Czy „słaby” odbiór szybciej wyczerpuje baterię?


24

W obszarze, w którym mieszkam, czasami mam problemy z odbiorem. Internet przestaje dla mnie działać lub ładowanie stron zajmuje trochę czasu. Telefon próbuje nawiązać połączenie.

Wydaje mi się, że kiedy to się dzieje, znacznie szybciej wyczerpuje baterię. Czy moja obserwacja jest poprawna?

Odpowiedzi:


14

Sygnał komórkowy

Aby dodać do odpowiedzi ce4: Możesz to sprawdzić samodzielnie. Jeśli spojrzysz na statystyki baterii (zawsze znajdują się one w nieco innym miejscu w menu systemowym: czasami w menu głównym, innym razem pod informacjami o telefonie ), zawiera listę aplikacji, które wykorzystywały większość baterii. Jednym z najwyższych konsumentów jest najprawdopodobniej Twój wyświetlacz - i blisko niego znajdziesz element gotowości komórki (czasami nazywany czuwaniem telefonu ). To opisuje, ile baterii wykorzystano do „utrzymania sygnału”. Sprawdź to w czasach dobrego odbioru w porównaniu z czasem złego odbioru i zobacz, jak bardzo się różni.

Rzeczy sieciowe

Można to nawet „pomnożyć”, jeśli masz wiele aplikacji z usługami do ciągłego odpytywania informacji z sieci - np. Aplikacje e-mail korzystające z bezczynności IMAP lub niektóre czaty społecznościowe utrzymujące połączenie push. Wygląda na to, że to samo dzieje się tutaj: stara się utrzymać połączenie, a tym samym przesuwa radio komórkowe dalej. Z powodu złego odbioru połączenie staje się powolne, a usługi te utrzymują dłuższe „blokady czuwania” (utrzymujące procesor przy życiu, aby wykonać swoje zadanie), co ponownie zjada baterię.

Jak sprawdzić, czy odbiór był dobry?

System faktycznie udostępnia te informacje (przynajmniej od Androida 2.3 / Gingerbread), w tych samych statystykach baterii, o których mowa wcześniej. Na górze pierwszej strony znajduje się mały wykres 1 : dotknij go, pojawi się większy 2 .

AkkuStats Main Szczegóły AkkuStats

Zrzuty ekranu są w języku niemieckim, ale nadal możesz podać szczegóły: w pierwszym 1 , jak wspomniano wcześniej, obok wyświetlacza widoczny jest tryb gotowości komórki zatytułowany „Mobilfunk-Standby”. Ponadto wspomniano o „mini-grafie”. Kliknięcie prowadzi do strony, na której znajduje się drugi obraz 2 na dole. Spójrz na pierwszy wykres, zatytułowany Telefonsignal ( sygnał telefoniczny). „Im bardziej zielony, tym czystszy”: Jasny zielony oznacza „dobry odbiór” (zrzut ekranu pokazuje to na początku i na końcu, czyli tutaj: rano i wieczorem - więc w domu mam dobry odbiór). Żółtawy: „Umiarkowany odbiór”. Zużywa to więcej energii: porównaj go z wykresem na górze (nie na zrzucie ekranu - ale takim samym jak na pierwszym zrzucie ekranu) i zobaczysz, że pasek jest prawie płaski, tam gdzie sygnał komórki jest dobry - ale spada szybciej gdzie to nie jest. Zobacz małe czerwone plamy: „brak odbioru”. A telefon włączy się jak szalony, by znaleźć nową wieżę komórkową ...

Jak dowiedzieć się, gdzie są martwe punkty?

Tutaj musimy użyć narzędzi innych firm. Wspomnę tutaj o dwóch z nich: No Signal Alert 3 i OpenSignalMaps 4 . Oba mogą ostrzec Cię, gdy wchodzisz do „martwej strefy”:

Brak sygnału ostrzegawczego OpenSignalMaps

Brak sygnału ostrzegawczego pozwala wyświetlić dziennik zmian stanu komórki, a ponadto może pokazać mapę miejsc martwych stref 3 . OpenSignalMaps ma tę zaletę , że pokazuje wszystkie wieże komórkowe w zasięgu 4 , wskazując, z którym jesteś połączony. Oferuje także „kompas” wskazujący kierunek najsilniejszego sygnału.

Jak automatycznie radzić sobie z martwymi strefami ?

Dostępnych jest kilka pomocników, którzy obserwują twój sygnał. Jeśli spadnie lub zgubi się, po prostu wyłączają radio (aby nie mógł dalej zasilać wyszukiwania nieistniejącego sygnału) - i okresowo aktywują go ponownie, aby sprawdzić, czy sytuacja się poprawiła. Jednym z nich jest Battery Saver 5 , który pozwala również definiować profile, dzięki czemu można łatwo przełączać inne rzeczy, takie jak Wi-Fi. Są też potężniejsze „automaty”, takie jak np. Darmowy wygaszacz baterii GreenPower 6 , który jeszcze bardziej zarządza. A te dwa nie są jedynymi ...

Program oszczędzający baterię Zielona siła


Świetne wyjaśnienie i punkty do obejrzenia!
Radek

17

Tak, kosztuje więcej mocy.

Obwód nadajnika-odbiornika został zaprojektowany z myślą o oszczędzaniu energii i w miarę możliwości zmniejszy moc wysyłania, jeśli odbiór jest dobry. Zmniejsza to również wartość SAR, która jest miarą narażenia organizmu ludzkiego na promieniowanie.

Jeżeli odbiór jest zły, należy odpowiednio dostosować siłę sygnału wysyłającego.

Dodatkowo:
protokoły bazowe są również zaprojektowane do retransmisji pakietów w przypadku uszkodzonej transmisji. Może to mieć dodatkowy wpływ na akumulator.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.