Nie można kupić żadnych płatnych aplikacji w sklepie Google Play, pokazuje „Wystąpił błąd. Proszę spróbuj ponownie."


20

Na moim Nexusie 7 ciągle dostaję

Wystąpił błąd. Proszę spróbuj ponownie.

W kółko, gdy próbujesz kupić płatne aplikacje w sklepie Google Play. Działa dobrze w przypadku bezpłatnych aplikacji, ale zawsze zwraca ten sam błąd, gdy próbuję kupić płatną aplikację. „Próbowałem ponownie” kilkanaście razy z tym samym rezultatem.

kliknięcie płatnego zakupu w Google Play - wystąpił błąd. proszę spróbuj ponownie

Po sprawdzeniu mojego konta Google Nexus 7 pokazuje się jako prawidłowo podłączony do mojego konta. Działa również OK w aplikacji Mail, Kalendarz i innych pakietach aplikacji Google na urządzeniu.

Nie rozumiem, dlaczego pojawia się ten błąd, który nic mi nie mówi . Chciałbym kupić niektóre aplikacje na Androida na Nexusa 7, ale nie mogę!

Na podstawie jednego z komentarzy próbowałem kupić tę samą aplikację w witrynie Google Play i obok Nexusa 7 pojawia się dziwna wiadomość (która pojawia się na mojej liście urządzeń):

Nie otworzyłeś ostatnio aplikacji Sklep Google Play na tym urządzeniu. Otwórz i spróbuj ponownie.

Nie otworzyłeś ostatnio aplikacji Sklep Google Play na tym urządzeniu. Otwórz i spróbuj ponownie.

Ale, ale mam sklep Google Play teraz otwarty na moim urządzeniu!


7
Czy próbowałeś dokonać zakupu za pomocą strony internetowej w przeglądarce na komputerze? Może to ujawnić bardziej opisowy (lub przynajmniej inny) komunikat o błędzie.
Dan Herbert

4
Czy masz skonfigurowany Portfel Google? Może to powodować dziwny błąd.
Robin

Może to być jakiś błąd konserwacyjny, czasem mi się to zdarza nawet w przypadku darmowych aplikacji. Zalecam odczekać godzinę lub dwie i spróbować ponownie.
user969757,

Czy jest jakaś szansa, że ​​jesteś zrootowany? Wygląda na to, że niektóre podobne przypadki zostały rozwiązane przez zainstalowanie innej wersji Sklepu Play, ale aby to wypróbować, potrzebujesz roota ( przykład ).
eldarerathis

nie zrootowany, wszystkie domyślnie, konsekwentnie się dzieje, odkąd dostałem to przez około tydzień.
Jeff Atwood

Odpowiedzi:


6

Według tego wątku na code.google.com (od kwietnia 2012 r.) Wydaje się, że jeden użytkownik rozwiązał podobny problem po tym, jak zalecono mu wyłączenie autoryzacji 2-etapowej w celu korzystania z Google Play:

Mam ten sam problem i technika właśnie doradziła, że ​​muszę wyłączyć weryfikację dwuetapową, aby wejść do Play.

Dlatego wyłączę uwierzytelnianie 2-krokowe na koncie Google powiązanym z urządzeniem i spróbuję ponownie. (Jeśli to nie zadziała, zastanawiam się, czy warto nawet spróbować przywrócić ustawienia fabryczne przy wyłączonym uwierzytelnianiu 2-etapowym ...)

BTW: Ten wątek znajduje się na liście problemów dotyczących kodu źródłowego aplikacji Google Authenticator. Problem nie jest w rzeczywistości związany z tą aplikacją, jednak po skonfigurowaniu autoryzacji dwuetapowej użytkownik podobno nie mógł uzyskać dostępu do Google Play, dlatego obwinił tę aplikację.


Alternatywnie (nadal zakładając, że problem stanowi 2-etapowe uwierzytelnianie), możesz utworzyć hasło do aplikacji do Google Play zgodnie z opisem w tej odpowiedzi . Cytując tę ​​odpowiedź:

 1. Utwórz hasło aplikacji dla Google Play na https://accounts.google.com/IssuedAuthSubTokens (np. Nazwij go „Sklep z Androidem Play Phone”).

 2. W telefonie dodaj drugie konto Google (Wszystkie ustawienia> Konta i synchronizacja).

 3. Uruchom Google Play Store.

 4. Przejdź do Menu> Konta.

 5. Przełącz konto; następnie przełącz się z powrotem.

 6. Gdy poprosi o hasło, wprowadź hasło aplikacji.


Zdecydowanie używam uwierzytelniania dwuskładnikowego, więc jest to możliwe
Jeff Atwood,

@JeffAtwood, czy to drugie działało dla Ciebie?
jrg

@jrg nie miał czasu na sprawdzenie, ale wydaje się najbardziej prawdopodobne wytłumaczenie
Jeff Atwood

Podczas przywracania ustawień fabrycznych urządzenia (HTC Incredible with Gingerbread) wystąpił problem z 2-czynnikiem. Po wprowadzeniu informacji o koncie Google pojawia się błąd (dopóki nie wyłączyłem uwierzytelniania dwuskładnikowego). Wydaje się więc uzasadnione, że 2-czynnik może spowodować problem z kontem (rynkowym) na nowym urządzeniu.
Gary

6

W kolejności od najmniej do najbardziej destrukcyjnej.

