Zablokowany mój Asus TF300T? Ręczna aktualizacja JB


9

Po pierwsze, moje urządzenie nie otrzymało aktualizacji OTA, ponieważ usunąłem niektóre aplikacje systemowe ( zobacz mój oryginalny post ).

Potem znalazłem ten post, w którym inny użytkownik przywrócił oryginalne pliki APK w / system / apps i udało mi się ręcznie zaktualizować do JB , pobierając plik dlpkgfile w tym poście .

I tak postępować, przywrócone moje / system / apps (z 755 zezwoleń), zakorzenione z OTA RootKeeper i SuperSU umieściła dlpkgfile i poleceń plików, ponownie uruchomiony, aby fastboot ( Power + Vol Downa ) i wprowadzone trybie odzyskiwania.

Zielony android z niebieskim paskiem postępu działał przez ponad 10 minut, a potem ... pojawił się android z CZERWONYM TRÓJKĄTEM

Po około minucie urządzenie uruchomiło się ponownie, uruchomiono logo ASUS z niebieskim paskiem postępu, ale potem utknęło w logo ASUS .

Nadal jestem w stanie zrestartować się do fastboot (Power + Vol Down), gdzie pojawia się komunikat:

Android cardhu-user bootloader (1.00 e) released by "US_epad-10.4.2.9-20120809" A03

i gdzie mam 4 możliwości:

 1. RCK : Tryb odzyskiwania, gdy wybiorę ten czerwony trójkąt pojawi się ponownie.
 2. Android : normalny rozruch Androida, natychmiast się zawiesza
 3. Protokół pobierania USB Fastboot : Próbowałem za pomocą ADB, ale tak naprawdę nie wiem, co to jest. Oto obraz wyglądu urządzenia na moim komputerze z systemem WindowsOto obraz wyglądu urządzenia na moim komputerze z systemem Windows
 4. Wyczyść dane : Już to zrobiono, wydaje się, że usuwa dane użytkownika, ale nadal utknie na logo ASUS

Niektóre zdjęcia mojego urządzenia: obrazek 1 zdjęcie 2

Próbowałem także pobrać oprogramowanie wewnętrzne .30 ze strony internetowej ASUS i umieścić zawartość Zip na karcie SD, a następnie odzyskać system, ale bez powodzenia.

To okropne, że wszystko poszło tak źle, mam nadzieję, że istnieje rozwiązanie.

Wszystko byłoby naprawdę mile widziane !!!

Dzięki!

AKTUALIZACJA!!!

OK, znalazłem ten samouczek dotyczący flashowania oprogramowania układowego ASUS za pomocą Fastboot: http://www.theandroidsoul.com/how-to...back-to-stock/

Problem polega na tym, że następujące polecenia:

fastboot -i 0x0B05 flash system blob
fastboot -i 0x0B05 flash system US_epad-user-9.4.3.30.zip

oba generują błąd: „Niezgodność podpisu”

Chyba dlatego, że mój Fastboot ma nowszą wersję, ponieważ faktycznie został zainstalowany podczas aktualizacji JB, ale staram się sflashować starsze oprogramowanie .30.

Chyba będę musiał poczekać, aż ASUS wyda nowe oprogramowanie do ręcznego flashowania.

Tylko zgaduję...


Więcej informacji tutaj : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1846661


3
Pobierz działający CWM na swoje urządzenie i sflashuj go: „fastboot boot cwm.img” lub „fastboot flash boot cwm.img” (można znaleźć tutaj lub zobaczyć pełną instrukcję aktualizacji Cyanogenmod . Fastboot miga tylko obrazy (nie pliki .zip). masz znowu działające odzyskiwanie i możesz kontynuować i flashować CM9 / 10 lub mniej więcej ( stąd )
ce4

Chciałbym pozostać w magazynie i nie unikać mojej gwarancji, czy to możliwe?
Ben Orozco

Nigdy nie odblokowałem bootloadera ani czegoś takiego. Czy można sflashować stary bootloader .30?
Ben Orozco

Wygląda na to, że „szybki rozruch” nie działa, a narzędzie odblokowujące (.apk) wymaga działającej instalacji Androida, więc nie jest to ścieżka robocza. To pozostawia tylko „Fastboot Flash Recovery | Boot | itd. image.img ”(który wymaga działającego i podpisanego pliku image.img z powodu zablokowanego programu ładującego (a nie .zip)). Być może Asus zapewnia narzędzie do odzyskiwania i pliki .img (lub jakkolwiek je nazwie Asus), które można sflashować, aby odzyskać urządzenie. Nie wiem jednak, jak je zdobyć ... Możesz zadzwonić do ich linii wsparcia i uzyskać od nich pomoc.
ce4

Odpowiedzi:


6

Rozwiązany. ASUS opublikował nowe oprogramowanie na swojej stronie internetowej.

Sflashowanie go odblokowało moje urządzenie:

 1. Pobierz standardowe oprogramowanie z oficjalnej strony ASUS . Na stronie internetowej wybierz Android z menu rozwijanego systemu operacyjnego, a następnie wybierz Firmware i pobierz najnowsze oprogramowanie.
 2. Wyodrębnij pobrany plik oprogramowania układowego. Otrzymasz kolejny plik archiwum. Wyodrębnij również ten, aby uzyskać kilka plików. Jeden z tych plików zostanie nazwany „ kroplowym ”, którego potrzebujemy.
 3. Zainstaluj zestaw Android SDK dla systemu Windows .
 4. Zamknij tablet. Przytrzymaj przyciski Power + Vol Down, aż pojawi się komunikat „Naciśnij Vol. Do wprowadzenia RCK (5s) ”. NIE NALEŻY jednak naciskać przycisku zwiększania głośności. Zamiast tego poczekaj 5 sekund, aż pojawi się nowe menu. Następnie w ciągu mniej niż 10 sekund naciśnij raz przycisk zmniejszania głośności, aby podświetlić ikonę USB, a następnie naciśnij przycisk zwiększania głośności, aby potwierdzić.
 5. Otwórz wiersz polecenia na komputerze w Start »Wszystkie programy» Akcesoria (lub otwórz menu Start, wpisz cmd i naciśnij przycisk Enter).
 6. Teraz wpisz następujące polecenia w wierszu polecenia, aby sflashować pamięć ROM, naciskając Enter po każdym poleceniu:

  > cd C: ... \ Ścieżka do Andoid-SDK \ platforma-narzędzia \

  > urządzenia Fastboot

  > fastboot -i 0x0B05 system flash C: ... \ Path-to-blob \ blob

  > fastboot -i 0x0B05 restart

Źródło: http://www.theandroidsoul.com/how-to-restore-asus-transformer-tf300t-back-to-stock/

Więcej informacji: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1846661


Miło wiedzieć, że znów działa! Czy mógłbyś dodać tutaj wymagane kroki (zamiast tylko łączenia)?
ce4

Gotowy! Dodano kroki :)
Ben Orozco
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.