Jak korzystać z poleceń powłoki i wchodzić w interakcje z systemem Linux poniżej?


25

Android oparty jest na Linuksie i ma pod nim jądro Linuksa. Czy jest jakiś sposób na użycie poleceń powłoki i bezpośrednią interakcję z systemem Linux? Np. Aplikacja powłoki, która ma dostęp do systemu Linux?

Odpowiedzi:


14

Tak jest,

Sprawdź aplikację Better Terminallub Android Terminal Emulatoroba są obsługiwane od 1.5


Nie zapominaj, że jak zauważył TheCottonSilk w odpowiedzi, będziesz potrzebował busybox, aby uzyskać dostęp do większości zwykłych poleceń Linuksa!
Loga

11

Jeśli masz skonfigurowaną sieć bezprzewodową, mogę polecić połączenie przez SSH. Umożliwia dostęp i pełne zarządzanie systemem Android w kilka minut. W przypadku użytkowników Linuksa lub Putty nie ma różnicy w stosunku do standardowego terminala używającego SSH, poza niektórymi konkretnymi poleceniami Androida. Ponadto niektóre menedżery plików, takie jak Nautilus, obsługują protokół SSH, dzięki czemu będziesz mieć elastyczność powłoki i dodatkowo wygodę operacji na plikach za pomocą graficznego menedżera plików. Polubiłem SSH tak bardzo, że napisałem małą instrukcję dla Androida ( w języku niemieckim ). Wiem, że może nie w pełni dotyczyć twojego pytania, ale można to rozważyć podczas pracy z dodatkowym komputerem i telefonem z Androidem.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Łatwy w użyciu serwer SSH to SSH Droid , dostępny na rynku Google.


Masz na myśli skonfigurować serwer SSH w telefonie? To może być więcej kłopotów niż jest to warte.
Zhehao Mao

Zainstalowałem SSHDroid w krótkim czasie i jest to zdecydowanie mniej skomplikowane niż konfiguracja powłoki Android SDK / ADB (sprawdź mój tut). Jeśli masz doświadczenie z SSH, docenisz to za dostęp do telefonu.
n3rd

Huh, nie miałem pojęcia. Przeczytałbym twój tutorial, ale nie znam niemieckiego :-).
Zhehao Mao

Wkrótce dodam tłumaczenie na angielski.
n3rd

Jak to dokładnie działa? Czy połączenie SSH przechodzi przez kabel USB?
Zhehao Mao

10

Ostatnio miałem podobne wymagania i znalazłem narzędzie „ busybox ”. Aplikacje emulatora terminali są przydatne, ale obsługują bardzo niewiele poleceń. Jednak „busybox” dał mi dostęp do większości powszechnie używanych poleceń Linuksa.

Oto jak go użyłem.


2
Nawet jeśli używałeś busyboksa, nadal potrzebujesz emulatora terminala, aby faktycznie uruchomić busyboksa. Są komplementarne.
Lie Ryan,

Tak, bardzo prawda. Zgadzam się.
TheCottonSilk

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.