Gdzie znaleźć ekran blokady PIN, który szyfruje klawiaturę przy każdym użyciu?


25

Czy jest jakiś sposób na uzyskanie ekranu blokady, którego klawiatura PIN zmienia układ numerów za każdym razem, gdy jest używany? Wydaje się, że to bardzo podstawowy sposób, aby udaremnić ataki rozmazywania, a mimo to mój (zepsuty?) Google-fu nie może znaleźć żadnych implementacji.

Korzystam z Gingerbread 2.3, wolałbym rozwiązania nie wymagające rootowania / flashowania nowych ROMów, jeśli to możliwe.


1
po prostu FYI, LG G3 ma to po wyjęciu z pudełka
Sarge Borsch

2
@SargeBorsch and Cyanogenmod
samsung

Chciałbym tylko wspomnieć, że nagrywanie wideo osoby logującej się, nawet z boku, może znacznie ułatwić kieszonkowiec po otrzymaniu telefonu. Wszystkie te rzeczy związane z plamami są trudne do osiągnięcia, ponieważ prawdopodobnie zostaną zetarte, gdy włożysz je z powrotem do kieszeni.
veryRandomMe,

Odpowiedzi:


7

To bardzo interesujące pytanie. Nie jestem pewien, czy można to zrobić, aby za każdym razem szyfrować układ klawiatury numerycznej przy odblokowaniu, aby zmusić cię do zwolnienia.

Wskazałeś słabość zabezpieczeń - plamy na ekranie dotykowym; jedyne, co mogę wymyślić, to to - za każdym razem wycieraj ekran ... teraz możesz uzyskać zabawny wygląd od innych, na przykład za każdym razem zdejmując okulary i wycierając je czysto, aby „zobaczyć” ponownie, jeśli dostaniesz mój dryf.

Nie zdziwiłbym się, gdyby w przypadkowych odstępach czasu pojawiał się miękki układ klawiatury, ale podejrzewam, że nigdy o nim nie pomyślał, ponieważ byłby nieprzyjemny dla użytkowników, zwłaszcza podczas wysyłania SMS-ów.

Mechanizm pinów ekranu blokady jest wbudowany i aby nadpisać ten mechanizm, należy przejść do nieoficjalnego interfejsu programistycznego, który nie ma aprobaty Google pod kątem rozwoju Androida. Prawie graniczą z wykorzystaniem technik złośliwego oprogramowania, aby to osiągnąć.

Inną rzeczą, o której myślę, jest użycie ochraniacza ekranu, w ten sposób smugi pojawią się na nim, ale nie na rzeczywistym ekranie dotykowym. Mimo to można teoretycznie posypać odrobinę proszku na ekranie i delikatnie go strzepnąć, aby zobaczyć, gdzie jest odcisk palca, ale z drugiej strony to jest OTT, to znaczy, jeśli oglądasz za dużo NCIS ... :)

Moja sugestia - w przypadku odblokowywania wzoru nie zezwalaj na „Użyj widocznego wzoru” lub „Użyj dotykowej informacji zwrotnej” w Ustawieniach> Lokalizacja i ustawienia zabezpieczeń, aby zminimalizować naruszenie.

Jednak twoje pytanie jest warte ode mnie +1 z punktu widzenia bezpieczeństwa.

Edytować:

Po przemyśleniu po wymianie na czacie teoretycznie całkiem możliwe jest użycie niestandardowej klawiatury powiązanej specjalnie z wprowadzaniem hasła, która pokazuje gwiazdkę na miejscu, i po prostu losowo układ klawiatury z literami, cyframi o zmienionej pozycji w przypadkowych odstępach czasu, ale może to mieć niekorzystny efekt uboczny, jak w „cholera, teraz muszę być bardzo ostrożny, aby nie iść zbyt szybko!” lub „do diabła, jedna rzecz do zrobienia - odinstaluj to jako irytujące!”


