Czy istnieje sposób na wyłączenie tłumaczenia w Google Play


47

Mam skonfigurowanego HTC Desire z językiem norweskim. W Google Play wszystkie opisy programów są przetłumaczone na język norweski. Uważam to za dość denerwujące, ponieważ większość tłumaczeń jest zła i po norwesku wygląda dość głupio. Czasami muszę sobie wyobrazić, co by to było w języku angielskim, aby zrozumieć, co mówi!

Czy można zmusić aplikację Google Play do wyświetlania wszystkich tekstów w oryginalnym języku?

EDYCJA:
Zdałem sobie sprawę, że problem jest inny dla różnych aplikacji.

Przykłady:

 1. AppLock przez DoMobile Lab . To jest opis pokazany jako źle przetłumaczony na norweski w Google Play na moim telefonie. Gdy wchodzę do Google Play w przeglądarce na moim komputerze, wyświetla opis w języku angielskim (Mój komputer ma angielski język systemowy i skonfigurowałem ustawienia Google do używania języka angielskiego).

 2. MindFeud autorstwa MonkeyBin Studios . Jest to pokazane z opisem w języku angielskim w Google Play na moim telefonie, ale ma przycisk obok nagłówka opisu, który możesz kliknąć, aby przetłumaczyć (co jest funkcją w Google Play, prawdopodobnie za pomocą Tłumacza Google). Dokładnie tak chcę.

 3. TvGuiden przez MeeTV AS . To jest norweska aplikacja i oczywiście ma dobry norweski opis w Google Play na moim telefonie. Jest to również ze mną w porządku, ponieważ jest to prawidłowe tłumaczenie. Kiedy wchodzę do Google Play w przeglądarce na moim komputerze, wyświetla opis w języku angielskim, co dowodzi, że zawiera opis zarówno w języku angielskim, jak i norweskim. W tym przypadku najprawdopodobniej jest napisany w języku norweskim i dodatkowo przetłumaczony na angielski.

W przykładzie 1 podejrzewam, że dostawca aplikacji przetłumaczył przy użyciu automatycznego narzędzia i raportów do Google Play z tłumaczeniem na ten język.

W przykładzie 2 sprzedawca aplikacji nie twierdzi, że ma tłumaczenie na język norweski, więc w tym przypadku jest pokazany w Google Play w języku angielskim, z przyciskiem, który użytkownik może wybrać, aby go przetłumaczyć.

Przykład 3 zawiera naprawdę poprawne tłumaczenie na język norweski wykonane przez ludzi, więc dostawca aplikacji zgłasza poprawnie, że ma tłumaczenie na język norweski. Interesujące byłoby zdobycie doświadczenia w tej aplikacji, jeśli będzie ona wyświetlana w języku angielskim dla użytkowników, którzy mają ustawiony język telefonu inny niż norweski (na przykład węgierski).

Czy wynika to z tego, że niektórzy dostawcy aplikacji (patrz przykład 1) źle rozumieją, jak powinien działać system tłumaczeń w Google Play?


Możesz spróbować zalogować się do swojej strony konta Google za pomocą przeglądarki internetowej i ustawić tam język np. „Angielski”. Nie jestem pewien, czy jest to trwałe, czy też aplikacja szanuje to (dlatego nie opublikowałem go jako odpowiedzi) - ale warto spróbować. Oczywiście nie ma sposobu, aby powiedzieć playstore'owi, aby używał „oryginalnego języka” - raczej jest to decyzja, którą programista podejmuje (aby jego opis był tłumaczony automatycznie).
Izzy

6
Jest to bardzo nieodpowiedzialna decyzja ze strony Google. Złe tłumaczenie na taką skalę jest obrazą dla języka i kultury. To przerażające, że aplikacja do rysowania o nazwie „rysuj!” tłumaczone na „loteria!” w chińskim sklepie (i jestem pewien, że także w innych sklepach). Przynajmniej w Stanach Zjednoczonych złe angielskie znaki są ograniczone do małych sklepów etnicznych. Jest to tak złe, jak wejście do Walmart i znalezienie etykiety każdego produktu tłumaczonej maszynowo przez importera.
ytk

