Ładowanie wstrzymane. Temperatura akumulatora za wysoka lub za niska


12

Mam odtwarzacz Samsung Galaxy, który przekazał mi komunikat „Ładowanie wstrzymane. Temperatura akumulatora za wysoka lub za niska”. Zostawiłem go odłączonego od zasilania i wyłączonego przez całą noc, a on wciąż dawał mi wiadomość, jak tylko go włączyłem. Bateria powinna mieć temperaturę pokojową. Wyłączyłem i włączałem kilka razy. Próbowałem wyjąć baterię i włożyć ją z powrotem. Nie mam pojęcia, co jest nie tak. Działa dobrze przez ostatnie 9 miesięcy. Czy ktoś może pomóc?


1
Czy zaznaczyłeś „Ładowanie wstrzymane. Temperatura akumulatora za wysoka ”po podłączeniu do ładowarki samochodowej, jeśli może to mieć zastosowanie? Chociaż jest to prawdopodobnie kolejna przyczyna, jak wyraźnie stwierdzasz, dzieje się to również po włączeniu zasilania.
Izzy

Czy włączyłeś Hotspot Wi-Fi / MobileAP?
Android Quesito,

Prawdopodobnie bateria jest zużyta, uzyskaj tani zamiennik w serwisie eBay, który będzie cię kosztować około 6-15 EUR. @SachinShekhar: Galaxy Player nie ma GSM, służy tylko do surfowania, muzyki i tym podobnych.
ce4

@ ce4 W porządku. Nie wiedziałem o tym .. dzięki. :)
Android Quesito,

@Patrick: dowiedziałeś się, co się stało? Utknąłem z dokładnie tym samym problemem. Zaraz zrobię reset fabryczny, a jeśli się nie powiedzie, spróbuję wymienić złącze ładowania USB. Wcześniej chciałbym wiedzieć, co z twoim telefonem.
Delphine,

Odpowiedzi:


7

AFAIK jest wbudowany czujnik temperatury mierzący akumulator (w akumulatorze). W twoim przypadku albo bateria jest uszkodzona, ponieważ nagrzewa się natychmiast po naładowaniu lub czujnik jest uszkodzony. Tak czy inaczej, myślę, że musisz wymienić baterię na nową.

Przed wymianą baterii należy wykluczyć błąd oprogramowania, przywracając ustawienia fabryczne, aby sprawdzić, czy problem nadal występuje.


1
Od miesięcy jest w porządku i nie sądzę, żeby się kiedykolwiek przegrzał. Dlaczego miałby mieć takie problemy teraz?
Patrick

3
Rzeczy mają tendencję do pękania z jednej chwili na drugą.
Flow

2
Nie. Właśnie kupiłem zupełnie nową baterię i mam ten sam problem. Jakieś inne pomysły?
Patrick

1
To samo tutaj. Ten sam problem z inną baterią.
Lucas Soares

2

Wiem, że to stary post, ale właśnie miałem ten problem i znalazłem dobre rozwiązanie, więc pomyślałem, że opublikuję tutaj odpowiedź na wypadek, gdyby ktoś szukał takiej samej pomocy.

Wyłącz telefon. Wyjmij baterię na ponad 20 sekund. Podłącz ładowarkę. Włóż baterię z powrotem. Ponownie włącz telefon.


Ten sam problem (zbyt niska temperatura baterii), ale ani próbowanie z innymi bateriami, ani próbowanie wyjęcia baterii na kilka minut niczego nie zmieniło
Frédéric Grosshans

1

Zostawiłem telefon w samochodzie w zimną noc i powiedział, że nie można go naładować, ponieważ temperatura była za wysoka lub za niska. Wszystko, co zrobiłem, to rozgrzanie się w moim domu przez 15 minut. Następnie podłączyłem go i wszystko było w porządku.


0

Dla tych, którzy próbowali wielu akumulatorów,

Mam wiele telefonów Samsung, używam ładowarki ściennej, aby uniknąć ładowania telefonu. W serwisie eBay było to 15 USD i może to być realne obejście i / lub rozwiązanie poza wymianą płyty głównej.

Te ładowarki ścienne będą ładować baterię bez względu na wszystko, możesz to potwierdzić, patrząc na styki na obrazku poniżej. Jeśli trzeci pin nie jest obecny , ładowarka nie sprawdza statystyki akumulatora przed ładowaniem.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

(Uważam to za rozwiązanie, ponieważ wykorzystuje ono funkcję wymiennej baterii, a ładowarki są w pakietach po trzy baterie, więc nigdy nie utkniesz w gniazdku.)

Mam nadzieję że to pomoże.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.