Szybkość transferu USB jest absurdalnie niska


13

Moje połączenie Androida z moim komputerem jest absurdalnie wolne. Przedtem użyłem Banshee do przeniesienia niektórych utworów na mój system Android, a przesłanie dwóch utworów zajęło prawie dwie godziny. (Problem nie ogranicza się do Banshee, ale każdego transferu plików).

Myślałem, że może to stanowić problem po stronie Ubuntu , ale zaczynam myśleć, że problem jest albo ograniczony, albo bardziej wyraźny w przypadku mojego urządzenia z Androidem.

Podczas gdy robiłem różne testy, aby spróbować zdiagnozować problem, dodając i usuwając różne urządzenia USB w moim systemie, a następnie testując przesyłanie plików, zobaczyłem prędkości do 2 MB / s, z którymi mógłbym żyć.

Jednak bez względu na to, co zrobiłem i bez względu na szybkość, jaką udało mi się osiągnąć, po pewnym czasie problem powraca. Prędkość staje się czymś w rodzaju 50 KB / s lub mniej.

Dwie godziny na przesłanie 23 utworów są praktycznie bezużyteczne.

Zakładając przez chwilę, że być może mój komputer z Ubuntu nie stanowi problemu, jak mogę ustalić, czy mój telefon z Androidem robi coś, aby utrzymać prędkość transferu USB?


Samsung Galaxy S2, numer modelu GT-I9100, Android wersja 4.0.4, jądro wersja 3.0.34-Siyah-v3.3.2, Cyanogen 9-20120624.


Ponieważ nie jest to rozwiązanie, ale obejście tego problemu, nie opublikuję go jako odpowiedzi: zamiast tego możesz przesyłać pliki bezprzewodowo, jeśli jesteś w tej samej sieci za pomocą Airdroid
pzkpfw

Używasz przestarzałej kompilacji / jądra, czy możesz zainstalować najnowszą wersję RC lub co noc? Są teraz nowsze wersje CM9, które możesz wypróbować, np. RC2 lub co noc tutaj. Wystarczy sprawdzić, czy to samo rozwiązuje problem. PS: To zdecydowanie związane z jądrem (jądro Ubuntu lub Androida)
ce4

Przenosisz do pamięci wewnętrznej lub na MicroSD. Jaką specyfikacją jest MicroSD? Jeśli MicroSD to czy masz czytnik kart, który może go zaakceptować?
MrWhite

@ w3d Problem wydaje się dotyczyć zarówno pamięci wewnętrznej, jak i karty MicroSD. Nie mam osobnego czytnika kart dla microSD. MicroSD to karta 16 GB klasy 4 firmy Sandisk.
PYTAJĄCY

@ ce4: Zaktualizowałem jądro i ROM, a teraz mój GPS nie działa. Więc chyba wracam do gry w znośnego kreta.
PYTAJĄCY

Odpowiedzi:


6

Jest to częsty problem z Androidem i Ubuntu. Obejrzałem to za pomocą ADB do przesyłania danych.

Włącz ADB w ustawieniach telefonu i upewnij się, że pobrałeś pakiet ADB na swój komputer ( http://www.webupd8.org/2012/08/install-adb-and-fastboot-android-tools.html ). Następnie uruchom w terminalu:

adb devices

aby sprawdzić, czy urządzenie jest rozpoznane. Po zakończeniu możesz przesyłać pliki za pomocą:

adb pull /sdcard/place_on_phone ~/place_on_computer

i

adb push ~/place_on_computer /sdcard/place_on_phone

To trochę samodzielna wtyczka, ale zrobiłem mały skrypt powłoki, który robi to automatycznie pod adresem : http://opensynx.codeplex.com/wikipage?title=Linux


1

Ja również miałem ten problem, jednak po włączeniu „debugowania USB” w telefonie komórkowym prędkość transferu wzrosła do> 10 MBPS. Ważne jest również, aby dowiedzieć się, gdzie to urządzenie jest podłączone do komputera USB2 lub 1. Użyj lsusb -v, a następnie przejdź do urządzenia i poszukaj wartości w polu bcdUSB. Powinien wynosić 2,00 lub 1,01


0

Grałem z tym jeszcze kilka razy. Oto, co zadziałało dla mnie

Wyłącz tryb ptp, który służy do przesyłania zdjęć z telefonu na komputer Mac. Podejrzewam, że używał trybu w tle do synchronizacji zdjęć, a tym samym wykorzystywał część mojej przepustowości.

3 files pulled. 0 files skipped.
7016 KB/s (734352024 bytes in 102.214s)

0

Na wszelki wypadek wkroczyłem w problem i utknąłem na nim przez 5 godzin.

Może to zabrzmieć głupio, ale jak zapewne wiesz, identyfikatory USB czasami się kolidują. A to powoduje różnego rodzaju dziwne błędy. Radzę zmienić port USB, do którego podłączasz telefon.

Posiadam Nexus 4 i Nexus 7, a 7 było rozpoznawane jako Nexus 4. Zmiana portu naprawiła to dla mnie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.