1
@ytk: Nie jestem pewien, czy to Google wykonuje to tłumaczenie. Podejrzewam, że to sprzedawca aplikacji używa jakiegoś narzędzia do tłumaczenia, aby przetłumaczyć tekst przed opublikowaniem w Google. Myślę, że to dlatego, że niektóre aplikacje są wyświetlane w języku angielskim za pomocą przycisku w Google Play, który można nacisnąć, aby przetłumaczyć. Oznacza to, że Google Play nie tłumaczy automatycznie bez Twojej prośby. Zobacz moje 3 przykłady różnych podejść wybranych przez dostawców aplikacji.
awe

5
Gdy autorzy publikują swoje aplikacje w sklepie, mają opcję automatycznego tłumaczenia szczegółów swoich produktów, dlatego istnieje tak wiele źle przetłumaczonych opisów aplikacji powodujących odleżyny. Zrozumiałe jest, że twórca aplikacji umożliwi tę opcję, mając nadzieję, że jej aplikacja dotrze do szerszego grona odbiorców. Dlatego powiedziałem, że Google jest nieodpowiedzialny za pozwolenie na jego (niewłaściwe) użycie.
ytk

3
Dzięki najnowszej aktualizacji Google Play każda aplikacja jest automatycznie tłumaczona na mój język. To jest po prostu obrzydliwe. Tak, Tłumacz Google ssie małpkie kulki. Tłumaczenie maszynowe po prostu nie działa. Może to działać dla angielskiego-> hiszpańskiego, ale dla innych języków niełacińskich? Nie. Tłumaczenie nie jest nawet zbliżone do pierwotnego znaczenia.
Derek 朕 會 功夫

Odpowiedzi:


22

Dostępne są trzy metody, w zależności od tego, gdzie uzyskujesz dostęp do Google:

 1. Aplikacja Google Play zwykle używa języka określonego w ustawieniach urządzenia:

  1. Wybierz swoje urządzenie „dom”;
  2. Wybierz „ustawienia”;
  3. Znajdź „Język i klawiatura” i dotknij;
  4. W sekcji „Wybierz język” możesz zdefiniować język urządzenia, który jest również używany przez aplikację Google Play, aby wyświetlać informacje o Twoim języku.
 2. Uzyskiwanie dostępu z przeglądarki: Sklep Google Play ustawia język na podstawie adresu IP, możesz zaktualizować tę definicję, zmieniając ją w stopce (pozostanie):

  Stopka sklepu Google Play

 3. Wszystkie produkty Google: w Gmailu możesz uzyskać dostęp do ustawień konta i ustawić preferowany język dla produktów Google:

  1. Zaloguj się na swoje konto Gmail;
  2. W prawym górnym rogu kliknij „konto”;
  3. W lewym pionowym menu kliknij „język”.

  Ustawienia konta Google


6
Nie chcę ustawiać języka telefonu na angielski, ponieważ podoba mi się, że interfejs telefonu jest norweski, ale wydaje się, że dwie pozostałe opcje naprawiły go w odniesieniu do treści aplikacji dla różnych aplikacji w Sklepie Play (teksty dla części statycznych sama aplikacja w Sklepie Play jest nadal norweska, ale i tak mi się to podoba. To właściwie przetłumaczone ...)
awe

1
Odpowiedziałbym na to jako osobną odpowiedź, ale pytanie jest chronione i najwyraźniej zdobywanie reputacji na innych stronach się nie liczy. W każdym razie, aby uniknąć tłumaczenia Google Play Store w przeglądarce, możesz również zmienić hl = pl (dla języka polskiego) na hl = pl
Marcin Raczkowski

12

To mnie też zirytowało. Moim językiem jest węgierski, trudny do przetłumaczenia. Na przykład Google przetłumaczył „węgiel-urządzenie” na węgierski jako „urządzenie wirujące”, co jest inną rzeczą. Myślę, że to naprawdę zły pomysł. Aplikacja, która nie ma wbudowanego języka ojczystego użytkownika, a użytkownik nie zna żadnego języka tej aplikacji, wówczas ten użytkownik nie będzie w stanie normalnie zrozumieć i używać tej aplikacji. Również 9 z 10 tłumaczeń nie jest zrozumiałych.

Więc po tym początku rozwiązałem swój problem. Zainstalowałem Xposed i ten moduł appinfo. Następnie zmieniłem ustawienie języka w appinfo dla Google Play. Wreszcie wyczyściłem pamięć podręczną Google Play. I voila! Wszystko po angielsku i wszystko rozumiem!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.