Jak skonfigurować BlueStack AppPlayer, aby używał ustawień proxy podczas łączenia się z siecią?


15

Bluestacks umożliwia uruchamianie aplikacji na Androida w systemie Windows poprzez emulację obrazu systemu operacyjnego Android.

Niedawno zainstalowałem BlueStacks_HD_AppPlayerPro (0.7.0.725) na Windows XP, ale nie mogłem pobrać / zainstalować żadnych aplikacji, ponieważ moja sieć wymaga serwera proxy. Pokazuje następujący błąd:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Próbowałem używać ProxyCaps jak freecap, ale to nie działało dla mnie. Jak mogę skonfigurować BlueStacks do korzystania z ustawień proxy?


Nie wiem, czy to może pomóc, ale ostatnio zainstalowałem AMD AppZone (oparty na BlueStacks) i działa płynnie na moim laptopie za serwerem proxy, bez żadnych szczególnych ustawień. Przetestowałeś to? Być może w najnowszej wersji rozwiązali problem.
Drake

Odpowiedzi:


5

Według pracownika Bluestack Deepiki Sharma:

Obecnie nie obsługujemy ustawień proxy w BlueStacks App Player, ale na pewno rozważymy to w naszej przyszłej wersji.

Te informacje pochodzą z wątku forum pomocy: Brak dostępu do sieci za serwerem proxy .


Alex Guerrieri odpowiedział, że jest w stanie obejść ten problem, wykorzystując wspomnianą aplikację. Publikuję tutaj rozwiązanie, ponieważ nie wiem, co próbowałeś:

Znalazłem rozwiązanie. Użyłem proxyycap do przekierowania Bluestacks przez proxy (nawet z LDAP). Musisz pobrać i zainstalować aplikację, ustawić serwer proxy i utworzyć nową regułę dla HD-Network.exe (znajdującą się w katalogu Bluestack w% Program_Files%). To zadziałało dla mnie.


wypróbowałeś rozwiązanie Alexa? Próbowałem użyć programu podobnego do proxyycap, zwanego freecap . Ale nadal pojawia się błąd „Sieć nieosiągalna”.
akjain

@akjain Jeszcze nie próbowałem! Moja odpowiedź brzmiała: część „nieobsługiwana”. W końcu wspominam kroki Alexa, aby obejść ten problem, ponieważ nie określiłeś kroków, które podjąłeś, aby spróbować obejść ten problem. Spróbuję i zobaczę, czy mogę wymyślić funkcjonalne obejście.
Zuul,

4

Inne odpowiedzi są nieaktualne.

Instalacje BlueStacks zawierają teraz narzędzie wiersza polecenia HD-ConfigHttpProxy.exe do konfiguracji połączenia proxy. Nigdzie nie mogę znaleźć dokumentacji dla tego narzędzia, ale jest to dość podstawowe:


Używanie Bluestacks z serwerem proxy

 1. Otwórz Bluestacks (musi być otwarty przed uruchomieniem narzędzia)
 2. Otwórz ** wiersz polecenia (np. Hit Windows Key+ R → typ cmd→ hit Enter)
 3. Przejdź do folderu BlueStacks (np. cd C:\Program Files\BlueStacks)
 4. UruchomHD-ConfigHttpProxy.exe :

  Stosowanie:

   HD-ConfigHttpProxy.exe set <host> <port>   connect to specified proxy
   HD-ConfigHttpProxy.exe reset         reset/stop using proxy
  

  Na przykład: HD-ConfigHttpProxy.exe set 123.45.67.890 4444

 5. Po wyświetleniu monitu zamknij i ponownie otwórz BlueStacks.

Alternatywnie możesz określić inne protokoły procy, włączając je do <host>standardowej składni. Na przykład użyłem socks://localhosti mojego niestandardowego numeru portu. Minęło kilka prób, ale w końcu się udało.


Aby odłączyć / zresetować ustawienia proxy BlueStacks:

 1. Upewnij się, że BlueStacks działa
 2. Otwórz wiersz polecenia
 3. Uruchom polecenie: C:\Program Files\BlueStacks\HD-ConfigHttpProxy.exe reset
 4. Zamknij i ponownie otwórz BlueStacks.

1
ale przy użyciu tej metody żądania z aplikacji (apk) nie przechodzą przez serwer proxy. robi to tylko z faktycznego pliku BlueStacks.exe (na przykład po kliknięciu ikony powiadomienia)
baburao

0

Mam możliwość używania BlueStacks w mojej sieci za pomocą cntlm + Proxifier. Używam cntlm do uwierzytelnienia na moim proxy i Proxifier jako zamienniku Proxycaps / WideCap. Proxifier pozwala tunelować połączenia skarpet przez proxy cntlm ( http://proxifier.com/ )

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.