Jak wygląda czujnik światła otoczenia?


9

Naiwne pytanie, ale kiedy sprawdzam specyfikacje telefonu, jedna strona mówi, że telefon ma funkcję X, a druga mówi, że nie ma tej funkcji. Tutaj interesuje mnie czujnik światła otoczenia.

Jak to wygląda i gdzie jest zazwyczaj umieszczone?

Na przykład , ocena GSM Arena mówi HTC One V ma czujnik światła otoczenia „Przede wyświetlacz jest słuchawka obok jakiegoś ukrytego bliskości i czujników światła otoczenia” Zdjęcie:

HTC One V z ukrytym czujnikiem światła otoczenia

Dla porównania tekst mówi, że powinienem też zobaczyć czujnik zbliżeniowy. Na moim Galaxy Ace 2 wygląda jak 2 minikamera, trudno go przeoczyć, a na tym zdjęciu niczego takiego nie widzę. Oczywiście może HTC tak dobrze to ukrył.

W każdym razie chciałbym wiedzieć, czego szukam, a zatem pytanie - jak wygląda czujnik światła otoczenia?


1
Na zdjęciu tutaj czujnik światła znajduje się w małej plamce po lewej stronie logo HTC.
SaintWacko

1
Podnieś lub pochyl monitor, a zobaczysz go na zdjęciu.
dpatchery

Odpowiedzi:


7

Trudno go zobaczyć w normalnym świetle, konieczne może być umieszczenie telefonu w bardzo jasnym świetle, aby go zobaczyć (np. Żarówka lub proste światło słoneczne). Wygląda jak ciemniejszy i mniejszy aparat przedni.

Jeśli GSMarena powiedziała, że ​​ma czujniki światła, to z mojego doświadczenia wynika, że ​​jest prawie w 100% poprawna.

BTW, jeśli nie możesz uruchomić czujnika światła, istnieje bezpłatne oprogramowanie o nazwie Lux Auto Brightness, które wykonuje pracę bardzo ładnie i ma wiele opcji.


Trudno zdecydować, która odpowiedź oznacza rozwiązanie :-) LUB nie jest kompatybilny z Ace 2, uważam, że wymaga dokładnie tego, o co prosiłem - czujnik światła otoczenia :-) Ale dziękuję za wskazówkę.
greenoldman

Niestety, myślałem, że Twój telefon to HTC One V, jednak jeśli Twój telefon ma przedni aparat, nadal możesz używać Lux, ponieważ działa on również z aparatem! i wykorzystuje przedni aparat telefonu jako czujnik światła.
yrajabi

Google Market odfiltrowuje aplikacje, które nie będą działać na obecnym telefonie. Tak więc podczas korzystania z komputera widzę tę aplikację, ale gdy próbuję ją pobrać, nie można jej znaleźć.
greenoldman

7

Czujnik jest jak mała kropka, zwykle umieszczona po lewej stronie logo HTC, nad ekranem urządzenia. Również lokalizacja czujnika zbliżeniowego jest.

FYI: HTC ONE modele S, X, V, EVO 4G LTE są bardzo podobne pod względem fizycznym.

Jest to omówione w wątku na forum XDA Developers: Gdzie jest czujnik światła otoczenia One X?

Według Tiersten:

Z lewej strony logo HTC nad ekranem. Tutaj także znajduje się czujnik zbliżeniowy.

Autorstwa jaaystott:

Jeśli do kogoś zadzwonisz, spójrz na przód telefonu. U góry po lewej stronie ekranu będzie świecić ciągła czerwona poświata, w której znajduje się czujnik zbliżeniowy i czujnik światła otoczenia.


Ponadto dostępna jest biała księga: zastosowania czujnika światła otoczenia (ALS) w przenośnej elektronice, która pokazuje ich fizyczny aspekt:

Aspekt fizyczny czujnika światła otoczenia


7

Tylko po to, żebym mógł trochę pobawić się gimpem: oto zdjęcie z zaznaczonym czujnikiem światła.

HTC One V z czujnikiem światła


3
Jeśli grasz z Gimpem, możesz dodać kontrast, aby był bardziej widoczny.
Christoffer Hammarström
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.