Jak testujesz integralność dysku systemu plików tabletu z Androidem?


14

Mój tablet Lenovo ThinkPad jest raczej nowy (ma zaledwie kilka miesięcy), ale martwię się, że może on zawierać pewne błędy dysku.

Właśnie dostałem komunikat o błędzie „Nie można odczytać strony z wyprzedzeniem problemów z systemem plików” z aplikacji LectureNotes i nie jestem pewien, co to znaczy, zwłaszcza, że ​​błąd Google nie przyniósł żadnych wyników.

W każdym razie, czy istnieje dysk chkdisk, dysk twardy Sentinel lub coś na dysk SSD tabletu, którego mogę użyć?

Odpowiedzi:


11

Narzędzia takie jak fscktylko sprawdzają system plików. Jednak pamięć wewnętrzna wykorzystuje NAND-Flash, który powinien obsługiwać same uszkodzone bloki za pomocą wewnętrznych „tabel złych bloków”.

W przypadku kontroli systemu plików znajdziesz odpowiedni artykuł na temat XDA: „[W JAKI SPOSÓB] Sprawdź swój system plików (a la 'fsck')” . Na szczęście jest też artykuł na temat poziomu NAND-Flash: „Czy istnieje narzędzie do sprawdzania pamięci nand pod kątem uszkodzonych bloków?” .

Ponieważ jest to bardzo wyjątkowa rzecz (i najprawdopodobniej mało interesująca dla zbyt wielu naszych czytelników), pozwalam sobie nie opracowywać szczegółów, a jedynie linkować odpowiednie źródła;)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.