„System operacyjny Android” ciągle pobiera coś w tle, jak mogę to zatrzymać?


11

Mój HTC One V (na 4.0 ICS) wydaje się ciągle pobierać coś, nawet gdy jest nieaktywny, i korzysta z baterii niezwykle szybko.

Mój wykres wykorzystania danych: (kliknij, aby powiększyć)
wykres wykorzystania danych

Na pierwszym zdjęciu brązowa linia dotyczy elementu „Android OS”, który, jak widać, odpowiada za co najmniej 60% zużycia danych. Nie wiem, co pobiera Android, ale robi to ciągle i ma duży wpływ na żywotność mojej baterii. Kiedy wyłączam komórkową transmisję danych, linia zużycia baterii rozładowuje się (patrz drugie zdjęcie). Jak mogę sprawdzić, co dokładnie robi „system operacyjny Android”? Jak mogę wyłączyć tę aktywność?

Oto wykres zużycia baterii. Jak widać, linia wyrównała się po wyłączeniu komórkowej transmisji danych. (Kliknij, aby powiększyć)
wykres zużycia baterii

Odpowiedzi:


8

Znalazłem winowajcę! Poszedłem do Ustawienia> Połączenie> Ustawienia połączeń internetowych i usunąłem konto SIP, które kiedyś utworzyłem i zapomniałem. Telefon ciągle dociera do serwera SIP (prawdopodobnie w celu sprawdzenia połączeń przychodzących).

Musiałem zainstalować sniffer pakietów na telefonie ( tPacketCapture ), aby zobaczyć, dokąd idą żądania i zdać sobie sprawę, że skonfigurowałem konto SIP.


4

W zależności od zainstalowanych aplikacji aplikacje takie jak Facebook, Twitter, Google + i inne pobiorą dane w tle, aby zachować aktualność po otwarciu aplikacji.

Dzięki ICS możesz wyłączyć użycie danych w tle dla określonych aplikacji: (kliknij, aby powiększyć)
użycie danych

jest to widoczne w ustawieniach systemu -> wykorzystanie danych. powinieneś zobaczyć listę aplikacji korzystających z danych. pokaże także aplikację o najwyższym użyciu. Kliknięcie aplikacji powoduje wyświetlenie ekranu szczegółów, który umożliwia wyłączenie użycia danych lub użycia w tle.


1
Dzięki Ryan, ale niestety to pole wyboru nie jest dostępne dla elementu systemu operacyjnego Android.
Kuter

ciekawe, brakowało mi części, że tak naprawdę jest to system operacyjny Android. jeśli ponownie uruchomisz urządzenie, czy nadal tak jest?
Ryan Conrad,

@Cutter Nie jest dostępny po naciśnięciu przycisku ustawień na tej stronie?
ott--

@ ott - Nie mam przycisku ustawień, ale przytrzymanie przycisku „ostatnie aplikacje” (co jest równoważne naciśnięciu przycisku ustawień) nie przynosi żadnego efektu (nie wyświetla się menu).
Kuter


3

Czy widziałeś coś takiego jak Onavo Count, aby monitorować wykorzystanie danych?


Właśnie go zainstalowałem. Mam nadzieję, że podadzą mi szczegóły na temat tego, co robi system operacyjny Android.
Kuter

2
Okazuje się, że Onavo Count nie mówi więcej niż „Android OS + inni”; to nazwa aplikacji zużywającej większość danych.
Cutter

0

W Aplikacje i powiadomienia -> Zaawansowane -> Specjalny dostęp do aplikacji -> Nieograniczone dane, kliknij menu przelewu (3 kropki ułożone pionowo) i wybierz „Pokaż system”. Następnie wyłącz wszystkie dane w tle.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.