Jak mogę zainstalować pakiet Google Apps (Sklep Play,…) na urządzeniu z Androidem?


47

Niedawno zainstalowałem niestandardową pamięć ROM i nie mogę znaleźć Sklepu Play. Wygląda na to, że brakuje wszystkich aplikacji należących do Google.

Jak mogę zainstalować pakiet Google Apps (Sklep Play, ...) na urządzeniu z Androidem?


1
Oficjalna strona pobierania aplikacji Google to goo.im/gapps .
t0mm13b

8
@ tomm13b: Cyanogenmod nie jest „oficjalny”, jedyna oficjalna dystrybucja Gapps pochodzi od producentów, którzy wysłali urządzenie, które przechodzi aktualizacje CTS i Google Play.
Lie Ryan,

Odpowiedzi:


44

tło

Tylko urządzenia z Androidem, które są licencjonowane przez Open Handset Alliance, zawierają tak zwane Google Apps. Zwykle ludzie kojarzą aplikacje takie jak Google Maps, Google Play Store itp. Z Androidem, ale ze względu na otwartą naturę Androida producenci mogą sprzedawać urządzenia z Androidem bez Google Apps, a zatem unikają płacenia opłaty licencyjnej.

Niestandardowe ROMy

Na początku cyanogenmod wysyłał ROM ze wstępnie zainstalowanymi Google Apps. We wrześniu 2009 r. Założyciel Cyanogen otrzymał od Google list o zaprzestaniu działalności i rezygnacji z Google Apps, w którym domagał się, aby Google Apps nie znajdowało się w ROM-ach zespołu, ponieważ ROM może być przeniesiony na urządzenia, które nie mają licencji na Google Apps. To z kolei pomijałoby wymóg licencjonowania urządzeń. Przez kilka dni zaprzestano tworzenia pamięci ROM, w Internecie pojawiły się krzyki użytkowników Androida, a wielu blogerów podejrzewało, że Google właśnie postrzelił się w stopę.

W końcu znaleziono alternatywną metodę, zgodnie z którą Google Apps nie znajduje się w pamięci ROM, ale Google Apps dostarczona z urządzeniem zostanie utworzona przez niestandardowe odzyskiwanie urządzenia lub inną aplikację, a następnie ponownie zainstalowana na urządzeniu nowa pamięć ROM została sflashowana. Byłoby to zatem „ROM dla Google”.

Źródło

Jak zainstalować Google Apps?

Ogólnie rzecz biorąc:

Najpierw pobierz pakiet odpowiadający twojej wersji Androida. Obecnie (listopad 2015 r.) Dostępnych jest kilku „dystrybutorów” Gappów. Każdy zazwyczaj oferuje zestaw pakietów dla każdej wersji Androida, każdy pakiet z większą zawartością. Aplikacje w pakietach obejmują zarówno pakiet Lite z podstawowymi aplikacjami (~ 100 MB), jak i wszystkie aplikacje Google (200 + MB). Same aplikacje są nietknięte.

  • Jeśli nie chcesz lub nie możesz zrootować urządzenia:

    1. Flashuj pakiet zip Gapps ( pakiet Google Apps ) z niestandardowym odzyskiwaniem.

Najpierw może być konieczne flashowanie niestandardowego odzyskiwania (takiego jak CWM lub TWRP) za pomocą narzędzia komputerowego, takiego jak Fastboot lub Odin / Heimdall. To flashowanie może z kolei wymagać odblokowania bootloadera w telefonie.

Niektóre odzyskiwanie zapasów pozwala „aktualizować za pomocą adb”. Wystarczy zainstalować adb, a następnie polecenie adb do zainstalowania to: - adb sideload gapps.zipzałożenie, że pakiet znajduje się w folderze adb i nazywa się gapps.zip

Możesz także zainstalować niestandardowe odzyskiwanie, tak jak w przypadku nieukończonego. Root zazwyczaj pozwala aplikacjom na Androida na flashowanie nowego odzyskiwania (tj. Bez komputera).

LUB

Zainstaluj ROM z Google Framework, jeśli istnieje dla twojego urządzenia. Chociaż wielu programistów ROM podążyło za przykładem CyanogenMod dotyczącym rozdzielenia dystrybucji.

Jeśli sflashujesz ROM Gapps, może być możliwe ponowne flashowanie z innym ROMem innym niż Gapps, zachowując Gapps. Zakłada się, że wersje Androida są kompatybilne. Większość użytkowników zdolnych do flashowania ROM-u będzie mogła flashować Gappa osobno.

Dalsze referencje


Linki do pobierania wydają się nie działać.
Hong


0

Chciałem to dodać, ponieważ nie ma linku do skąd wziąć GApps. Najnowsza grupa to Open Gapps. Nie działają one z KAŻDĄ niestandardową pamięcią ROM, ale zdecydowana większość (i te oparte na AOSP powinny działać).

Otwórz Gapps: http://opengapps.org/

Ta strona jest niesamowita, ponieważ po załadowaniu dostajesz podstawowy interfejs użytkownika z kilkoma opcjami, które pozwalają określić, co chcesz (niektóre pakiety mają więcej aplikacji Google, inne mają mniej), mają nawet opcję włączenia wersji Aroma Installer, która gdy sflashowane w TWRP lub zegarku spowoduje pojawienie się systemu menu, którego możesz dotknąć, aby wybrać, które aplikacje i jakie ustawienia chcesz w momencie instalacji! Oczywiście jest duży, ponieważ zawiera wszystko, ale fajnie jest móc dostosować instalację Gappów podczas instalacji (i tak, ma możliwość zapisania wybranych ustawień dla przyszłych instalacji na końcu interfejsu instalacyjnego. zapyta, czy chcesz zapisać wybrane ustawienia. Jeśli wykonasz przyszłe instalacje, po prostu otworzy interfejs użytkownika i stukniesz, aby załadować zapisany plik i gotowe).

Open Gapps zawiera pomoc i dokumentację na swojej stronie, aby pomóc Ci w wielu pytaniach.

Cyanogen MOD ma własną wersję Gapps (strona zawiera listę pakietów Gapps dla każdej wersji CM ROM z CM4 + na tej stronie. Uwaga: od CM11 CM Romy mogą teraz flashować Open Gapps.):

https://wiki.cyanogenmod.org/w/Google_Apps
(wygląda na to, że od CM13 zatrzymali swoje niestandardowe zamki Gapps i teraz w pełni korzystają z Open Gapps).

Za pomocą tych 2 linków powinieneś dobrze flashować GApps za pomocą dowolnej wersji Androida (nie mogę uwzględnić poważnie niestandardowej pracy wykonanej przez kogoś, kto może nie współpracować z Open GA i / lub CM GApps, ponieważ wiemy, co się stanie, gdy załóżmy w świecie technologii!).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.