Korzystanie z Apple Lossless z Muzyką Google Play


11

Mam dużo muzyki zakodowanej w Apple Lossless (ALAC), ale Muzyka Google Play nie obsługuje tego. Zamiast tego Muzyka Google Play obsługuje FLAC , ale iTunes go nie obsługuje.

Nie obchodzi mnie, jak zakodowana jest moja muzyka, ale chcę je zakodować bez żadnych strat. Jak zarządzacie bezstratną muzyką za pomocą iTunes + Google Play Music? Uważam, że to nie tylko mój problem.

Edycja : Dobra, w końcu się poddałem i zakodowałem wszystkie moje pliki zakodowane w ALAC / FLAC do normalnego AAC. Wydaje się, że nie ma możliwości użycia obu jednocześnie.


1
Z biznesowego punktu widzenia wydaje się, że wsparcie tego rodzaju interoperacyjności nie leży w najlepszym interesie Google (lub Apple). Oboje chcą, abyś korzystał z odpowiednich sklepów muzycznych. Nie byłbym całkowicie zaskoczony, gdyby nie było łatwego sposobu na zrobienie tego.
eldarerathis

Czy jesteś żonaty z iTunes? możesz rozważyć kilka alternatyw i uwolnić swoją istniejącą muzykę ... ci faceci szylingują swój produkt, ale to dobry artykuł: wondershare.com/apple-software/free-alternatives-to-itunes.html Jeśli jesteś Użytkownik Windows iTunes, jest dość niezgrabny i istnieją lepsze alternatywy ...
Kendor

@Kendor Obecnie jestem użytkownikiem komputera Mac i istnieje kilka powodów, dla których nie mogę przejść z iTunes na inne alternatywy. (Próbowałem wcześniej Banshee itp.).
minhee

4
Krótka odpowiedź: Apple cię nienawidzi. Możesz także rzucić okiem na to pytanie .
SaintWacko,

ALAC jest teraz dostępny na zasadach open source, więc może być kwestią czasu, zanim Android go obsłuży
Dielson Sales

Odpowiedzi:


16

Najpierw mówisz o przechowywaniu muzyki na urządzeniu z Androidem lub na serwerach Google?

Jeśli planujesz przesyłać strumieniowo muzykę na swoje urządzenie z serwerów Google Music Play, nie możesz przechowywać muzyki w formacie bezstratnym, zobacz tę stronę o formatach w Muzyce Google Play i zwróć uwagę na ten wiersz:

Pliki FLAC, ogg i aac są transkodowane do formatu mp3 320 kb / s

Jeśli jednak chcesz przechowywać muzykę lokalnie na swoim urządzeniu, twoje pytanie ma większy sens.

Istnieje kilka sposobów na umieszczenie muzyki ALAC na urządzeniu z Androidem w FLAC

  1. Zachowaj bibliotekę w trybie ALAC i konwertuj utwory do formatu FLAC, jak chcesz. Następnie przenieś nowe pliki FLAC na urządzenie. Program taki jak Max powinien być w stanie obsłużyć konwersję za Ciebie.

  2. Konwertuj wszystkie pliki ALAC na FLAC w miejscu, a następnie użyj fluke, aby włączyć obsługę odtwarzania FLAC w iTunes.

Wybór opcji zależy od tego, jak bardzo chcesz zachować system operacyjny wolny od wtyczek, takich jak Fluke, oraz od tego, jak często przenosisz muzykę do iz urządzenia.


Witryna Muzyki Google Play twierdzi, że obsługuje .m4a. Mam problemy z odtwarzaniem plików ALAC, które są lokalnie na moim Nexusie 5. support.google.com/googleplay/answer/1100462, więc zakładam, że obsługuje .m4a tylko wtedy, gdy przesłałeś je na serwery Google, które następnie przekonwertowały je do mp3? Nie jestem do końca pewien, ale wydaje mi się, że nie mogę zmusić ich do grania lokalnie. Nie chcę przesyłać mojej muzyki na serwery Google .. po prostu odtwarzaj ją lokalnie, kiedy jestem w samochodzie. Jakakolwiek rada?
fady

1

Jak ustalono w innych odpowiedziach, program Google Play Music nie obsługuje plików w ALAC. Jednak rozszerzenie M4A jest używane przez kilka obsługiwanych formatów, więc Play Music spróbuje dodać te pliki do swojej biblioteki. Niestety, gdy Play Music faktycznie próbuje odtworzyć te pliki, powoduje to błędy. Jednym z wyżej wymienionych rozwiązań jest ponowne kodowanie plików do obsługiwanego formatu.

