Czy Dropbox usunie pliki z mojej pamięci online?


9

Czy Dropbox usunie plik z mojej pamięci w chmurze po przesłaniu go?

Jeśli więc prześlę zdjęcie za pomocą aplikacji Dropbox, a następnie usunę je z telefonu, czy pozostanie ono w mojej pamięci Dropbox?


Reguła kciuka: jeśli usuniesz plik za pomocą aplikacji Dropbox po przejrzeniu folderów zdalnych, plik zostanie usunięty. W przeciwnym razie nie będzie.
Android Quesito,

Więc nie powinieneś zapisywać oryginalnego pliku w Dropbox? Czy to jest cały cel? Właśnie przeniosłem całą bibliotekę muzyczną do Dropbox i nie ma jej nigdzie indziej - czy to dobrze, czy źle?

Odpowiedzi:


17

Jeśli usuniesz plik z urządzenia mobilnego, plik pozostanie w pamięci online.

Aby plik został trwale usunięty, musisz usunąć go ze swojego internetowego konta Dropbox, uzyskując do niego dostęp za pośrednictwem ich strony internetowej.

Właśnie wykonałem to ćwiczenie (aby udowodnić teorię) :

  1. Robić zdjęcia;
  2. Synchronizuj Dropbox;
  3. Usuń zdjęcia z mojego urządzenia;
  4. Dostęp do laptopa;
  5. Zdjęcia zostały pobrane;
  6. Wejdź na stronę Dropbox i zaloguj się na swoje osobiste konto ;
  7. Usuń zdjęcia;
  8. Zdjęcia zostały automatycznie usunięte z laptopa i przedstawiono powiadomienie z pytaniem, czy chcę cofnąć operację.

1
Nie jestem pewien, czy zgadzam się z tym, że cały cel zostałby pokonany, ponieważ Dropbox ma zapewnić synchronizację dwukierunkową, jak powiedział inny facet, ale nie byłem pewien, jak dokładnie działał na Androidzie, tj. Czy działał inaczej niż w aplikacji komputerowej. Chyba tak.
Warsong

Dziwne: więc jeśli dodam plik z jednego końca, zostanie on dodany wszędzie - ale jeśli to samo pochodzenie usunie go ponownie, pozostanie. Usuwając w innym miejscu, dostaje się eskalowane do wszystkich klientów ... Brrr ... Przynajmniej pytają się, czy chcą to cofnąć - spodziewałem się, że zapytam, czy chcę to zrobić w pierwszej kolejności ... Jest to więc połączenie „pamięci zewnętrznej” i „synchronizacji 1,5-kierunkowej” - dzięki za wyjaśnienia Zuul!
Izzy

@ warsong Usunąłem tę część z odpowiedzi. I tak nie zapewnia niczego przydatnego! I może być uważany bardziej za osobistą notatkę niż rzeczywistość ...: |
Zuul

cóż, już cię głosowałem, więc dobrze
pieśń wojenna

Komentarz anonimowego użytkownika (pochodzi z nieprawidłowej edycji): Nie jest to poprawne w przypadku automatycznego przesyłania z aparatu Dropbox. Zdjęcia i filmy usunięte z folderu automatycznego przesyłania w telefonie zostaną również usunięte z konta Dropbox online.
Izzy

11

Dropbox nie działa w taki sam sposób na Androidzie, jak na platformach dektop: nie monitoruje katalogu pod kątem zmian. W rzeczywistości możesz pobrać tylko wybrane pliki, które zostaną zapisane w katalogu pamięci podręcznej na urządzeniu z Androidem. Aplikacja Dropbox nie zauważy natychmiast, jeśli usuniesz plik. Tylko jeśli spróbujesz ponownie pobrać plik z chmury, aplikacja Dropbox najpierw wyszuka plik w lokalnym serwerze pamięci podręcznej. Jeśli go nie ma, po prostu ponownie pobierze plik.

Możesz jednak usunąć plik z pamięci w chmurze, wybierając opcję usuwania w aplikacji Dropbox. To samo dotyczy przesyłania: musisz wybrać plik, aby przesłać go do chmury.


2
+1 za wyraźne zauważenie, że telefon komórkowy i komputer są różne w tym przypadku. Myślę, że może to być przyczyną niektórych nieporozumień.
Izkata

1

Jak powiedziano wcześniej, Dropbox na Androida działa inaczej niż program komputerowy. Jest to tylko interfejs umożliwiający dostęp do konta online z niektórymi specjalnymi funkcjami, takimi jak buforowanie. Na przykład możesz „ulubić” plik w celu uzyskania dostępu w trybie offline i edytować niektóre pliki bezpośrednio z aplikacji. Ale jeśli potrzebujesz aplikacji, która działa dokładnie tak jak program komputerowy, możesz wypróbować Dropsync .

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.