Brak dźwięku w słuchawkach


11

Kiedy podłączam słuchawki do portu audio Nexusa, słuchawki po prostu nie odtwarzają żadnych dźwięków ani muzyki. Wygląda na to, że urządzenie je wykrywa, ponieważ wbudowane wyjście dźwięku przestaje działać. Wypróbowałem to z innymi słuchawkami i to też nie działało. Brak danych wyjściowych dziennika błędów.

To naprawdę do bani, bo nie słyszę żadnej muzyki.

Jak mogę to rozwiązać?

(Galaxy Nexus z zapasem Jelly Bean)


1
Czy masz pewność, że poziom głośności jest wystarczająco wysoki? Przekonałem się, że czasami poziom głośności bez słuchawek jest zbyt cichy, gdy są używane ze słuchawkami. Jeśli to nie jest to, masz usterkę sprzętową i powinieneś zwrócić urządzenie do naprawy gwarancyjnej / wymiany.
ale

@Wszystko Everett podniosłem głośność do maksymalnej możliwej wartości. :(
Martin Erhardt

1
Cóż, jeśli jesteś pewien, że te słuchawki działają, to wygląda na to, że masz wadliwe urządzenie.
ale

Brzmi poprawnie, ale nie mogę się doczekać, aby zamówić nowe urządzenie i ponownie pobrać wszystkie moje aplikacje ”, chociaż nadal mam gwarancję
Martin Erhardt

1
Zauważyłem, że przełącznik wykrywacza „automatycznego wyłączania” Samsung Nexus S jest wadliwy w moim. Jeśli tylko przekręcę kabel słuchawek w gnieździe, odtwarzanie zostanie przerwane, jak gdybym je odłączył.
bobobobo,

Odpowiedzi:


4

Posiadam OG Droid i Droid Bionic, a oba telefony miały w końcu podobne problemy z gniazdem audio.

Na jednym telefonie okazało się, że problemem jest zwitek pyłu zatłoczony w gnieździe, który musiałem wyłowić za pomocą [wprowadź swój mały, spiczasty narzędzie].

Może to być wynikiem odpychania wewnętrznych punktów kontaktowych od powtarzającego się napięcia. Osłabiłoby to kontakt z kablem audio. W twoim konkretnym przypadku nie sądzę jednak, żeby to była prawda.

Inne rzeczy, których możesz spróbować:

  • Pociągnij i wyjmij kabel audio kilka razy, poruszając nim i testując. (Idealnie byłoby to przetestować z czymś, co odtwarza dźwięk w sposób ciągły, abyś nie musiał ciągle grać)
  • Uzyskanie innego i potencjalnie lepszej jakości kabla audio do testowania.
  • Możesz także spróbować przywrócić ustawienia fabryczne, co może pomóc, jeśli problem dotyczy oprogramowania. (Tak długo, jak masz konto Google zsynchronizowane z telefonem, wszystkie Twoje aplikacje zostaną automatycznie pobrane ponownie)
  • Jeśli wszystko inne zawiedzie, zanieś go do producenta telefonu lub usługodawcy telefonicznego. Powinny być w stanie to naprawić za rozsądną cenę.
  • Istnieje możliwość samodzielnego naprawienia tego, ale nie jest to zalecane, jeśli nie czujesz się komfortowo pracując z małą / delikatną elektroniką, nie mówiąc już o unieważnieniu gwarancji.

4

Opracowałem aplikację, która rozwiązuje dokładnie ten problem. Nazywa się to „Wired Headset Routing Fix”, ale teraz ma więcej funkcji i nazywa się SoundAbout .


0

Też miałem ten problem. Myślałem, że coś jest nie tak. Gdy tylko włożyłem gniazdo słuchawkowe, dźwięk uciął się i przez słuchawki nie dochodził żaden dźwięk. Próbowałem nacisnąć przycisk głośności i okazało się, że jest on domyślnie całkowicie wyłączony. Teraz nie ma problemu


0

Moim rozwiązaniem było, aby najpierw odtworzyć media / muzykę, jak najpierw umieścić utwór lub najpierw otworzyć grę, gdy dźwięk jest odtwarzany, podłącz słuchawki lub słuchawki


-1

Napotkałem podobny problem. Próbowałem zwiększyć, zmniejszyć głośność .. usunąć, odłożyć słuchawki ... nic nie działało .. Więc .. ponownie uruchomiłem Samsung S7 Edge i zaczął działać ...

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.