Jak przygotować zrootowany i zmodyfikowany telefon do odsprzedaży?


13

Mam zrootowany MyTouch 3G (HTC Magic), który chcę sprzedać, aby pomóc w pokryciu kosztów mojego nowego telefonu. Korzystam z CyanogenMod na telefonie. Mój problem polega na tym, że tak naprawdę nie chcę kogoś wbijać w nieco wadliwy sposób działania telefonu. Mógłbym po prostu uderzyć go z powrotem, ale nie słyszę o tym dobrych rzeczy i jestem prawie pewien, że telefon jest zrootowany, nadal uniemożliwi nowe aktualizacje telefonu HTC.

Pytam więc: co powinienem zrobić, aby ten telefon był łatwy w użyciu dla każdego, kto mógłby z nim skończyć? Czy istnieje mod, który będzie bardzo przyjazny dla użytkownika, który nie będzie wymagał ciągłego ulepszania przez użytkownika? Czy jest sposób, bym zwrócił telefon do wanilii?


5
Czy na pewno chcesz przywrócić go do podstawowego systemu operacyjnego? Kiedy kilka miesięcy temu chciałem kupić zapasowy telefon z Androidem na eBayu, zauważyłem, że wstępnie zrootowane telefony zwykle sprzedają się lepiej i za więcej pieniędzy niż te z zapasowym systemem operacyjnym. Sądzę, że są kupujący, którzy chcą zrootowanego telefonu, ale nie chcą ryzykować (lub przejść przez kłopot) zrootowania się.
GAThrawn

Odpowiedzi:


4

Trzymałbym telefon zrootowany, z opcją sprzedaży przywracania zapasów ROM (jeśli tego chce klient). Lub możesz oddać telefon z zapasowym ROMem z rootem. Mechanizm zegarowy powinien na to pozwolić.

Upewnij się, że telefon został przywrócony do ustawień fabrycznych, zanim go podasz (zrootowany lub nie) i sformatujesz również kartę SD.


1
O tak. Ważne jest sformatowanie karty SD.
ale

Bryan, wiem, że używasz CyanogenMod, czy masz jakiś wkład w jego pytanie o to, czy istnieje inny mod, który będzie bardziej przyjazny dla początkujących?
Matt

@Matt Osobiście nie korzystałem z innych modów niż CM. Dodatkowo htc-magic może mieć różne mody, których nie mogę załadować na mojego Droida lub G1. Nie mogę wnieść zbyt wiele na ten temat
Bryan Denny

5
Jeśli na karcie SD znajduje się coś szczególnie prywatnego, nie zakładaj, że sformatowanie go zatrzyma oglądanie tych prywatnych plików. Wiele razy odzyskiwałem pliki ze sformatowanych dysków i kart (i zyskałem sporo wdzięczności i piwa za ich zapisanie) superuser.com/questions/6810/best-undelete-tool-for-ntfs-fat W razie wątpliwości zatrzymaj kartę lub zniszcz ją, nie przekazuj jej nikomu innemu.
GAThrawn

możesz zastąpić całą kartę innymi plikami.
Louis Rhys,

5

Gdybym kupował używane urządzenie, oczekiwałbym, że przywrócony zostałby do niego reset fabryczny. Tak czy inaczej, prawdopodobnie i tak zresetuję się do ustawień fabrycznych, tylko dlatego.

Chyba, że ​​oczywiście wolałbym zrootowany telefon.

Myślę, że lepszym rozwiązaniem jest przywrócenie ustawień fabrycznych. Nie chciałbyś, aby ktoś natknął się na niektóre Twoje dane osobowe.

W każdym razie najlepiej jest upewnić się, że kupujący dokładnie wie, co otrzymuje.


I tak planowałem wymazać wszystkie moje dane i wymienić kartę SD. Zastanawiałem się bardziej, czy powinienem trzymać go na cyjanogenie, czy może byłby lepszy rom do zaoferowania.
sarge_smith

Przywrócenie ustawień fabrycznych nie spowoduje wyczyszczenia niestandardowego programu ładującego odzyskiwania / inżynierii.
Broam
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.