Jaka jest różnica między Android Beam a S Beam?


Odpowiedzi:


19

Chociaż Android Beam i S Beam służą do podobnych celów, w rzeczywistości działają one bardzo inaczej i nie są ze sobą kompatybilne.

Android Beam używa NFC do parowania urządzeń przez Bluetooth, a następnie przesyła pliki przez połączenie Bluetooth. Wierzę, że może również przesyłać bardzo małe fragmenty danych (kontakty, linki itp.) Bezpośrednio przez NFC, ponieważ strona z wyróżnieniami wersji Ice Cream Sandwich sugeruje:

W przypadku większych ładunków programiści mogą nawet użyć Android Beam do nawiązania połączenia i przesłania danych przez Bluetooth, bez konieczności parowania widocznego dla użytkownika.

S Beam wykorzystuje jednak Wi-Fi Direct do przesyłania danych zamiast Bluetooth. Ich powodem jest to, że Wi-Fi Direct oferuje większe prędkości transferu (podają do 300 Mb / s). Dlatego będzie to działać tylko z innymi urządzeniami obsługującymi S Beam, ograniczając obecnie do komunikacji między dwoma Galaxy S3.

Jednak SGS3 obsługuje również Android Beam, więc możesz użyć tego do przeniesienia czegoś między GNex i SGS3. Oto samouczek na stronie internetowej Sprint (powinien być zasadniczo taki sam dla innych wersji SGS3).


1
Oprócz różnicy w metodzie przesyłania danych (Bluetooth vs. Wi-Fi Direct), Android Beam w Jelly Beam i S Beam różnią się także sposobem korzystania z NFC. S Beam korzysta z ICS Android Beam do wykonywania swoich zadań, podczas gdy nowa funkcja Jelly Bean Android Beam nie jest widoczna dla urządzenia ICS (używa innego portu LLCP). Ciekawie będzie zobaczyć, jak to rozwiązać, gdy (jeśli?) SGS3 zostanie zaktualizowany do Jelly Bean.
Facet NFC
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.