ROM Manager: Jaka jest różnica między wersjami MTD a wersjami innymi niż MTD (np. „Samsung GalaxyS i9000 (MTD)”)?


11

Kiedy wybiorę „Flash ClockwordMod Recovery” z menu ROM Managera, pojawi się lista urządzeń (okno dialogowe „Potwierdź model telefonu”). Tam mogę wybrać między „Samsung GalaxyS i9000” a „Samsung GalaxyS i9000 (MTD)”.

Jaka jest różnica między wersjami MTD a wersjami innymi niż MTD? Kiedy mam wybrać co?

Odpowiedzi:


10

MTD (Memory Technology Device) to rodzaj mapy partycji (konfiguracja partycji NAND).

Mapa partycji umożliwia tym, którzy z niej korzystają, kontrolę nad rozmiarem ich partycji oraz ilością miejsca przydzielonego tutaj i ilością miejsca zabranego stamtąd. System plików znajduje się na mapie partycji i zarządza odczytem, ​​zapisem, przeniesieniem itp. Danych przez system operacyjny (Android). Zmiana systemu plików partycji jest bardzo łatwa, ale zmiana ogólnego mapowania partycji nie jest. Ponadto mapowanie partycji decyduje o tym, który system plików ma być obsługiwany. Tak więc jego wybór jest bardzo ważny.

MTD to Open Source. MTD obsługuje YAFFS2 jako rezydujący w nim system plików, regulujący sposób przesyłania danych i szybkość, z jaką jest wykonywany. EXT2 do 4 nie są możliwe z MTD. Ze względu na naturę Open Source daje pełną kontrolę nad partycjami. Wybierz MTD, jeśli używasz niestandardowych pamięci ROM typu CyanogenMod lub MIUI.

Trochę wiedzy: standardowa pamięć ROM Samsunga używa mapy partycji BML. BML ma charakter prawnie zastrzeżony. To bliskie źródło.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.