Jak mogę kontrolować, które aplikacje mogą korzystać z połączenia danych podczas roamingu?


12

Planuję wyjazd za granicę i muszę korzystać z telefonu z Androidem podczas roamingu.

Ale nie mogłem wyłączyć całego roamingu danych, ponieważ potrzebuję e-maili firmowych. Więc chcę wyłączyć WhatsApp, Facebook, Twitter, Sklep Play i itp .; oprócz Exchange.

Czy jest jakiś sposób na osiągnięcie tego? Moje urządzenie jest zrootowane.


Odpowiedzi:


8

Zainstaluj Avast . Wejdź do sekcji Zapory (wymaga dostępu do katalogu głównego do pracy) i zezwól / odmów aplikacjom w kolumnie Roaming (dostęp do Wi-Fi i komórki domowej pozostanie niezmieniony). Zapora ogniowa Avast oferuje dwa tryby: Zablokuj wybrane i Zezwól wybrane. Wybierz dowolny zgodnie z wymaganiami.

Użyj My Data Manager, jeśli chcesz śledzić wykorzystanie danych w poszczególnych aplikacjach. Posiada dedykowaną sekcję Roaming. Może ci pomóc w tworzeniu reguł zapory ogniowej lub zmniejszeniu zużycia danych przez ważne aplikacje.


11

Wypróbuj Onavo Count - może blokować niektóre aplikacje, aby korzystać tylko z Wi-Fi, ograniczać wykorzystanie danych, powiadamiać o aplikacjach przechwytujących dane, ma widżety i wiele więcej.

Link: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.onavo.android.onavoid

Ogólnie rzecz biorąc, jest to bardzo przydatna aplikacja do zarządzania danymi. Jest również wyposażony w aplikację towarzyszącą Onavo Extend, która pozwala zaoszczędzić na zużyciu danych: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.onavo.android.onavoics

Sugerowałbym również, aby wyłączać dane jako ostrzeżenie i włączać je okresowo - nawet jeśli używasz Onavo. Ustawienia> Sieci zwykłe i bezprzewodowe> Sieci komórkowe i odznacz pole wyboru „Roaming danych”.

Przyjemnej podróży!


W jaki sposób Onavo Count może blokować aplikacje korzystające tylko z Wi-Fi? Nie widzę takiej opcji w aplikacji.
marines

Onavo Count to Spyware / Rootkit - nie instaluj czegoś takiego. Przeczytaj kilka recenzji na temat tej aplikacji, to jest po prostu okropne.
silla

4

Nie bez zrootowanego urządzenia (lub odinstalowania / zawieszenia innych aplikacji). Jeśli masz zrootowane urządzenie, możesz kontrolować dostęp do sieci dla każdej aplikacji, np. Za pomocą aplikacji firewall, takiej jak DroidWall lub nawet bardziej złożonego rozwiązania bezpieczeństwa, takiego jak LBE Privacy Guard . Oba pozwalają określić, które aplikacje mogą uzyskiwać dostęp do sieci za pośrednictwem Wi-Fi i / lub sieci komórkowej - możesz więc pozwolić, aby wszystkie działały, gdy są podłączone do bezpłatnego Wi-Fi zapewnianego przez hotel.

Jeśli nie jesteś zrootowany, ale Twoje urządzenie działa w systemie Android w wersji co najmniej 4.x lub nowszej, możesz (tymczasowo) „zamrozić” (tj. Wyłączyć) wszystkie aplikacje, które nie powinny korzystać z Internetu.


1
Ponieważ DroidWall nie działa na najnowszych urządzeniach, istnieje jego rozwidlenie o nazwie Android Firewall. Pracował dla mnie dobrze.
marines

Istnieje również AFWall + , kolejne rozwidlenie DroidWall .
Izzy
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.