Czy jest jakiś sposób, aby ręcznie uruchomić klawiaturę?


23

W większości przypadków, gdy potrzebna jest klawiatura, wyskakuje ona automatycznie. Próbuję jednak grać w sieci Web Dileson Crawl Stone Soup Webtiles na moim tablecie i nie wywołuje to klawiatury. Czy jest jakiś sposób, aby uruchomić go ręcznie? Jestem na Nexusie 7 i mam Jelly Bean. Idealnie byłoby coś, co nie pojawiało się na pasku stanu, ale siedziało w szufladzie powiadomień, a ja mogłem je dotknąć, aby wyświetlić klawiaturę.

W rzeczywistości jeszcze lepiej byłoby coś, co usiadłoby na dole, obok elementów sterujących nawigacją, ale nie sądzę, aby było to możliwe bez modyfikacji frameworka.


3
Na niektórych moich urządzeniach długie naciśnięcie klawisza menu powoduje wyświetlenie klawiatury ekranowej. Nie znam Nexusa 7, więc nie mogę powiedzieć, czy to działa ...
Izzy

Wierzę, że to stara rzecz z Piernika. W każdym razie N7 nie ma przycisku menu.
SaintWacko

Bał się tego - jak to mówili przed ICS, „usunęliby klucze”. Dlatego nie umieściłem tego jako odpowiedzi - ale pomyślałem, że sugestia nie zaszkodzi. OK, przepraszam za to ... Nie mam ICS. Mam nadzieję, że ktoś inny zna rozwiązanie.
Izzy

W pewnym momencie pamiętam coś o „klawiaturze hakera”, która miała tę funkcję, ale nie mogę jej teraz znaleźć i wolałbym coś, co działałoby na dowolnej klawiaturze. Nie powinno to być zbyt trudne, wystarczy przejść do frameworka, niezależnie od tego, co wyzwoli klawiaturę.
SaintWacko,

Odpowiedzi:


25

Jak widzę, alternatywna klawiatura może rozwiązać Twój problem, i wydaje się, że jest to akceptowalne rozwiązanie, a ty nawet wspominasz o czymś, czego nie możesz znaleźć - niniejszym dumnie prezentuję:

Klawiatura hakera

Sprawdzając jego przewodnik , w rzeczywistości jest sekcja sugerująca taką funkcję:

Możesz skonfigurować gest użyty do tego w menu ustawień „Gest i kluczowe działania” klawiatury. Jeśli akcja przeciągnięcia jest zbyt trudna do uruchomienia, spróbuj powiązać akcję „zamknij klawiaturę” z klawiszem sprzętowym „Zmniejsz głośność”. Nie zakłóci to normalnego używania przycisku głośności, gdy klawiatura jest zamknięta.

Chociaż dotyczy to „zamknięcia”: jeśli istnieją gesty, które można skonfigurować, równie dobrze może mieć jeden dla „otwartego”. Pytania mogą odsłonić trochę więcej wskazówek.

SaintWacko zauważa w komentarzach:

Aby móc go otworzyć w dowolnym miejscu, przejdź do ustawień klawiatury i zaznacz pole „stałe powiadomienie”. Następnie zachowa wpis w powiadomieniach, które możesz dotknąć, aby przywołać klawiaturę w dowolnym momencie.

Byłaby to więc alternatywna możliwość - hak jest podłączony do tej specjalnej klawiatury.


1
Hej, to w większości działa! Część „jak otworzyć” to po prostu jak to włączyć. Aby móc go otworzyć w dowolnym miejscu, przejdź do ustawień klawiatury i zaznacz pole „stałe powiadomienie”. Następnie zachowa wpis w powiadomieniach, które możesz dotknąć, aby przywołać klawiaturę w dowolnym momencie.
SaintWacko

1
Och, to denerwujące. Muszę mieć wybraną Klawiaturę hakera jako metodę wprowadzania, aby móc ją otworzyć. Hmm ... Pozostawię to pytanie na razie otwarte, aby sprawdzić, czy otrzymam lepszą odpowiedź. Naprawdę wolałbym coś, co może po prostu otworzyć wybraną klawiaturę, cokolwiek to jest.
SaintWacko

1
Jak się okazuje, właśnie tego potrzebowałem. Wtedy o tym nie myślałem, ale DCSS używa kombinacji klawiszy ctrl + *, a klawiatura hakera ma ctrl i alt i esc oraz wszystkie te klawisze, których brakuje na innych klawiaturach Androida. Żałuję jednak, że nie mogę tego zmienić na Klawiaturę hakera i Swype na wszystko inne, bez konieczności robienia tego ręcznie. Może zajrzę do Taskera.
SaintWacko

1
Och, używasz Taskera? Czy coś takiego mogłoby działać? Zastanawiam się nad pobraniem drugiej przeglądarki internetowej, ustawieniem jej strony głównej w lobby DCSS i potraktowaniem jej jako aplikacji DCSS. Czy mogę skonfigurować Tasker, aby za każdym razem, gdy uruchamiałem tę przeglądarkę, przełączała się na klawiaturę hakera, a kiedy ją zamykałem, przełączałem się ponownie na Swype?
SaintWacko

1
Tasker może zareagować na aplikację na pierwszym planie, jasne - ale prawdopodobnie nie może zmienić IME. Wszystko, co może, to zainstalowane IME w wyskakującym okienku, z którego możesz wybrać - patrz groups.google.com/forum/?fromgroups=#!topic/tasker/bHknbZEq5jw
Izzy

2

Problem z laboratorium matematycznym rozwiązany za pomocą klawiatury hakerów! Pobierz klawiaturę hakerów, a następnie przejdź do ustawień i włącz opcję „użyj stałego powiadomienia”. To umieszcza logo klawiatury hakerów w prawym górnym rogu ekranu obok przycisku zegara i ustawień. Kliknij pasek ustawień lub zegar w prawym dolnym rogu i naciśnij „Pokaż klawiaturę hakerów”. Wyskakuje dla ciebie we flashu i innym razem, gdy nie robi tego automatycznie.0

Użyłem kombinacji „Hacker Keyboard” i „Smart Status Bar”. Oba są bezpłatne, nie wymaga rootowania.

Ustawiam „stałe powiadomienie” w ustawieniach klawiatury hakera. Teraz wszystko, co muszę zrobić w grze na pełnym ekranie, to przesunięcie palcem od góry ekranu, aby wyświetlić menu powiadomień, a następnie wybieram Klawiaturę hakera.

Teraz takie proste.


z jakiegoś powodu klawiatura pokazującego hakera w powiadomieniach NIE otwiera żadnej klawiatury w trybie poziomym z obecnym fizycznym KB
Michael
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.