Zwiększ siłę wibracji


13

Siła wibracji mojego Galaxy Nexusa jest niesamowicie słaba. Kiedy mam telefon w kieszeni, po prostu nie odczuwam wibracji dla połączeń przychodzących, co przeczy celowi. Z tego powodu przegapiłem więcej niż jeden ważny telefon.

Czy istnieje sposób na zwiększenie siły? Nie znalazłem nic istotnego w ustawieniach.Kiedy pojawiło się to w mojej skrzynce odbiorczej, pomyślałem, że pytanie dotyczy zupełnie innego urządzenia. LOL
Hyangelo

@Hyangelo I tak, istnieją aplikacje dla że . ;-)
Konrad Rudolph,

Odpowiedzi:


10

AFAIK, silnik wibracyjny używany w telefonach nazywa się silnikiem Q-Coin, ponieważ mają kształt monety. Są to magnesy trwałe, przyjmujące dwa przewody dla dodatniego i ujemnego napięcia stałego. Obwody, które obsługują ten silnik, mogą po prostu włączyć silnik na określony czas i zmienić jego kierunek obrotu. Wszystkie pozostałe parametry drgań są ustalane przez konstrukcję silnika.

Dlatego, w zależności od potrzeb, należy zwiększyć amplitudę silnika wibratora, abyś był świadom. I dopóki sam silnik nie zostanie wymieniony, moim zdaniem nie można tego zrobić.

Jest to specyfikacja takiego silnika i można zobaczyć jego szczegóły.

AKTUALIZACJA: Po przeszukaniu Google natknąłem się na więcej informacji na temat tych silników. Biorąc pod uwagę te informacje, wydaje się, że istnieją dwa rodzaje takich silników. Jeden jest wyposażony w mimośrodową wirującą masę, a drugi jest siłownikiem liniowym (działającym bardziej jak głośnik). Artykuł o siłowniku liniowym mówi, że jest to obecny trend i pięknie wyjaśnia, jak działa silnik.

Jeśli omawiane urządzenie Nexus wibruje z maksymalną amplitudą, żaden element oprogramowania nie może zwiększyć jego amplitudy. Innym sposobem, jeśli urządzenie NIE wibruje z maksymalną mocą, wówczas poprzez zwiększenie przyłożonego napięcia istnieje możliwość zwiększenia amplitudy.

Dzięki @Konrad Rudolph, który kazał mi dowiedzieć się więcej o tym silniku.


Hmm Jądro GlaDOS twierdzi, że jest w stanie zmienić siłę wibracji, ale wydaje się, że istnieją sprzeczne informacje na ten temat.
Konrad Rudolph

Tak jak powiedziałem, takie jest moje rozumienie. MODY: Prosimy o usunięcie tej odpowiedzi, jeśli okaże się błędna.
Narayanan

Tak naprawdę nie podważam tej odpowiedzi. Całkiem możliwe, że funkcja GlaDOS nie działa na wszystkich urządzeniach. Chciałem tylko zwrócić uwagę na rozbieżność.
Konrad Rudolph

1
Niezła odpowiedź! Zarówno Nexus S, jak i GNexus mają LRA, możesz to zobaczyć w łezce ifixit tuż obok baterii na tym zdjęciu (wygląda jak komórka guzikowa ). Odnośnie funkcji Glados / Trinity: Wypróbowałem jądro Trinity na moim Nexusie S, ta funkcja zmienia tylko wzorce ( dłuższy okres wibracji nazywa się tutaj zwiększoną intensywnością . Oczywiście nie mogą one również zginać fizycznych granic siłowników).
ce4

5

Wystarczy zainstalować - Skontaktuj się z Wibracją

Z opisu:

Ustaw inną wibrację dla każdego ze swoich kontaktów i dowiedz się, kto to jest.

Ustaw inną wibrację dla każdego ze swoich kontaktów

Wiedz, kto do Ciebie dzwoni lub pisze, po prostu to czując!
Po otrzymaniu połączenia telefonicznego lub wiadomości tekstowej (SMS lub MMS) Kontakt Wibracja będzie reagować wibracją w różny sposób dla każdego zdefiniowanego kontaktu. Jeśli ten konkretny numer lub kontakt nie ma ustawionej wibracji, wibracja główna zostanie wywołana domyślnie.


2
@KonradRudolph - To prawda, że ​​to nie odpowiada na twoje pytanie, ale może to być pomocna sugestia. W przeszłości odkryłem, że zmiana rytmu wzoru wibracyjnego może mieć znaczący wpływ na to, jak łatwo jest zauważony, więc może to pomóc w rozwiązaniu problemu.
Mark Booth,

1
Uznanie za zaoferowanie alternatywnego rozwiązania, gdy pytający ma już na myśli preferowane rozwiązanie.
ale

4

Nie ma łatwego sposobu - musisz zainstalować niestandardowe jądro, takie jak GLaDOS lub jądro Trinity oraz odpowiednie aplikacje dla każdego jądra ze Sklepu Play, aby dostosować ustawienia - jednym z nich będzie intensywność wibracji.

Sprawdź odpowiednie wątki na XDA.


Instalowanie niestandardowego jądra w celu zwiększenia wibracji? Armaty i wróble. Ech ... . Ale daj +1, dzięki za informację.
Konrad Rudolph,

1

Na moim Samsungu S6 jest sekcja „ Ustawienia >> Dźwięk i wibracje >> Intensywność wibracji ”. Gdzie można indywidualnie zmienić intensywność wibracji dla połączeń, powiadomień i informacji zwrotnych.

zrzut ekranu


0

Wydaje się, że zostało to naprawione w nowszych wersjach systemu operacyjnego Android - trudno to oszacować, ale wydaje się, że wraz z aktualizacją do 4.2.1 Galaxy Nexus odnotował znaczny wzrost siły wibracji.


0

AFAIK, Wymiana silnika wibracyjnego w telefonie nie jest łatwa. Silnik wibracyjny używany w telefonie nazywany silnikiem wibracyjnym typu monety. Siła G tego silnika jest bardzo niska. Jeśli chcesz zwiększyć wibracje, możesz użyć LRA do wymiany, który jest również nazywany silnikiem wibracji liniowej

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.