Jeśli chcesz zachować pliki ALAC na urządzeniu do użytku przez inne odtwarzacze, musisz uniemożliwić Google Play wyświetlanie plików ALAC / M4A. Po dogłębnych badaniach (i bezowocnej wymianie z pomocą Google) odkryłem, że Muzyka Play będzie szanować pliki „.nomedia”. Po umieszczeniu pliku .nomedia w folderze skaner multimediów zignoruje (rekurencyjnie) ten folder. Chociaż istnieje kilka technik umieszczania plików .nomedia (np. Ta lista), Menedżer .nomedia StudioKUMA jest zdecydowanie najłatwiejszy.

OSTRZEŻENIE: Chociaż takie podejście pozwala ukryć pliki ALAC przed Muzyką Play, może ukryć pliki ALAC przed odtwarzaczem, którego chcesz użyć. W moim przypadku Rocket Music Player zapewnia opcję (1), aby ograniczyć bibliotekę do określonych folderów muzycznych i (2), aby zignorować pliki .nomedia w tych folderach. Ta kombinacja (przynajmniej dla mnie) pozwoliła mi zachować i używać moich plików ALAC bez przerywania Muzyki Play (której używam, aby uzyskać dostęp do starszych plików MP3 zsynchronizowanych z chmurą).


Zachowanie w przypadku plików .nomedia mogło ulec zmianie w jednej z późniejszych wersji Androida. Która wersja jest twoją wyszukiwarką?
ce4

Nie jestem pewien, jakiej wersji użyłem, kiedy po raz pierwszy odpowiedziałem na pytanie, ale wydaje się, że pozostaje to prawdą w przypadku Androida 4.3 i Google Music v5.4.1413 na moim Galaxy S4.
claytond

-2

Skąd masz swoje pliki muzyczne? Jeśli zgrasz je z dysku CD, możesz ponownie zgrać do formatu WAV . Myślę, że obsługują go zarówno iTunes, jak i Android Player, a WAV jest lepszy niż FLAC lub ALAC, chociaż jest większy.

Jeśli nalegasz na zachowanie obecnego formatu, zawsze możesz wypróbować inny odtwarzacz, taki jak FLAC Player lub Golden Ears dla iPoda / iPhone'a / iPada lub Poweramp dla Androida .

Osobiście używam odtwarzacza FLAC w iPodzie i wzmacniacza w Sony NWZ-Z1060 (walkman z systemem Android).

Mój obecny format na urządzenia przenośne to FLAC, a na komputery stacjonarne to WAV . Jestem audiofilem, więc jestem bardzo wrażliwy na format pliku. Nadal wolę FLAC dla urządzeń przenośnych, ponieważ różnica wielkości między FLAC / ALAC i WAV jest bardzo duża.


1
Nie przegłosowałem, ale rozumiem, dlaczego to zostało przegłosowane. „WAV jest lepszy niż FLAC lub ALAC, chociaż jest większy” - To nie jest dokładna informacja. FLAC i ALAC będą wytwarzać dokładnie taką samą jakość dźwięku jak WAV. Dlatego nazywane są „bezstratnymi”. Jedynym sposobem, w jaki pliki WAV można uznać za „lepsze”, jest to, że komputer je odtwarzający nie jest w stanie wystarczająco szybko zdekodować strumienia audio dla bezstratnie skompresowanych plików audio (ale może w jakiś sposób poradzić sobie z różnicą w rozmiarze pliku) lub jeśli działasz w problemy ze zgodnością / obsługą typów plików.
Merlyn Morgan-Graham

I… bardzo wątpię, czy można odróżnić utwór muzyczny w formacie bezstratnym od rozsądnie zakodowanej wersji mp3 tego samego utworu. Prawdopodobnie pliki MP3 o rozdzielczości 256 kb / s są „lepsze” niż FLAC lub WAV, ponieważ nie będziesz w stanie usłyszeć różnicy między nimi i zajmują znacznie mniej miejsca; ¬)
pelms
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.