Zapamiętaj hasło Wi-Fi, ale nigdy nie łącz się automatycznie


26

Mam zarówno hasło do Wi-Fi, jak i mojego znajomego. Ponieważ mieszkają w pobliżu, czasami automatycznie przełączy się na ich, jeśli sygnał jest silniejszy. Zwykle nie chcę korzystać z ich połączenia, chyba że jestem tam lub mój internet jest wyłączony.

Czy jest jakiś sposób, aby Android automatycznie łączył się z moim wifi bez zapominania hasła drugiej osoby? Zapamiętywanie jest długie i niemożliwe, więc zapomnienie o sieci to ogromny ból.

Uruchamianie ICS i root w razie potrzeby.


1
Czy przełączanie „Unikaj złych połączeń” Settings > Wi-Fi > Advancedzmienia to zachowanie?
Pan Buster,

Brzmi obiecująco, ale nie można znaleźć takiej opcji. Urządzenie to pierwsza wersja transformatora asus z systemem Android 4.0.3
Grant

Może nie być dostępny w magazynie Asus ROM. Bummer.
Pan Buster,

Odpowiedzi:


7

Nie do końca to, co zamierzałeś, ale wciąż możliwe rozwiązanie: korzystanie z aplikacji takiej jak

możesz wygenerować kod QR połączenia Wi-Fi znajomego, wydrukować go, laminować (w celu ochrony) i włożyć do portfela. Teraz, gdy chcesz korzystać z tej sieci Wi-Fi, wyjmij kod QR, zeskanuj go za pomocą skanera kodów kreskowych - i połącz się. Aby się „wylogować”, wystarczy odłączyć i usunąć sieć z listy (aby uniemożliwić automatyczne połączenie urządzenia).

Nie dość eleganckie - ale oszczędza ci to wpisywania długiego hasła za każdym razem. Efekt uboczny: wydrukuj kod QR wiele razy i daj go znajomemu dla innych gości. Zrób to samo dla własnego Wi-Fi. Teraz nigdy nie musisz podawać swoich haseł: aby zezwolić gościom na połączenie, po prostu pokaż im kod QR do skanowania (i niech usuwają sieć ze swoich urządzeń, gdy wychodzą, ponieważ Android przechowuje nieszyfrowane hasła Wi-Fi).


„każ im usunąć sieć ze swoich urządzeń” Dlaczego miałbyś to zrobić?
RR

Ponieważ „Android przechowuje hasła Wi-Fi niezaszyfrowane”? To tylko pytanie bezpieczeństwa. Może powinienem dodać „opcjonalnie”. Ale ponieważ OP nie chce automatycznie łączyć się z siecią znajomego, być może odwiedzający też tego nie chcą.
Izzy

Zdecydowanie nie tak elegancki, jak bym chciał ... ale przypuszczam, że jest to krok ponad to, co mam teraz.
Grant

Byłem tego świadom - ale obawiam się, że prawdziwe eleganckie rozwiązanie nie będzie dostępne. Przynajmniej nie znam żadnego ustawienia informującego Androida, aby nie łączył się automatycznie z określoną siecią, gdy już znajdziesz ją na liście „znanych sieci” (tj. Gdy połączysz się z nią i nie usuniesz jej później).
Izzy

+1, choć wydaje mi się trochę smutne, że w 2019 roku najlepszym rozwiązaniem nadal wydaje się mieć przy sobie książeczkę z wydrukowanymi kodami QR.
LUB Mapper

1

Hmm, jak powiedziano wcześniej, obawiam się, że takie ustawienie nie jest dostępne. ALE jest przydatna mała aplikacja, która pozwala tworzyć widżety, które pozwalają przełączać sieci jednym dotknięciem. Kiedy więc zdasz sobie sprawę, że masz połączenie z siecią swojego przyjaciela, po prostu naciśnij przycisk na ekranie głównym, aby ponownie połączyć się z własną siecią.

Możesz znaleźć aplikację tutaj: Wifi Manager .


1

Czy próbowałeś przejść do pliku wpa_supplicant i zmienić priorytet w sieci? Ustawienia zostaną zapisane jako zwykły tekst i będą łatwe do odczytania i zrozumienia.

Jeśli masz Eksploratora rootów, taki jak plik ES lub inny, możesz go znaleźć, klikając tutaj →/data/misc/wifi/wpa_supplicant.conf

Uwaga: Istnieją również aplikacje, które pozwalają to zrobić, jeśli nie chcesz sam znaleźć pliku

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.