Konwertowanie telefonu na bramkę SIP


22

Czy istnieje sposób używania telefonu jako bramy SIP GSM, aby móc nawiązywać i odbierać połączenia komórkowe za pomocą telefonu SIP i / lub przekierowywać je przez SIP PBX?@Al Everett: Powiązane przez ciebie pytanie dotyczy zmiany telefonu w softphone SIP. Próbuję wymyślić, jak obsługiwać SIP, a nie dla innego klienta.
Saxtus,

Dlatego napisałem „możliwe”.
ale

@Al Everett: Zrozumiałem. Jednak byłoby miło SIPdroid wesprzeć to!
Saxtus,

gwiazdka + klucz bluetooth na serwerze oraz chan_celliax lub chan_mobile.
petrus

Odpowiedzi:


2

Nie jest to możliwe, dopóki nie mamy kodu źródłowego sterowników urządzeń mobilnych odpowiedzialnych za komunikację radiową. Możesz przeczytać powiązany artykuł opisujący, dlaczego nie można używać telefonu jako sip do bramki GSM .

zgodnie z tym artykułem

Trzecią przeszkodą, aby Android działał jako brama GSM, jest to, że dostawca RIL nie jest oprogramowaniem typu open source. Każdy sprzedawca ma własną bibliotekę RIL, która komunikuje się z Radio Daemon (rild).


1

Wydaje się, że wymaga to urządzenia, w którym dźwięk podczas połączenia może być pozyskiwany / uzyskiwany przez aplikację. W typowej architekturze telefonu z systemem Android dźwięk podczas połączenia jest obsługiwany przez koprocesor radiowy, całkowicie poza zasięgiem wszystkiego, co działa pod Linuksem / Androidem - ten sam powód, dla którego tak naprawdę nie można nagrywać połączeń.

Jeśli masz zrootowany telefon z obsługą hosta USB (lub można go włamać) i znalazłeś klucz sprzętowy USB ze sterownikami Linux, możesz teoretycznie zapętlić się i podłączyć go do gniazda słuchawkowego telefonu ... ale czy nie byłoby łatwiej kupić Usługa bramy SIP od kogoś?


1

Nie.

W tej chwili nie jest to dostępne. Potencjalnie możesz przenieść do tego celu aplikację linux na swój telefon z Androidem, co jest łatwiejsze, jeśli jest to aplikacja CLI, ale w tej chwili nie ma aplikacji, która mogłaby zrobić to, o co prosisz.


Pozostawiając pytanie otwarte, ponieważ jeśli zadam je ponownie w przyszłości, gdy taka aplikacja istnieje, można ją uznać za zduplikowaną i zostać usunięta.
Saxtus
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.