Jaka jest podstawowa funkcjonalność przycisków i pól wyboru Odin?


32

Jest dobre pytanie, czym jest narzędzie Odin . Rozumiem teraz, że jest to wewnętrzne narzędzie Samsunga do flashowania oprogramowania układowego, co wyjaśnia, dlaczego tak trudno jest znaleźć informacje na temat (raczej tajemniczych) opcji i przycisków. Czy ktokolwiek tutaj może oświecić nas podstawowym opisem:

 • Opcje:
  • Ponowna partycja (pole wyboru)
  • F. Czas resetowania (pole wyboru)
  • Wyczyść EFS telefonu (pole wyboru)
  • Aktualizacja bootloadera telefonu (pole wyboru)
 • Przyciski i pliki:
  • PIT (przycisk, aby wybrać *.pit, *.xmlplik)
  • PDA (przycisk, aby wybrać *.tar, *.md5, *.smdplik)
  • TELEFON (przycisk, aby wybrać *.bin, *.tar, *.md5plik)
  • CSC (przycisk, aby wybrać *.tar, *.md5plik)
  • ETC (przycisk, aby wybrać ???)

Dla porównania, oto zrzut ekranu aplikacji pokazujący te różne opcje i przyciski:

Zrzut ekranu aplikacji Odin3

Odpowiedzi:


21

Patrząc na to Odin 3, nie zapominaj, że istnieją różne wersje Odin w odniesieniu do różnych urządzeń Samsung. Ale ten konkretny jest używany do flashowania, z mojego doświadczenia, Samsung Galaxy 5 i tablet Samsung P1010T.

Krótko mówiąc, aby Odin mógł działać, mogą istnieć pliki .bin , .tar, a nawet .tar.md5 związane z pamięcią ROM do flashowania. Odyn wie, jak obchodzić się z nimi w odpowiedni sposób. (Nie widziałem .bin, to więcej .tar.md5, który jest plikiem tar z sumami kontrolnymi MD5 zawartymi w archiwum, w którym Odyn automatycznie weryfikuje każdy plik w nim)

 • Re-Partition robi to, co mówi - ponownie partycjonuje układ.
 • Auto Reboot i F.Reset Time - po zakończeniu flashowania, automatyczny restart i resetowanie timera flashowania po zakończeniu. Zazwyczaj można zostawić te dwa zaznaczone.
 • PIT - jest to plik opisujący układ partycji, które będą bardzo specyficzne dla danego urządzenia, użyj niewłaściwego pliku PIT dla urządzenia, a jego ... no cóż ... zmierzyć się z konsekwencjami!
 • PDA - archiwum typu „wszystko w jednym”, które zawiera sumę MD5 .img , rozruch, odzyskiwanie, system, dane użytkownika, pamięć podręczną i movinand. Te .img są różni się od normalnych te, które tam jest, ale korzystają z RFS firmy Samsung (nie wiem, co R środki, ale jego F Ile S ystem i jest własnością firmy Samsung) - jest to opcjonalne, wskazówką byłoby w imię plik - jeśli zawiera PDA , użyj go, jeśli nie, odznacz to i kontynuuj, jeśli używasz tego do flashowania urządzenia ...
 • Telefon - podczas flashowania ROM dla urządzenia Samsung, w zależności od modelu, zwykle będzie plik podobny do tego XXXX-REVnn-ALL-low-RRRRR.tar.md5 Ponownie, będzie to archiwum typu „wszystko w jednym”, jak wyjaśniono dla PDA , wyróżnienie i duża wskazówka, to pierwsze dotyczy tabletów, drugie dotyczy smartfonów (z tym grałeś - po prostu podwójnie sprawdź i upewnij się, że jest poprawny, miej tablet tylko z Wi-Fi i używa telefon podczas flashowania - O_o).
 • CSC - jest to kod kraju używany przez region do flashowania pamięci ROM, XE to Europa, AU to Australia i tak dalej, ta część może cię zrzucić, to więcej niż śledzenie, z jakiego regionu jest oparty, pod względem lokalizacji i obsługa języków . Co ważniejsze , Kies rozpoznaje region i określa, czy dostępna jest aktualizacja oprogramowania układowego. Całkiem możliwe jest posiadanie CSC, która może być ograniczona do jednego kraju.

