Jak zresetować ustawienia Wi-Fi?


9

Jakoś Wi-Fi przestał się łączyć z moim telefonem. Nie jest to problem sprzętowy, ponieważ działa, gdy resetuję.

Jakie pliki muszę usunąć, aby przywrócić działanie Wi-Fi? Nie chcę resetować telefonu.

W razie potrzeby model to Sony Arc S, wykorzystujący CM9.


Pokazuje „uniknięte połączenie niskiej jakości” lub coś w tym rodzaju.
kinokijuf

Myślę, że powiedział, że uniknął słabego połączenia z Internetem , prawda?
Izzy

@Izyzy różnice w tłumaczeniach.
kinokijuf

Zwłaszcza jeśli twój język systemowy nie jest ustawiony na angielski, tak :) Ale mój link nadal wskazuje na ten sam problem, który masz?
Izzy

Odpowiedzi:


11

Zdarzyło mi się to kilkakrotnie, głównie podczas tworzenia kopii zapasowej / przywracania ustawień Wi-Fi za pomocą aplikacji takiej jak TitaniumBackup. Oto, co polecam, zaczynając od najbezpieczniejszych rozwiązań:

 1. Najpierw spróbuj przejść do ustawień Wi-Fi i usunąć problematyczną sieć. Będąc tam możesz równie dobrze usunąć wszelkie inne nieużywane sieci:
  https://support.google.com/android-one/answer/2819519 > Zmień, dodaj lub usuń zapisane sieci > Usuń

 2. Jeśli to nie zadziała, jedyną dostępną opcją, która nie wymaga dostępu do konta root, jest usunięcie wszystkich zapisanych sieci.

 3. Jeśli nie chcesz usunąć wszystkich zapisanych sieci i masz dostęp do konta root, ustawienia sieci Wi-Fi są przechowywane w pliku tekstowym ( /data/misc/wifi/wpa_supplicant.conf), który może zostać uszkodzony. Naprawiłem problemy ręcznie edytując plik:

  1. Wyłącz Wi-Fi (jeśli go włączysz, uszkodzone ustawienia Wi-Fi mogą zostać przepisane)
  2. Utworzyć kopię zapasową /data/misc/wifi/wpa_supplicant.conf
  3. Edytuj /data/misc/wifi/wpa_supplicant.confi usuwaj wszelkie problematyczne sieci.
 4. Jeśli dotarłeś tak daleko i nadal masz problemy, wyłącz Wi-Fi i usuń /data/misc/wifi/wpa_supplicant.conf. Oczywiście spowoduje to usunięcie wszystkich zapisanych sieci. Plik zostanie odtworzony przy następnym włączeniu Wi-Fi.

 5. W ostateczności możesz usunąć /data/misc/wifi, ale nie polecam tego. Jeśli zdecydujesz się to zrobić, najpierw wykonaj kopię zapasową. Folder powinien zostać odtworzony przy ponownym uruchomieniu z ustawieniami domyślnymi, a następnie musisz ponownie skonfigurować sieci.


Jak ponownie skonfigurować sieć od zera
użytkownik3758898

Jeśli usuniesz /data/misc/wifii uruchomisz ponownie, telefon powinien przywrócić pliki domyślne. Następnie musisz dodać swoje sieci bezprzewodowe jeden po drugim.
bmaupin,

Chcę zresetować moje wifi, do tego usunąłem / data / etc / wifi, / data / misc / dhcp i / data / misc / wifi. Ale potem po Wi-Fi przestań działać. Próbuję też przywrócić do ustawień fabrycznych.
user3758898,

1
To nie są kroki, które zaleciłem, aby zresetować Wi-Fi;) Przywróć te foldery (mam nadzieję, że je utworzyłeś) i wypróbuj kroki z mojej odpowiedzi. Jeśli nie utworzono kopii zapasowej tych folderów, może być możliwe znalezienie pobrania dla używanej pamięci ROM i wyodrębnienie ich stamtąd.
bmaupin,

Tak, zapomniałem wykonać kopię zapasową tego folderu. Czy możesz mi powiedzieć, gdzie go znalazłem. Mam Moto G Dual Sim (xt1033)
user3758898

7

Usunąłem /data/etc/wifi, /data/misc/dhcpa /data/misc/wifii to działało.


4
Dla czytelników: odrzuciłem edycję sugerowaną przez nowego użytkownika do tego postu, który powiedział: „Nie rób tego. Po prostu całkowicie zrezygnujesz z funkcji połączenia Wi-Fi po ponownym uruchomieniu. Ta procedura zrujnuje Wi-Fi połączenie na dobre i zmusić cię do twardego resetu telefonu. Czysty sabotaż. ” . // Uważam, że warto o tym wspomnieć, dlatego opublikowałem komentarz w imieniu użytkownika.
Firelord

@Firelord Próbowałem przywrócić ustawienia fabryczne poprzez ustawienie.
usunąłem

@kinokijuf To nie działało dla mnie. Mój telefon traci połączenie WiFi w nocy (podczas ładowania) i nigdy nie wraca automatycznie. To po uzyskaniu nowego modemu / routera z nowym połączeniem Fibre.
Michele Dall'Agata,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.