Podłączanie urządzeń z systemem Android do Windows 7 przez Bluetooth


21

Próbuję podłączyć oba urządzenia z Androidem do laptopa z systemem Windows 7, aby zobaczyć, co mogę z nimi zrobić (przesyłanie plików, tethering przez Bluetooth itp.)

Oto sprzęt, z którym pracuję:

 • Laptop z serii Samsung 5 - Windows 7 Home Premium SP1 / w pełni załatany
  • Bezprzewodowy adapter Intel (R) Centrino (R) Wireless Bluetooth (R) 3.0 +
  • Sterownik: Intel - 2011/12/09 - 1.0.90.20620
 • Samsung Galaxy Nexus z oficjalnym Google Android 4.1.1 Jelly Bean ( nieukończony )
 • Asus / Google Nexus 7 z oficjalnym Google Android 4.1.1 Jelly Bean ( nieukończony )

Proces parowania między urządzeniami z Androidem a Windows 7 działa bezbłędnie. Oto, co robię, aby je sparować:

 1. Przełącz urządzenie z Androidem w tryb umożliwiający wykrycie (Ustawienia -> Bluetooth -> Wybierz nazwę urządzenia)
 2. Otwórz urządzenia i drukarki w systemie Windows 7
 3. Kliknij Dodaj urządzenie
 4. Wybierz urządzenie z Androidem z listy urządzeń i kliknij Dalej
 5. Po wyświetleniu kodu parowania potwierdź na Windows 7 i urządzeniu z Androidem
 6. Parowanie zostało zakończone

Urządzenia są sparowane. Jednak nigdy nie wydają się ze sobą łączyć. Widzę, że ikona urządzenia przełącza się między szarym i nieprzezroczystym, na urządzeniach i drukarkach Windows 7 na krótko, a ostatecznie po prostu staje się szara. Bez względu na to, ile dotknę nazwy komputera z systemem Windows 7 na liście sparowanych urządzeń na urządzeniu z Androidem, nie zostanie ono ponownie ustanowione.

Jedną z funkcji, którą przetestowałem pomyślnie, jest wysyłanie pliku za pomocą Bluetooth File Transfer ( fsquirt.exe ). Kiedy próbowałem wysłać plik na jedno z moich urządzeń z Androidem, zainicjowane z tego narzędzia w systemie Windows, urządzenie z Androidem poprosiło mnie o zaakceptowanie transferu plików. Ikona Bluetooth na Androidzie była jednak nadal wyszarzona, co wskazuje mi, że urządzenia nie są ze sobą trwale połączone.

Konkluzja : Czy ktoś wie, jak korzystać z funkcji Androida Bluetooth w systemie Windows 7?


Ja też nigdy nie udało mi się tego. Zawęziłem swoje problemy do stosu Bluetooth (inaczej sterowników Bluetooth) w Windowsie, nie mogłem znaleźć żadnego, który by mi pasował. Z jakich sterowników korzystasz?
Pan Buster

Nie jestem pewien, ale myślę, że po sparowaniu urządzeń stałe połączenie Bluetooth nie jest utrzymywane i jest używane tylko po zainicjowaniu akcji, tj. Przesłaniu pliku. Po zakończeniu działania wraca do trybu gotowości / bezczynności.
Justas

Odpowiedzi:


3

Znalazłem brak systemu Windows 7 Bluetooth, więc kupiłem pakiet innej firmy i nie mam problemu z używaniem systemu Windows 7 Bluetooth z urządzeniami z Androidem. Paczka była autorstwa Blue Soleil


Nie jest to zły pomysł, ale wydaje się szalone, że musiałbym kupić stos Bluetooth za coś, czego tak rzadko używałem.
Trevor Sullivan

Szkoda, że ​​programiści Androida nie zajęli się implementacją Bluetooth zamiast wszystkich fantazyjnych efektów i zegara, który zjada 10 MB pamięci RAM.
Tomáš Zato - Przywróć Monikę

6

Znalazłem rozwiązanie z tego filmu na YouTube https://www.youtube.com/watch?v=yZNPO1gMcoA i pomyślałem, że podzielę się tutaj, ponieważ był to pierwszy wynik, kiedy zacząłem szukać rozwiązania.

Problem polega na tym, że system Windows nie wykrywa automatycznie łączy szeregowych Bluetooth. Możesz ręcznie wskazać standardowe sterowniki systemu Windows, wykonując następujące kroki.

 1. Przejdź do Menedżera urządzeń
 2. Kliknij prawym przyciskiem myszy element w polu Inne urządzenia oznaczonym Urządzenie peryferyjne Bluetooth i kliknij opcję Aktualizuj oprogramowanie sterownika
 3. Kliknij Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu ...
 4. Kliknij opcję Pozwól mi wybrać ...
 5. Wybierz Porty (COM i LPT) i kliknij Dalej
 6. Przejdź do i wybierz Microsoft w lewym polu, wybierz Standardowy łącze szeregowe przez Bluetooth w prawym polu i kliknij Dalej
 7. Kliknij OK w oknie ostrzegawczym instalacji sterownika, aby pomyślnie zainstalować sterownik

Nie jestem pewien, dlaczego system Windows nie może automatycznie wykryć tego komponentu i zainstalować sterownika, ale to rozwiązanie działało dla mnie. Mam nadzieję, że tak też będzie dla ciebie.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.