Innym aspektem telefonu i CSC jest to, że niektórzy spodziewaliby się, że nazwa pliku telefonu jest prawie taka sama jak CSC, na przykład P1010XWKC1 to oprogramowanie froyo, ale nie ma PDA w nazwie pliku ... podkreśl, że oprogramowanie układowe dla urządzeń Samsung może być czasami niespójne.

Mając to na uwadze, oto ogólne wytyczne dotyczące flashowania ROM-u,

 • Ponowna partycja - nie sprawdzaj, chyba że masz odpowiedni plik PIT dla swojego urządzenia. Spowoduje to wyczyszczenie wszystkich danych.
 • Auto Reboot i F.Reset Time są sprawdzane.
 • PIT - obowiązkowe, upewnij się, że masz odpowiedni plik dla swojego urządzenia.
 • Jeśli jest to smartfon, upewnij się, że wybrano Telefon, a odpowiedni plik został wybrany z przeglądarki plików.
 • Jeśli nie jest to smartfon, upewnij się, że wybrano PDA, a odpowiedni plik został wybrany z przeglądarki plików.
 • CSC - upewnij się, że masz do tego odpowiedni region.

Przed rozpoczęciem flashowania na Samsungu upewnij się, że jest on w trybie pobierania. I odejdź, Odin wyodrębni archiwa i najpierw wykona sumę kontrolną, aby zapewnić integralność plików w archiwum i, niejednoznacznie, rozpocznie przesyłanie do urządzenia lub pobieranie z punktu widzenia urządzenia!

Jeśli istnieje aktualizacja jądra, zasada podobna do flashowania pamięci ROM, ale z jednym godnym uwagi wyjątkiem - odznacz Re-Partition , określ plik jądra, który będzie również dostępny w PDA lub telefonie , to zależy! Pomiń CSC, ponieważ tak naprawdę nie jest używany do flashowania jądra.

Uff, ten Odyn może być mylący, uzbrojony w niespójne nazwy plików, aby podkreślić, najpierw sprawdź najpierw, zanim zrobisz cokolwiek z Odynem .

Szczerze mówiąc, Odin jest o wiele bezpieczniejszy od Kiesa z błyskającego biznesowego punktu widzenia, bądź ostrożny i szczęśliwy błyskając :)


Dzięki za szczegółową odpowiedź, to wiele wyjaśnia. Właśnie użyłem Odina do flashowania mojego i9000 (niezupełnie przestrzegając tych wytycznych, potrzebowałem tylko pliku PDA), teraz rozumiem mniej więcej to, co właśnie zrobiłem :)
Jeroen

Nie mogłem zostać bez słowa, czytając twoje odpowiedzi Mam ochotę przeczytać bestseller techniczny! +1
Zuul,

Dobry artykuł, aby dodać do tomm13b CSC, to zmiany specyficzne dla przewoźnika, w każdym razie opis CSC jest taki sam. Będzie to również zależało od kraju i operatora.
Suman

3
NIE sprawdzaj domyślnie podziału! Jest to zwykle niepotrzebne i zawsze usuwa dane z urządzenia. Ponowne partycjonowanie należy wykonać tylko wtedy, gdy wiesz, że aktualnie używany układ partycji nie odpowiada wymaganiom flashowanej pamięci ROM. Zmodyfikuj swój anwser, aby zalecał ponowne partycjonowanie tylko wtedy, gdy plik .pit jest dołączony do innych plików ROM. Również jeden pit może nie być kompatybilny ze wszystkimi firmware'ami dla urządzenia.
Mihic

W Odin3 3.09 PDA jest teraz AP, a Telefon to CP.
Leons,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.