Mój komputer Mac nie rozpoznaje mojego Galaxy S2 przez USB


11

My Snow Leopard Mac nie rozpoznaje mojego Samsunga Galaxy S2 do przesyłania plików przez USB i zaczyna mnie doprowadzać do szału.

Próbowałem następujące:

Podłącz pamięć do komputera

Settings > Wireless and Networks > USB Utilities > Connect Storage to PC

Próbowałem tego kilka razy na swoim telefonie, postępując zgodnie z procedurą stwierdzającą, że powinienem połączyć się tylko wtedy, gdy telefon mnie o to poprosi, ale to nie działa.

W rozwijanym menu nie ma „przycisku załączania”, jak twierdzą niektórzy. Wygląda jednak na to, że telefon zauważa, że ​​kabel USB jest podłączony. Jednak OS X nie. W Finderze nie wyskakuje pamięć zewnętrzna. Próbowałem też czekać kilka minut, ponieważ wiem, że czasami może to trochę potrwać, ale bezskutecznie.

Debugowanie USB

Settings > Applications > Development > USB debugging

Po włączeniu nic się nie dzieje. Po wyłączeniu nic się też nie dzieje. (Jest automatycznie wyłączany podczas używania Connect Storage to PC.)

Android File Transfer

Pobrałem również aplikację Android File Transfer i chociaż telefon w końcu coś rozpoznał, zaznaczając MTP-Connectedw menu rozwijanym, nic się nie dzieje w OS X ani w samym programie Android File Transfer. Po prostu nadal wymaga, aby podłączyć kabel USB.

Próbowałem również w połączeniu z włączaniem i wyłączaniem debugowania USB, ale bezskutecznie. Gdy jest włączony, telefon nie wykrywa żadnego MTP. Gdy jest wyłączony, telefon wykrywa MTP. Tak czy inaczej, wydaje się, że OS X nie wykrywa gniazda ...

USB Prober

USB gmeracz na moim Macu nie wykryć coś po podłączeniu USB do telefonu, ale nie rozumieją wiadomość po datownik, to jest: [1] AppleUSBOHCI[0x56f9800]::SuspendUSBBus Processing WDH before suspending.

Kabel USB

Próbowałem z dwoma różnymi nowymi kablami. Nie miało znaczenia.


Nie publikuj odpowiedzi sugerujących korzystanie z Kies, Bluetooth, bezprzewodowych itp. Chcę, aby mój telefon działał przez USB z jakiegoś powodu (szybkość i wygoda).


Brzmi jak problem ze sterownikiem. Jestem użytkownikiem systemu Windows, ale najpierw szukałem określonych sterowników urządzeń dla twojego telefonu. Być może nadal będziesz musiał zainstalować Kies tylko dla sterowników: samsung.com/uk/support/model/GT-I9100LKAXEU-downloads Dodatkowo możesz spróbować zainstalować pda.net, który zawiera sterowniki dla większości urządzeń z Androidem (możesz odinstalować aplikację po otrzymaniu sterowników): junefabrics.com/android/download.php Nie publikuję jako odpowiedzi, ponieważ nie jestem pewien, jak ma to zastosowanie do komputera Mac
Bryan Denny

1
Nie sądzę, że pda.net naprawdę pomoże na komputerze Mac. Problem polega na tym, że nie obsługuje MTP natywnie, dla których sterowników tak naprawdę nie są istotne. Niestety, nawet strona pomocy technicznej Google zaleca korzystanie z Android File Transfer, więc jeśli to nie działa, opcje mogą być ograniczone.
eldarerathis

Odpowiedzi:


7

testowane na Mac OSX Snow Leopard i Mountain Lion: z odłączonym urządzeniem przejdź do ustawień-> opcje programistyczne wyłącz debugowanie USB;

Przejdź do Ustawień, w sekcji sieci bezprzewodowej i przejdź do „więcej” -> narzędzia USB Stuknij w „Podłącz pamięć do komputera”. Podłącz urządzenie do komputera Mac i dotknij „Włącz pamięć USB” i OK. Powinieneś widzieć swoje urządzenie jak długopis USB.


Dziękuję Ci! To wcześniej nie działało. To musi być aktualizacja.
Kebman

Aaa i nagle to już nie działa. To zadziałało tylko raz. DZIWNE!
Kebman
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.