Punkt dostępu Wi-Fi z portem Ethernet USB-OTG?


9

Chcę, aby mój telefon działał jako punkt dostępowy Wi-Fi z dostępem do sieci Ethernet (sieć WAN przez sieć Ethernet).

Kiedy używam USB-OTG z przejściówką Ethernet USB podłączoną do mojego Galaxy Nexus (niezrootowana zwykła Jelly Bean), mam regularny dostęp do Internetu. Zastanawiam się tylko nad tym, że 3G wyświetla się na pasku stanu, chociaż połączenie danych mobilnych jest wyłączone. Połączenie przechodzi przez sieć Ethernet.

Mój problem pojawia się, gdy chcę udostępnić to połączenie przez Wi-Fi (hotspot). Punkt aktywny jest włączony, a drugie urządzenie (lub cokolwiek innego) jest podłączone, ale nie ma dostępu do Internetu ...

Czy to znany problem? Wszelkie pomysły, jak to zrobić?

Edycja: Tu nie chodzi o tethering 3G, to działa dobrze. Problemem jest tethering, gdy telefon jest podłączony do sieci LAN za pomocą adaptera RJ45-Ethernet.


1
Jakiego adaptera używasz? Próbowałem uzyskać Internet przez Ethernet za pomocą Nexusa, ale to nie działało.
Blaine Anderson

Tylko moja myśl: -Włączając wbudowane tethering Wi-Fi interfejs hotspot normalnie łączyłby się z interfejsem pasma podstawowego 3G. W twoim przypadku możesz chcieć powiązać swój Internet, zapewniając interfejs ethernetowy z interfejsem hotspot. Każda prywatna aplikacja może pomóc.
Rilwan

@Rilwan, czy masz jakąś aplikację, która może w tym pomóc?
CPZ

Odpowiedzi:


1

Niektórzy operatorzy wyłączają tethering 3G, aby zarobić więcej pieniędzy, więc jeśli Twój operator wcześniej zainstalował oprogramowanie w telefonie, aby przestać tethering, jedynym sposobem, aby działał, jest zrootowanie urządzenia i zainstalowanie aplikacji, która pozwoli ci to zrobić. .

Powodem, dla którego łączy się tylko, może być może dlatego, że tworzenie hotspotu do udostępniania plików / zasobów przez sieć LAN jest dozwolone, ale dostęp do Internetu nie jest możliwy. W tej chwili FCC zmusza Verizon w szczególności do umożliwienia użytkownikom udostępniania Internetu w telefonie 3G.


1
ogólnie rzecz biorąc, nie chodzi o tethering 3g, to działa dobrze. problemem jest tethering, gdy telefon jest podłączony do sieci LAN za pomocą adaptera RJ45-Ethernet.
FlocksServer,

1

W końcu znalazłem rozwiązanie, ale konfiguracja jest dość skomplikowana i musisz skonfigurować klientów Wi-Fi (tj. Chromecast nie będzie z tym działał). Nadal mam nadzieję znaleźć lepsze rozwiązanie.

  1. Podłącz Ethernet, uruchom hotspot jak zwykle
  2. Pobierz „ Serwer proxy ” z Google Play - prawdopodobnie zrobi to również każda inna podobna aplikacja
  3. W aplikacji dodaj nowy serwer, wybierz port (domyślne porty HTTP nie są dostępne bez roota), pozostaw wszystko inne bez zmian, uruchom serwer.
  4. Na kliencie Wi-Fi połączonym z hotspotem telefonu przejdź do ustawień proxy (Windows: Panel sterowania -> Internet -> Opcje internetowe -> Połączenia -> Ustawienia LAN -> Użyj serwera proxy; Android: Ustawienia Wi-Fi -> Długie naciśnięcie na nazwę -> Zmień sieć -> Zaawansowane -> Ręczny serwer proxy)
  5. Ustaw właśnie utworzony serwer proxy. Adres IP to lokalny adres IP telefonu, który działa jak brama w hotspocie Wi-Fi. Jest pokazany w sekcji „Informacje” aplikacji Proxy Server u dołu (ostatni wpis IPv4!).
  6. Nareszcie masz internet na swoich klientach Wi-Fi!

Zastanawiam się więc, czy można udostępnić Internet telefonu za pomocą adaptera USB-Ethernet na komputerze?
CPZ

@ CPZ Z powodzeniem tego próbowałem. Jeśli dobrze pamiętam, możesz użyć dokładnie opisanej przeze mnie konfiguracji, ale zamiast klientów Wi-Fi musisz skierować klienta Ethernet (PC) na serwer proxy skonfigurowany w telefonie. Znalazłem jeszcze lepsze i bardziej skomplikowane rozwiązanie, w którym klienci są konfigurowani automatycznie (skrypt proxy); jeśli jesteś zainteresowany, opublikuję go gdzieś. Jednak to nadal nie działa z Chromecastem (lub podobnym?), Ponieważ, niestety, nie obsługuje skryptów proxy.
user1666456,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.