej aplikacji (rozpoznawanie głosu Google Now, dostępne rootowanie)


14

Zwykle prowadzę telefon po francusku. Niestety Google Now będzie obsługiwał polecenia głosowe tylko wtedy, gdy ustawię język telefonu na angielski amerykański.

Próbowałem ustawić Google Now> Paramèters> Voix> Langue na anglias . Umożliwiło mi to wyszukiwanie w Google przy użyciu języka angielskiego. Ale nadal nie mogłem używać poleceń takich jak „zadzwoń ...”, „przejdź do…” lub „ustaw alarm…”. Wydaje się, że są one dostępne tylko wtedy, gdy ustawię ogólny język telefonu na angielski, czego nie chcę.

Czy istnieje sposób zmiany języka telefonu dla poszczególnych aplikacji? Wymagałoby to prawdopodobnie dostępu do roota, który mam dostępny. Zasadniczo szukam aplikacji root, która będzie szansą na lokalizację Unix dla wybranych aplikacji lub coś w tym rodzaju. Chcę, aby Google Now działał bez zmiany wszystkich innych aplikacji na angielski. Dziękuję Ci!

Odpowiedzi:


4

Istnieje sposób na zmuszenie określonej aplikacji do pracy w innym języku / języku niż ogólne ustawienia telefonu!

  1. musisz być zrootowany
  2. zainstaluj „xposed framework” z xposed.info
  3. w ramach tej aplikacji zainstaluj moduł „ustawienia aplikacji”
  4. w tym module wyszukaj „Quicksearchbox” (jest to wyszukiwarka Google)
  5. zmień ustawienia regionalne na „angielski-us”
  6. cieszyć się

Niestety, Xposed Framework przestał działać z Androidem 5.0 Lollipop ... więc ciesz się nim, dopóki twój telefon nie trafi z aktualizacją :(


Wygląda na to, że pracują nad zgodnością z Lollipop: github.com/rovo89/Xposed/issues/18 . Nie wstrzymałbym jednak oddechu ...
neu242

W rzeczywistości Xposed jest już przeniesiony do Lollipop, działa zarówno 5.0, jak i 5.1.
Marki555

3

Ustawienia regionalne aplikacji oparte są na ustawieniach regionalnych dla całego systemu, AFAIK, nie ma możliwości ustawienia każdej aplikacji na używanie określonego języka, niezależnie od ustawienia narodowych ustawień systemowych.

Oznacza to, że twórcy takich aplikacji przyjęli za pewnik, że jeśli ustawione są ustawienia narodowe dla całego systemu, wówczas środowisko wykonawcze systemu Android wybierze odpowiednie ustawienia narodowe dla aplikacji, pod warunkiem, że aplikacja ma niezbędne zasoby dla tego języka wbudowanego w Aplikacja.

Jeśli aplikacja nie ma ustawień narodowych dla internacjonalizacji, domyślnie wróci do amerykańskiego angielskiego, nawet jeśli ustawienie systemowe jest inne.

Nie widziałem takiej aplikacji, w której monituje ona o wybranie języka w czasie wykonywania i zmusza go do korzystania z niej niezależnie od ustawień systemowych.

Edytować:

Po odrobinie google-fu natknąłem się na tę stronę zatytułowaną „ Google Now z niezależnymi ustawieniami regionalnymi: Google Now poprawiony do użytku we własnym języku [tylko rootowanie]

Spróbuj tego i sprawdź, czy to ci pomoże :)


3

Właśnie szukałem tego samego, aby móc uruchomić mój telefon w języku angielskim, ale moja aplikacja Nawigacja w moim ojczystym języku (holenderski). Znalazłem program o nazwie zlokalizowane aplikacje na XDA Developers: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1174443 Umożliwia tworzenie skrótów do aplikacji dla innego języka (w rzeczywistości zmienia Twój telefon język i przywraca go do normalnego stanu po zamknięciu programu). Podziękowania dla użytkownika XDA Thiagolr za utworzenie tego programu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.