Wyłącz automatyczne wyłączanie ekranu podczas połączenia


15

Używam Piernika.

Mój telefon z Androidem ma funkcję, która wyłącza wyświetlanie podczas połączenia, gdy przykładam telefon do ucha. Jednak czujnik jest prawdopodobnie zbyt wrażliwy w moim urządzeniu, więc często wyłącza się podczas połączenia, nawet gdy nie trzymam go obok twarzy.

Jest to problem, jeśli chcę używać klawiatury podczas połączenia, gdy ekran się wyłącza. Czy mogę wyłączyć tę funkcję?


Wyłączeniem ekranu zarządza czujnik zbliżeniowy, więc musisz to wyłączyć. Wydaje się, że istnieją aplikacje, które pomogą ci to zrobić. Sprawdź Screebl Lite - oszczędzaj energię!
bloger

Odpowiedzi:


4

Podłącz zestaw słuchawkowy. To jedyna odpowiedź!


1
Próbowałem tego. Nawet po podłączeniu zestawu słuchawkowego / słuchawek lub ustawieniu głośnika ekran wygasa (czarny) w ciągu kilku sekund od nawiązania połączenia. Jeśli naciśniesz przycisk zasilania, ekran powróci aktywny, ale tylko na kilka sekund, tylko tyle czasu, aby nacisnąć 1 lub 2 klawisze (czasami 3). Sprawdzanie poczty głosowej jest „niemożliwe”.
Kevin Fegan

4

W gingerbread 2.3.6 możesz go wyłączyć w Ustawienia połączeń> Ustawienia dodatkowe, a następnie odznacz „Włącz czujnik zbliżeniowy”. Oto zrzut ekranu:

Screehshot


Opcja nieobecna w 5.1
rogerdpack,

2

Mam wersję 6.0.1. Skontaktowałem się z pomocą techniczną w sprawie tego problemu, ponieważ nie mam żadnych ustawień proxy. Przejdź do ustawień -> aplikacje -> aplikacja do telefonu lub wybierania numerów -> pamięć -> wyczyść pamięć podręczną i pamięć i uruchom ponownie urządzenie. To zadziałało dla mnie. Mam nadzięję, że to pomogło, powodzenia.


1
Myślę, że to „pamięć”, a nie „pamięć”.
Flimm

nie pomaga tym z nas z problemami sprzętowymi:
rogerdpack,

2

Użyj aplikacji „Screen On Call”, aby utrzymać ekran włączony podczas połączenia. Nie ma potrzeby wyłączania czujnika zbliżeniowego. Będzie działał, a jeśli przeniesiesz telefon do ucha, ekran zgaśnie, ale jeśli trzymasz go na stole lub z dala od jakichkolwiek blokujących przedmiotów, ekran pozostanie włączony, więc będziesz mógł użyć klawiatury, aby uderzyć więcej numery lub z dowolnego powodu, dla którego chcesz, aby ekran był włączony.


1

W Gingerbread można go znaleźć w Ustawieniach zaawansowanych w Ustawieniach połączeń: przejdź do Ustawienia -> Połączenia-> Zaawansowane. Nie jestem pewien, gdzie dokładnie, ale tam masz opcje połączeń oczekujących itp.


1
To bardzo zależy od ROM-u, patrząc tutaj na GB 2.3.7, który nie istnieje! O której pamięci ROM chodzi?
t0mm13b

to 2.3.6! jestem pewien, że gdzieś tam jest. lub naciśnij opcje na ekranie klawiatury i sprawdź wszędzie w preferencjach!
AbdulHannan

2
sprawdź wszędzie w preferencjach .... hummm ... może zrobić coś więcej! Załącz zrzut ekranu, który powinien zawierać GB 2.3.6 w swojej odpowiedzi ...
t0mm13b 16.01.2013

Dla tych, którzy znaleźli tę odpowiedź i szukają odpowiedzi na nowszą wersję Androida, znalazłem ją na moim Samsungu Galaxy S 3 z systemem Android 4.1.1, w ten sposób wyłączyłem tę funkcję. Wejdź do dialera (ikona „Telefon”, jakbyś chciał nawiązać połączenie). Wyświetl menu i kliknij „Ustawienia połączeń”. Odznacz „Automatyczne wyłączanie ekranu podczas połączeń”
Mark Hildreth

0

Istnieje bezpłatna aplikacja o nazwie Screebl, która utrzymuje telefon podczas połączenia. W rzeczywistości będziesz musiał fizycznie wyłączyć telefon / ustawić go w pozycji stojącej, po zainstalowaniu tej aplikacji, dotykając przycisku włączania / wyłączania w systemie operacyjnym Samsung Galaxy Proclaim 2.3.6 Gingerbread.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.