Niespójne UIDS i czyszczenie partycji danych


9

Odziedziczyłem telefon z Androidem mojej żony (GT540), kiedy dostała nowszy, lśniący :-)

Mamy myśleć aby mieć fabrycznie zresetować go (za pomocą opcji prywatności), aw rzeczywistości to w końcu przestał odnosić się do jej konta i wszystkie fotki zniknęły. Ale ciągle otrzymuję komunikat ostrzegawczy o niespójnych UID i konieczności wyczyszczenia partycji danych, aby się upewnić.

Mogę kliknąć jedyny przycisk „Czuję się szczęśliwy”, aby kontynuować, nie zauważając konkretnych problemów.

Oczywiście, jak mówi Murphy, wiadomość nie wyskakuje teraz, więc nie mogę jej skopiować dosłownie :-) Zedytuję pytanie, kiedy się pojawi.


EDYTOWAĆ

Dokładny komunikat to:

Identyfikatory UID systemu są niespójne

Identyfikatory UID w systemie są niespójne, musisz wyczyścić partycję danych, w przeciwnym razie urządzenie będzie niestabilne.

A potem następuje nieoczekiwana awaria aplikacji Market (processocom.android.vending).

Więc:

  1. co się dzieje? która partycja danych tak naprawdę Cię martwi? Czy resetowanie nie było „wystarczająco trudne”?
  2. co może się zdarzyć, do czego odnosi się UID?
  3. jak mogę to naprawić?

Mam nową kartę SD, o ile mogę powiedzieć, że jest pusta. Chciałbym sformatować go przed użyciem, ale opcja nie jest dostępna: mogę tylko odmontować. Czy to (brakujące) formatowanie wymaga wymazywania, aby zresetować UID? A może jest to zupełnie inna rzecz, którą będę przeszukiwać / zadawać w późniejszym pytaniu?

Będąc nowym użytkownikiem systemu Android, nie wiem, czy brakuje innych informacji. Jądro to 2.6.29 (ale byłbym zaskoczony, gdyby takie podstawowe kwestie były silnie zależne od dokładnej wersji jądra ....). Na wszelki wypadek oprogramowanie wewnętrzne telefonu to aktualizacja 2.1.


AKTUALIZACJA

Zapytałem żonę, a ona rzeczywiście zaproponowała przywrócenie ustawień fabrycznych. Na wszelki wypadek, gdybym to zrobił ponownie i nadal pojawia się błąd. Co teraz?

Odpowiedzi:


8

Znalazłem inne rozwiązanie:

Spójrz na /data/system/uiderrors.txt. Znajdziesz tam aplikacje odpowiedzialne za problemy. Możesz je usunąć (w razie potrzeby ręcznie), aby rozwiązać problem. Ponowna instalacja aplikacji przywraca jednak błąd.


6

Użytkownicy Titanium Backup mogą również przejść do batch actionsi wybrać manipulate data > remove orphaned files.

Jak wspomniano user48823 , możesz także znaleźć aplikacje /data/system/uiderrors.txtkorzystające z eksploratora plików z obsługą root, ale w zasadzie Titanium zrobi to za ciebie, jeśli wybierzesz akcję, którą napisałem powyżej.

Właśnie to naprawiłem w ten sposób na moim OnePlus One (Bacon).


działało dla mnie bardzo dobrze, dzięki! :) Myślę, że problem pojawił się z powodu zepsutego przywracania tytanu!
pipo17171

1
  1. Zwykle twardy reset powinien wystarczyć. Ale ponieważ nie wiem, jak to zrobiłeś: powtórzenie tego nie może zaszkodzić. W menu jest opcja „resetowania do ustawień fabrycznych” (zwykle w sekcji „prywatność”). Wyjaśnia to jego nazwa: przywróć wszystko do stanu dostawy. Czyści /datapartycję - czyli wszystkie dane użytkownika: Zainstalowane aplikacje (oprócz tych „w pamięci ROM”, które zostały fabrycznie zainstalowane) wraz ze wszystkimi danymi i ustawieniami aplikacji, a także wyczyść pamięć podręczną - a następnie uruchom ponownie. Następne uruchomienie potrwa nieco dłużej, ponieważ Android musi odbudować pamięć podręczną Dalvik (która w zasadzie zawiera wersje aplikacji zoptymalizowane pod kątem urządzeń, po prostu wypowiadane). Więc potem
  2. Nie wiem, do których identyfikatorów UUID się odnosi - bez dokładnego komunikatu o błędzie trudno to stwierdzić. Ale jak już wspomniano, przywrócenie ustawień fabrycznych powinno to naprawić.
  3. Do 1. plus, dla absolutnej pewności, czysta i pusta karta SD. Aby upewnić się, że ten ostatni jest naprawdę czysty i pusty, możesz użyć czytnika kart, aby podłączyć go bezpośrednio do komputera i tam sprawdzić jego zawartość. Formatowanie nie powinno być naprawdę konieczne - po prostu upewnij się, że nie ma żadnych plików, a zwłaszcza „ukrytych”.

Dostępne są następujące metody inicjowania „przywracania ustawień fabrycznych”, czyli „czyszczenia fabrycznego”:

  • odpowiedni element w konfiguracji -> prywatność
  • „połączenie z magiczną liczbą *2767*3855#
  • Włącz twój telefon. Naciśnij oba przyciski REGULACJA GŁOŚNOŚCI W GÓRĘ + STRONA GŁÓWNA + SZUKAJ przez 5 sekund. (ten ostatni element pochodzi z hard-reset.com )

Dzięki, zapytam ją o dokładną procedurę formatowania, której użyła. Dodałem wiadomość, gdy tylko pojawiła się ponownie. Czy jest teraz wystarczająco jasne, aby zrozumieć, co się dzieje?
Francesco

Tak, całkiem jasne. Po moim „opisie kroku 1” powinno to rozwiązać, ponieważ przywrócenie ustawień fabrycznych obejmuje dokładnie to (wyczyść /datai /cache). Zasadniczo robi to nieco więcej, niż jest to wymagane - ale po /datawycieraniu musisz albo „zacząć od zera”, więc im czystsze tym lepiej :)
Izzy

Niestety nie udało się rozwiązać. Czy istnieje sposób ręcznego wyczyszczenia partycji danych? Który przy okazji wydaje się być pusty (używam Astro, mam folder / data, który jest pokazany jako pusty. Mam również folder / sdcard / data, który zawiera prawie pusty folder / sdcard / data / colornote / kopia zapasowa z dwoma plikami).
Francesco

Skorzystaj z Fastboot, aby sformatować /datapartycję, to znaczy pod warunkiem, że komputer rozpozna telefon w trybie Fastboot.
t0mm13b

1
W tym przypadku mnie nie ma; oprócz flashowania, może być czas na SYLoV (zobacz lokalnego dostawcę). Na pewno, jeśli nadal masz gwarancję - mogą dać ci nowe urządzenie jako zamiennik, jeśli możesz wyraźnie pokazać, że reset fabryczny nie robi tego, co powinien. Może nie ten „świecący” - ale nadal…
Izzy
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.