 1. wyczyść dane z aplikacji rynkowej, uruchom ponownie
 2. usuń swoje konto google, uruchom ponownie, dodaj je ponownie
 3. wyczyść dane z usług ramowych Google (jest to podobne do powyższego, ponieważ wyloguje cię, ale nie jestem pewien, co jeszcze to wyczyści), uruchom ponownie, zaloguj się ponownie.

trzeci był tym, co ostatecznie mnie naprawiło i nie miałem już problemu.


doskonały! jak dokładnie mam zrobić nr 3 na twojej liście? Odpowiedź Eldara obejmuje numer 1, a numer 2 jest dość prosty.
Jeff Atwood

1
@JeffAtwood: na liście poszukaj „Google Framework Services” Settings->Apps.
eldarerathis

@eldar cóż, poszedłem do „Google Framework Services” w aplikacjach, wyczyściłem dane dla tej aplikacji, ponownie uruchomiłem tablet i ... ten sam błąd niestety. Będę musiał spróbować więcej rzeczy.
Jeff Atwood

4

Pamiętam, jak widziałem post na RootzWiki, w którym ktoś widział bardzo podobny problem, chociaż na Galaxy Nexus. W szczególności miał następujące objawy:

Ku mojemu przerażeniu odkryłem, że pojawia się błąd bez względu na to, co próbuję kupić. Wydaje się, że darmowe aplikacje działają dobrze.

Rozwiązaniem, które ostatecznie znalazł, było:

Rozumiem! Znaleziono tweeta od Petera Alfonso z informacją o odinstalowaniu aktualizacji rynku i wyczyszczeniu pamięci podręcznej.

Aby to zrobić, przejdź do Settings->Apps, przesuń palcem w lewo do karty „Wszystkie”, a następnie wybierz Sklep Play (powinien być zatytułowany „Sklep Google Play”, więc spójrz w obszarze „G”) i naciśnij Uninstall Updates. Po zakończeniu naciśnij przycisk Clear cachelub Clear datajeśli chcesz całkowicie wyczyścić wszystkie jego dane. Gdy to zrobisz, uruchom ponownie Sklep Play i spróbuj ponownie kupić aplikację.


to świetnie, ale nie widzę żadnych „Odinstaluj aktualizacji” na stronie informacyjnej aplikacji Sklep Google Play. Widzę: Wyczyść dane, Wyczyść pamięć podręczną, Wyczyść wartości domyślne. Spróbuję teraz wyczyścić pamięć podręczną i dane.
Jeff Atwood,

Zrobione, a następnie ponownie uruchomiony tablet, ten sam błąd niestety.
Jeff Atwood,

1
@JeffAtwood: Możliwe, że N7 jest wyposażony w najnowszą wersję Play, więc w rzeczywistości nie ma aktualizacji do odinstalowania.
eldarerathis

1

Właśnie miałem ten problem na moim Nexusie 7, chociaż komunikat o błędzie brzmiał: Wymagane jest uwierzytelnienie. Musisz zalogować się na swoje konto Google, ale te same objawy, wszystko działało dobrze, z wyjątkiem pobierania płatnych aplikacji.

Problem polegał na tym, że Portfel Google został wyłączony. Aby chronić Twoje dane i prywatność, Twoje konto Portfela Google Apps zostanie zawieszone, gdy hasło do Twojego konta zostanie zresetowane przez administratora Google Apps. Co było dla mnie wiadomością i główną przyczyną. Musiałem zadzwonić do nich, by ponownie włączyć Portfel, a potem Google Play znów zaczął działać dla płatnych aplikacji.


0

Zgłoszony problem w Google:

[# 4319215] Płatne aplikacje nie są dostępne na terytoriach

Płatności i kupowanie aplikacji / przedmiotów w aplikacji -> [# 4319215] Płatne aplikacje nie są dostępne na terytoriach

Otrzymaliśmy raporty, że niektórzy użytkownicy mieszkający na terytorium nie mają dostępu do tych samych aplikacji na Androida w Google Play, co kraj macierzysty tego terytorium. Ten problem może występować, jeśli:

 • Mieszkasz w niepodległym regionie geograficznym lub części kraju
 • Podczas próby zakupu aplikacji na system Android pojawiają się komunikaty o błędach na w Google Play lub w ogóle nie widzisz płatnych aplikacji w Google Play (widzisz tylko darmowe aplikacje)

Obecnie nie jest dostępne obejście tego problemu, ale będziemy nadal aktualizować tę stronę, wprowadzając zmiany, więc sprawdź wkrótce.

Pierwsze zgłoszenie problemu: 1 lutego 2012 r
Ostatnia aktualizacja: 3 lipca 2012 r


Czy jesteś na terytorium? Jeśli nie, rozważ zgłoszenie problemu w Google Staff.


Jestem w USA, o ile wiem, to nie jest terytorium?
Jeff Atwood

@JeffAtwood Dono .. stąd pytam! Naprawdę nie rozumiem, w jaki sposób „mapa” dzieli się tam, gdzie jesteś :) (Portugalia tutaj)
Zuul

@JeffAtwood Tutaj dla niektórych rzeczy, takich jak telekomunikacja, jesteśmy podzieleni według terytoriów ..
Zuul
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.