Jak przyspieszyć uruchamianie aparatu


10

Wszyscy wiedzą, że uruchomienie aparatu z Androidem czasami jest uciążliwe, szczególnie jeśli chcesz zrobić zdjęcie czegoś, co trwa tylko kilka sekund. Chcę wiedzieć: czy istnieje sposób lub aplikacja, która przyspiesza uruchamianie aparatu?

Zwróć uwagę , że nie pytam o zdjęcie, choć jest to również ważne. Myślę, że jak tylko aparat się uruchomi, to nie jest wielka sprawa.

Odpowiedzi:


5

Wypróbuj InstaCamera Pro ze sklepu Google Play. Zaczyna się bardzo szybko i ma preferencje, aby uruchomić aparat i robi zdjęcie tylko jednym dotknięciem z ekranu głównego telefonu:

InstaCamera to najszybszy sposób na zrobienie zdjęcia telefonem.

Nie ma długiego procesu: wystarczy nacisnąć widżet, a on zrobi zdjęcie, a następnie zamknie się równie szybko.

Płatna wersja PRO ma być szybciej niż w wersji bezpłatnej .


Nie możesz znaleźć tej dokładnej aplikacji, czy możesz podać link, aby mieć pewność, którą aplikację masz na myśli?
Dielson Sales

2

Jeśli otwarcie dowolnej aplikacji zajmuje dużo czasu, oznacza to, że aplikacja jest obciążona zasobami i / lub system jest obciążony. Przed wprowadzeniem dowolnej aplikacji do pamięci system Android najpierw robi dla niej miejsce w pamięci (technicznie dzieje się tak na podstawie wartości minimalnej, nawet jeśli jest miejsce na tę aplikację).

Aby rozwiązać problem, wykonaj następujące czynności:

  • Zmniejszyć obciążenie z systemu. Mniej uruchomionych aplikacji w pamięci oznacza mniejsze prawdopodobieństwo ju-ju opartego na minfree.

  • Użyj lekkiej aplikacji aparatu. Lekkie aplikacje ładują się do pamięci szybciej i ponownie jest mniejsze prawdopodobieństwo, że ju-ju oparte na minfree.
    W Sklepie Play jest wiele lekkich aplikacji aparatu. Wystarczy wyszukać „Szybka kamera”.


1

Zrobiłem poważne badania na ten temat i odkryłem, że każde urządzenie ma opóźnienie otwierające i jest niezależne od aplikacji aparatu, tzn. Jest zależne od sprzętu. To (opóźnienie) będzie się zmieniać w zależności od pamięci i stanu procesora. Niektóre smartfony z powodzeniem pokrywają go wysokiej klasy sprzętem.

Zastanów się nad scenariuszem : jeśli mamy pakiet aplikacji otwarty w pamięci i otworzyłeś aparat za pomocą dowolnej aplikacji aparatu, poczujesz się bardziej opóźniony niż wcześniej. Teraz możesz łatwo zrozumieć, że ten opóźniony czas jest zmiennym czynnikiem.

stworzyłem nawet aplikację o nazwie „sprawdzanie opóźnienia otwarcia kamery”, która oblicza czas opóźnienia kamery i pozwala porównać ją z najlepszymi urządzeniami na świecie w czasie rzeczywistym.

Aparat Meizu PRO 5 otworzył się w .17ms, gdzie Samsung s6, s7 również świetnie sobie radzą z odpowiednio .25ms, .26

Dziękuję Ci

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.