Czy można odtwarzać dźwięk mono?


9

Jestem w miejscu pracy, które pozwala tylko na jedno wejście słuchawkowe. To sprawia, że ​​niektóre utwory są okropne, mając tylko jeden kanał. Chciałbym zmiksować moje audio w jednym kanale, ale wydaje się to nieco trudniejsze niż można by się spodziewać. Nie chcę kupować płatnej aplikacji i odtwarzam muzykę z biblioteki Google Music, więc alternatywne odtwarzacze nie są opcją.

Czy można to zrobić cyfrowo? Nie chcę kupować adaptera i wystawiać go z telefonu, ryzykując gniazdo słuchawkowe, żeby grać mono.

Korzystam z Droida X2 z CM9. Wiem, że niektóre ROM producentów mają opcje mono, ale nie ma ich w magazynie dla Androida ani CM9.


Czy sprawiają, że przecinasz słuchawki na pół ?!
Michael Hampton

Haha nie, ale są otwarte kostki i jestem widoczny z holu windy, więc wolałbym nie łamać żadnych zasad.
Littlegator

Jest to bardzo istotne dla tych z nas, którzy są głusi na jedno ucho!
Squiggle

Odpowiedzi:


4

W opcji ułatwień dostępu dla dźwięku mono znajduje się ustawienie. Jeszcze tego nie próbowałem, ale może być to, czego chcesz.


1
Nie widzę tego. Może to być funkcja w Jelly Bean lub funkcja zastrzeżona w twojej pamięci ROM.
Littlegator

Próbowałem tego na moim (Samsung Galaxy Win Duos) z DoubleTwist tuż przed tym, jak zobaczyłem to pytanie i nie zrobiło to monofonicznego odtwarzania. : SI musi teraz unikać Muzyki Play, ponieważ pobiera muzykę do pamięci wewnętrznej (wbudowana działa jak SD) zamiast zewnętrznej (karta MicroSD).
Adam LS

Działa to dla mnie na HTC One M9, Android 5.1, HTC Sense 7.0. Testowane w Spotify i Poweramp. Dzięki :)
Mr_Moneybags

3

Możesz użyć Powerampa . Ma mnóstwo ustawień dźwięku, w tym opcję mono.


1
Tak, ale to płatna aplikacja. Przypuszczam, że powinienem był określić, że nie chcę płacić. Korzystam też z Google Music, więc uważam, że nie ma o tym mowy. Będę edytować, aby określić więcej.
Littlegator

2

Wiele zestawów słuchawkowych Bluetooth odtwarza tylko dźwięki monofoniczne, chociaż jakość dźwięku nie jest na ogół taka, jak w przypadku przewodowego zestawu słuchawkowego.


Tak, jestem trochę audiofilem i nie mogłem znieść bluetooth. Mam również 10-godzinne dni pracy i nie sądzę, że mój zestaw słuchawkowy Bluetooth wytrzyma ten dzień.
Littlegator

1

Nie do końca to, o co prosisz, ale możesz kupić słuchawki monofoniczne, które przesyłają oba kanały audio do jednej słuchawki. Wyszukaj w serwisie eBay „mono (słuchawki douszne, słuchawki)”


0

Jest na to sposób bez konieczności kupowania czegokolwiek. Będziesz musiał uzyskać uprawnienia roota na ROM i być może liberalny SELinux.

Zainstaluj najnowszą wersję Viper Audio dla Androida z http://vipersaudio.com/blog/?page_id=48

Uruchom aplikację i zainstaluj sterownik dowolnej jakości, a następnie uruchom ponownie! Po ponownym uruchomieniu urządzenia uruchom ponownie aplikację Audio Vipera, włóż słuchawki, a następnie dokonaj konfiguracji:

Na karcie Zestaw słuchawkowy dostępne są opcje funkcji FIELD SURROND. Włącz go i wybierz niektóre wartości siły pola otaczającego i siły obrazu środkowego (zalecam ustawienie obu wartości na Lekki). Wszystko to da ci dźwięk monofoniczny, odbijając dźwięk z jednego kanału na drugi, z minimalnym opóźnieniem!

(OPCJONALNIE -> NIE KONIECZNE!) Po tym, na samym dole tej listy, powinieneś znaleźć opcje MASTER GATE (LIMITER) i możesz ustawić Kanał Kanału na 1.0: .0 lub odwrotnie.

Wszystko to nie da ci prawdziwego miksu mono, ale brzmi wystarczająco dobrze, i nie sądzę, że szukasz dźwięku o wysokiej jakości, ponieważ muzyka jest słyszalna w stereo. Powodzenia :)


-1

Można użyć ffmpeg:

avconv -i input.mp4 -c:v copy -c:a libmp3lame -ac 1 out.avi
avconv -i input.mp3 -c:a libmp3lame -ac 1 out.avi

2
Nie dotyczy to, ponieważ OP wspomina, że ​​odtwarza muzykę z Google Music, a nie z plików lokalnych.
onik

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.