Gdzie Google Play przechowuje swoje ebooki na urządzeniu z Androidem?


13

W aplikacji Android Książki Google Play istnieje możliwość przechowywania ebooka na urządzeniu, jeśli użytkownik chce to zrobić. Więc kiedy zdecydujesz się na coś takiego, ebook może być przechowywany gdzieś na urządzeniu z Androidem. Chciałbym wiedzieć, gdzie jest przechowywany ebook. Szukałem /mnt/storagei znalazłem tylko e-booki Aldiko (w /mnt/storage/eBooksfolderze), a nie e-Booki Google Play.

Dziękuję za twoje odpowiedzi.

PS: jeśli to może pomóc, robię to na tablecie Archos G9 101.

Odpowiedzi:


7

Sprawdziłem na ten temat kilka źródeł. Strona pomocy Google Googles stwierdza:

Aplikacja Książki Google Play automatycznie przechowuje książki w miejscu o największej ilości wolnego miejsca, niezależnie od tego, czy jest to Twoje urządzenie, czy karta SD, od pierwszego uruchomienia aplikacji. Jeśli zaktualizujesz aplikację, książki będą nadal przechowywane w tej samej lokalizacji, w której były przed aktualizacją.

Co nie jest bardzo precyzyjne. Dyskusja na forum Archos ujawnia ustawienia dostępne w aplikacji ( Ustawienia> Lokalizacja Storage ), ale możesz wybrać tylko między pamięci wewnętrznej i zewnętrznej. Ale ten sam wątek, podobnie jak inny na XDA, ujawnia ścieżkę jako /data/data/com.google.android.apps.books/(która jest katalogiem danych aplikacji w pamięci wewnętrznej), wspominał również wątek na forach Archos Android/data/com.google.android.apps.books/files/volumes/, który może odnosić się do „pamięci zewnętrznej”.

Ponieważ nie korzystam z Książek Google, być może mógłbyś sprawdzić te lokalizacje i potwierdzić.

Pamiętaj, że dostęp /data/data/*wymaga „uprawnień root”. Bez tego prawdopodobnie nic nie zobaczysz w tym miejscu.


Spojrzałem, /mnt/storage/Android/data/ale nie znalazłem żadnego folderu o nazwie com.google.android.apps.books. Co do drugiego folderu, /data/data/com.google.android.apps.books/znalazłem go dzięki emulatorowi terminala Android, ale nie mogę uzyskać dostępu do jego zawartości. Jeśli nie ma innego rozwiązania, zrootuję urządzenie, aby zobaczyć zawartość tego folderu. W /data/data/com.google.android.apps.books/następnym komentarzu powiem ci, co znalazłem w tym folderze.
air-dex,

Ustawiłeś aplikację do używania „pamięci wewnętrznej”, tak myślę? Możesz także spróbować ustawić go na „pamięć zewnętrzną”, wtedy powinien pojawić się folder na karcie SD. Ale nie jestem pewien, czy aplikacja przeniesie już istniejące książki (raczej w to wątpię).
Izzy

Jeśli odniosę się do tych pytań ( android.stackexchange.com/questions/26163/… ), moja aplikacja Książki Google Play używa „pamięci wewnętrznej”. Aby użyć „pamięci zewnętrznej”, wydaje się, że muszę zrootować tablet. Ale nie jestem gotów zaryzykować rootowania go lub instalowania na nim CFW i ROM-ów. Dlatego decyduję się porzucić to wyszukiwanie, jeśli rootowanie jest naprawdę koniecznością. Chciałem to zrobić, aby wykonać kopię zapasową moich e-Booków Google Play, i są na to inne sposoby.
air-dex

Wygląda na to, że folder nie istnieje na moim telefonie z Androidem (OnePlus One)
hasen

1
@hasen Czy na pewno Twoje urządzenie jest zrootowane i wyglądasz jak „root”? W przeciwnym razie nie będziesz mieć dostępu do folderów poniżej /data/data.
Izzy

2

Jeśli chcesz dodać książki pobrane na komputer, książki są przechowywane w: /data/data/com.google.android.apps.books/files/accounts/{your google account}/volumesa gdy znajdziesz się w folderze „woluminy”, zobaczysz niektóre foldery o nazwie będącej kodem tej książki. Po kliknięciu jednego z tych folderów zobaczysz 2 .pngpliki: są to okładki książki.


Nie widzę drugiego folderu danych, o którym wspomniałeś na ścieżce
Vamsi Pavan Mahesh,

1

Możesz wybrać „włącz przesyłanie plików PDF”. Umożliwi to wybranie wszystkich książek i przesłanie ich na konto Google. W ten sposób możesz czytać z dowolnego urządzenia po prostu się logując. Możesz także wybrać wyświetlanie offline.

Zmniejsza to ilość danych potrzebnych na twoim urządzeniu.


Przesłane pliki PDF są pobierane w całości, gdy zaczynam je czytać, a ten pobrany format zajmuje dużo więcej miejsca niż oryginalne pliki PDF.
Tianyang Li,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.