Jak zidentyfikować aplikacje lub ustawienia, które powodują problemy z wydajnością?


13

Jeśli mam problemy z wydajnością, jakich narzędzi mogę użyć, aby określić, skąd biorą się opóźnienia w wydajności? Użyłem Menedżera zadań panelu systemu , Systemowego systemu Android , System Manager Free i kilku innych, ale żadne z nich tak naprawdę nie zidentyfikowało problematycznych dzieci. Menedżer zadań w Panelu systemowym był najbliżej z historycznym spojrzeniem na użycie procesora i pamięci, ale nie pozwolił mi sprawdzić, które aplikacje zużywają tyle zasobów w czasie.


Wiem, że na stronie meta rozmawiano na temat zamykania pytań „która aplikacja”, ale to jest bardzo konkretne, dobre pytanie.
gary

Odpowiedzi:


8

Organ nadzorujący będzie monitorował wydajność telefonu i ostrzegał o problemach. Oto cytat z artykułu Lifehacker na temat Watchdoga .

Watchdog działa w tle, sprawdzając, czy aplikacje zaczną zużywać więcej niż określony procent mocy procesora, który określisz (domyślnie 80 procent). Gdy zauważy, że aplikacja wykracza poza granice, powiadamia cię i oferuje opcje zabicia aplikacji, zignorowania jej lub dodania do „Białej listy” programów nie zwracających uwagi. Domyślnie Watchdog sam nie zużywa dużo energii, tylko sprawdza co około dwie minuty, ale możesz sprawić, że będzie działał w czasie rzeczywistym, jeśli naprawdę chcesz zidentyfikować występujący problem.

Organ nadzorujący monitoruje system Android pod kątem procesów ucieczki


To był jeden z pierwszych, które próbowałem. Nigdy nie wysłał mi żadnych ostrzeżeń i nie pokazuje użycia w przeszłości, więc tak naprawdę nie działał dla mnie. Istnieje również szansa, że ​​wyobrażam sobie, że moje wyniki są opóźnione.
Matt

Ze wszystkich aplikacji, które wypróbowałem, ten pne jest najbardziej skuteczny.
Matt

2

SeePU to kolejna aplikacja, która będzie monitorować użycie procesora, pamięci i sieci. Z arthile Lifehackera na SeePU :

SeePU umieszcza mierniki monitorowania w obszarze powiadomień telefonu Android. Możesz monitorować użycie procesora, pamięci RAM i aktywność sieci. Możesz dostosować częstotliwość aktualizacji monitora, sposób wyświetlania danych - wystarczy połączyć procesor lub procesor i pamięć RAM, przesyłać i pobierać lub łączyć aktywność sieciową itp.

alternatywny tekst


Dzięki! Właśnie dostałem mojego zamiennego Droida, więc wypróbuję go w ten weekend i zgłoś się.
Matt

trochę działało, ale nie zapłaciłem za wersję Pro, która daje dane historyczne. Ponadto nie zidentyfikował, które aplikacje używają zasobów, więc trudno było odróżnić aplikację aktywną od działającej w tle.
Matt
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.