Google Play: błąd pobierania aplikacji - za mało miejsca


20

Po jednej z najnowszych aktualizacji aplikacji Google Play (nie jestem pewien, czy była to ostatnia, czy poprzednia), wystąpił błąd podczas próby aktualizacji dużej aplikacji (42 MB). To mówi:

Błąd pobierania. Jest za mało miejsca na urządzeniu.

Moje urządzenie to Samsung P1000 z systemem Froyo. Jest zrootowany, ale błąd istniał przed zrootowaniem.

Szybkie wyszukiwanie w Google wykazało, że kilku użytkowników Samsung ma ten sam problem (aplikacja, która sprawiała mi ból głowy, to wioska Smerfa). Niektórzy twierdzili, że usunięcie aktualizacji aplikacji Android Market (Google Play) to naprawi, ale dla mnie to nie pomogło.

Próbowałem też wykonać procedurę w tym często zadawanym pytaniu pomocy Google, ale bezskutecznie.

Teraz utknąłem z prehistoryczną wersją Market (która działa na małych aplikacjach) i nadal nie mogę zaktualizować Smurf's Village ani instalować dużych aplikacji. Jak mogę to naprawić?

EDYCJA: urządzenie ma ponad 2 GB wewnętrznej pamięci SD, 27 GB zewnętrznej karty SD, więc miejsce nie stanowi problemu.


Przepraszam, że tego nie napisałem, ale w urządzeniu nie brakuje wolnego miejsca.
Mindwin,

Odpowiedzi:


9

Dla mnie wszystko polegało na zabiciu i odbudowaniu większej pamięci podręcznej. Chcę, aby została zarejestrowana w SE, aby inne osoby mające ten sam problem mogły znaleźć odpowiedź na to pytanie.

Problemem wydaje się być rozmiar partycji, w której znajduje się pamięć podręczna. Jest on zamontowany na partycji 20-30 MB na wewnętrznej karcie SD telefonu.

Poprawka, która zadziałała, została opisana w tym poście na blogu .

BLOK PONIŻEJ ZOSTAŁ POBRANY Z posta na blogu Jimmy'ego Halima i wykorzystany za jego zgodą.

Po przeglądaniu dowiedziałem się, że folder pamięci podręcznej (który, jak zakładam, jest używany na rynku), używa małej partycji (w moim przypadku około 20 MB). Aby rozwiązać ten problem, musimy zmienić go na większą partycję.

Będziesz potrzebował Android Terminal Simulator lub równoważnej aplikacji terminalowej. Będzie to również wymagać zrootowania Androida.

Wpisz su(zostanie wyświetlone żądanie uprawnień roota: musisz je zatwierdzić).

Rodzaj cd /

Rodzaj umount /cache

Wpisz mount -o rw,remount -t rootfs rootfs /(aby ustawić dostęp do folderu rw - czytaj zapis)

Wpisz rmdir /cache(usuń folder pamięci podręcznej). Ja osobiście korzystam z narzędzia root explorer, aby zrobić punkt 5-6.

Rodzaj mkdir /sdcard/cache

Wpisz ln -s /sdcard/cache /cache(aby połączyć folder pamięci podręcznej z / sdcard / cache - który powinien mieć większy rozmiar partycji)

Mój p1000 był zrootowany i miał zainstalowany emulator terminala i busybox. Właśnie wpisałem polecenia w kolejności opisanej przez Jimmy'ego Halima (dla niego uznanie).

Szukając tła do tego pytania, znalazłem również ten post na forum (w języku portugalskim), który wydaje się (nie testowany przeze mnie) rozwiązać problem za pomocą aplikacji.

[rozpocznij pisanie w języku portugalskim]

Aby rozwiązać problem, eu precyzyjna modyfikacja lub tamanho do cache do telefone

[zakończ publikowanie w języku portugalskim]


Co z biednymi duszami, które nie mają jeszcze zainstalowanego emulatora terminali lub busyboxa. Nie mogą ich zainstalować, ponieważ nie mogą niczego zainstalować.
Urbycoz

@Urbycoz Jeśli nic nie możesz zainstalować, to jest pytanie na inne powiązane pytanie. Miałem tylko problemy z instalacją DUŻYCH aplikacji. Emulator i Busybox są małe w porównaniu do dzisiejszych aplikacji. Ktoś mógłby również zapytać, "What about non-rooted devices"a odpowiedź byłaby taka sama: jest to materiał na kolejne pytania i odpowiedzi.
Mindwin

Jeśli użytkownik nie może w ogóle nic zainstalować, zawsze może włączyć debugowanie USB i zrobić wszystko przez ADB.
WindowsEscapist

0

Czy możesz sprawdzić, ile miejsca pozostało w wewnętrznej pamięci urządzenia? Możesz to zrobić, przechodząc do Ustawienia-> Aplikacje-> Wykorzystanie pamięci i zobacz, ile jest wolnego miejsca w pamięci wewnętrznej. Jeśli wartość jest mniejsza niż to, czego potrzebuje aplikacja (tj. 42 Mb), oznacza to, że musisz zwolnić trochę miejsca przed instalacją.

Aby zwolnić:

  1. Najlepiej jest odwiedzić listę aplikacji i usunąć niechcianą, zaczynając od tej, która zajmuje więcej miejsca.
  2. Przenieś ciężkie aplikacje na kartę SD. Podejrzewam, że to możliwe tylko od GingerBread, a nie w twoim Froyo.

2
3. chodząc po liście aplikacji, usuwając pamięć podręczną aplikacji, gdy jest zbyt duża. Może tylko tymczasowe rozwiązanie, ale lepsze niż nic.
Izzy

1
Mój p1000 ma dużo pamięci, zarówno wewnętrznej, jak i zewnętrznej. Jest to problem z samą pamięcią podręczną, udało mi się ją rozwiązać dla mojego (ZROTOKOWANEGO) Androida. Wciąż szukam rozwiązania rozmiaru pamięci podręcznej, które nie wymaga rootowania.
Mindwin,

OP powiedział, że jest wystarczająco dużo miejsca ...
frandroid

Dlaczego o dlaczego nie mogę dodać odpowiedzi na to pytanie? W końcu znalazłem rozwiązanie tego problemu - odinstaluj aktualizację z aplikacji Google Play
Elia Weiss

0

Wystarczy dodać kilka innych rzeczy, aby spróbować, jeśli odpowiedź @ Mindwin nie działa dla Ciebie:

1) Usuń dzienniki znajdujące się w /data/log.

  • Możesz to zrobić, przechodząc do menu odzyskiwania i usuwając dzienniki (jeśli opcja jest dostępna dla Ciebie, nie jest dostępna dla każdego telefonu). Lub jeśli masz zrootowany telefon, możesz uruchomić rm -rw tym folderze z emulatora terminala.

2) Jeśli możesz zainstalować aplikacje, SD Maidaplikacja może usunąć wszelkie pozostałe pliki pamięci podręcznej lub pliki apk, które czasami pozostają po usunięciu.

3) Jeśli telefonem jest Samsung Galaxy, możesz wybrać numer *#9900#z ekranu wybierania, a następnie wybrać drugą opcję: „Usuń Dumpstate / logcat”.


Problem ma cztery lata. Wątpię, żeby ludzie nadal to mieli.
Mindwin

Zrobiłem to wczoraj, tak się tu dostałem. Wysłałem to, co mi pomogło
Gabriel Fair
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.