+1 ode mnie również. Pamiętam niektóre bankomaty z ekranem dotykowym, które korzystały z tej techniki - zastanawiam się, dlaczego przestały to robić, jeśli faworyzowały stałe klawiatury.
Izzy

prawda, nie byłbym zaskoczony, stary niezawodny sposób - klawiatura sprzętowa :)
t0mm13b

8

Masz świetny punkt i ważne pytanie. Wygląda na to, że zgłoszono to jako prośbę o ulepszenie dwa lata temu, jeśli to coś znaczy. Znalazłem dwie aplikacje, które starają się rozwiązać Twój problem:

  • Whisper Systems ma inną metodę obejścia problemów związanych z rozmazywaniem, prosząc użytkowników o usunięcie utworzonych właśnie smug.
  • Blokada numerów reklamuje dokładnie tę funkcjonalność, której szukasz. Jest to płatna aplikacja, która ma mierne recenzje, więc postępuj na własne ryzyko.

Żadne z nich nie jest dla mnie idealnym rozwiązaniem. Chciałbym zobaczyć to wbudowane w Androida - może znajdziesz ROM z czymś takim wypiekanym?


1
Whisper Systems jest reklamowany jako działający tylko na telefonach Nexus S i Nexus One.
Peanut

+1 za link do prośby o ulepszenie jakiś czas temu, ale tylko 10 osób oznaczyło ją gwiazdką, więc jest mało prawdopodobne, aby została odebrana przez Google! :(
t0mm13b

Zastanawiam się, dlaczego Whisper Systems stosuje metodę „wymazywania”, a nie metodę „losowego układu”? Wymazywanie pozwala tylko kombinacje PIN 1-5 ze zrzutu ekranu.
dictionary00

1

Aplikacja „Hi Locker” ma tę funkcję. Właśnie potwierdzono na moim Samsungu Galaxy S4 GT-I9505 (So international GSM / 4G).

Link do sklepu Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=mobi.appplus.hilocker

Uwaga: jeszcze nie w pełni polecam tę aplikację, ale jest to pierwsza z tych, które wypróbowałem tego wieczoru, ale ma tę funkcjonalność. Lista, która nie:

C Locker Free, Gravity Box [KK] (XPosed module), Go Locker.

I rzeczywiście natknąłem się na Hi Locker, ponieważ to właśnie „Lockdown Pro - AppLock” używa do tej funkcji.


0

Wystarczy pobrać Lockdown Pro z Google Play i wybrać w nim opcję „losowa klawiatura”.


Ta odpowiedź może być bardziej przydatna, jeśli podasz link do polecanego oprogramowania.
Dan Hulme,

0

Lockdown pro jest niesamowity Bardzo polecam, a jeśli chcesz wszystkich funkcji bez reklam, warto tylko 1,88, jeśli mnie o to poprosisz.


Ta aplikacja nie robi tego, o co prosi słownik Dictionary00. Przeczytałem opis i obejrzałem wideo pokazujące aplikację, i nie widziałem, gdzie pozwala to na szyfrowanie klawiatury odblokowującej PIN. Chociaż ta aplikacja ma kilka fajnych funkcji, wydaje się, że nie spełnia oczekiwań.
Ryan Conrad

0

Mój stary LG K7 (łącznie 8 GB pamięci, z lat 2012–2013) miał tę opcję. W Ustawieniach => Ekran blokady => Losowo wprowadź kod PIN (szyfruj numery w celu bezpiecznego wprowadzenia kodu PIN). Właśnie zmieniłem na 16GB Samsung Galaxy J3 (znacznie droższy niż mój sprawdzony K7) i nie ma losowego kodu PIN.

Sprawdziłem online, a LG V10 i LG Lancet też to mają. Może to tylko innowacja LG.


Z przykrością stwierdzam, że mój LG V20 go nie ma. Na pewno chciałbym to odzyskać.
Fambida
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.