Czy mogę ręcznie pobrać ustawienia Wi-Fi na urządzenie z systemem Android z mojego konta Google?


9

Właśnie kupiłem moje czwarte urządzenie z Androidem - telefon HSPA + Samsung Galaxy Nexus.

Kiedy kupiłem moje drugie i trzecie urządzenie (Samsung Galaxy Tab 10.1 i Asus Transformer Pad TF300T), stwierdziłem, że po zalogowaniu się do mojego konta Google podczas konfiguracji urządzenia, moje urządzenia pobrały wszystkie znane mi hotspoty Wi-Fi i hasła sieciowe do nich , i może natychmiast połączyć się z dowolną prywatną siecią Wi-Fi zapisaną na moim pierwszym urządzeniu z Androidem (HTC Nexus One).

Jednak z jakiegoś powodu tak się nie stało na moim Galaxy Nexusie, kiedy go konfigurowałem. W rzeczywistości, kiedy konfigurowałem tablet Transformer Pad, nie tylko pobierałem ustawienia Wi-Fi, ale także automatycznie pobierałem aplikacje, które zainstalowałem na innych urządzeniach. Mój nowy Galaxy Nexus też tego nie zrobił. Wiem, że zaznaczyłem pole „przywróć kopię zapasową z konta Google” podczas konfiguracji urządzenia. Na początku miałem problem z zalogowaniem się, więc może to jest powód?

Naprawdę chciałbym pobrać moje ustawienia sieci Wi-Fi na to urządzenie. Mam dziesiątki hotspotów z domów znajomych, biur klientów itp., Dla których nie chcę ponownie wprowadzać informacji. Czy jest jakiś sposób, aby ręcznie przywrócić te informacje do mojego Galaxy Nexusa, ponieważ nie zostały one przywrócone podczas mojej pierwszej konfiguracji? Próbowałem usunąć moje konto Google z urządzenia i ponownie je dodać, ale to nie zadziałało. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.


1
Na samym dole mojej odpowiedzi znajdują się linki do ważnej lektury na ten temat. Należy pamiętać, że jeśli opcje tworzenia kopii zapasowych zostaną wyłączone, Google może wyczyścić wszystkie poprzednie kopie zapasowe !! Przeczytaj przed odzyskaniem kopii zapasowej! Czy nadal masz swoje poprzednie urządzenie, aby je podłączyć i zezwolić na przesłanie nowej kopii zapasowej w celu późniejszego zaimportowania do Nexusa?
Zuul,

@Zuul O rany, zdecydowanie nie chcę odznaczać tych pól! Tak, nadal mam poprzednie urządzenie.
Joshua Carmody

Przeczytaj moją odpowiedź i przeczytaj artykuły na dole linku. Jeśli potrzebujesz dalszej pomocy, @Zuul me :) (Bezpiecznie zachowaj swoje poprzednie urządzenie,
uważaj

Odpowiedzi:


11

Znalazłem tę stronę w witrynie pomocy Google, która zawiera następujące informacje na temat przywracania ustawień telefonu podczas początkowej konfiguracji:

„Ważne: jeśli chcesz przywrócić ustawienia, musisz to zrobić teraz podczas instalacji. Nie możesz przywrócić danych po zakończeniu instalacji.”

W związku z tym domyślam się, że nie ma możliwości przywrócenia danych konta w tym momencie, poza zresetowaniem telefonu do ustawień fabrycznych i ponownym uruchomieniem (w tym momencie niepożądane). Chciałbym się jednak mylić.


Odpowiada to na moje pytanie „Czy mogę ręcznie odzyskać wszystkie moje aplikacje zainstalowane w innym telefonie z logowaniem do konta Google?”. Myślę, że odpowiedź brzmi nie. Ale to naprawdę denerwuje, pomijam okres logowania i nie mogę przywrócić wszystkich moich ustawień.
einverne,

0

Jeśli poprzednie urządzenie zostało skonfigurowane do tworzenia kopii zapasowych danych osobowych, takich jak hasła Wi-Fi, zakładki przeglądarki, Słownik użytkownika, lista zainstalowanych aplikacji Market i inne niestandardowe ustawienia, kopia zapasowa zostanie wykonana na serwerach Google.

Funkcja automatycznego przywracania musi być włączona, aby telefon mógł skontaktować się z serwerami Google i pobrać poprzednie dane kopii zapasowej.

Tak, dokładnie , dostęp do panelu ustawień poprzez:

 1. Podając na ekranie głównym wybierz Aplikacje;

 2. Wybierz Ustawienia;

 3. Przejdź do sekcji OSOBISTE, wybierz Kopia zapasowa i reset;

 4. W sekcji BACKUP & RESTORE skonfiguruj to, czego potrzebujesz:

  Upewnij się, że odpowiednie konto jest wybrane w polu Konto kopii zapasowej przed próbą jakichkolwiek ustawień konfiguracji.

  Kilka ważnych uwag:

  • Ustawienie jest włączone, gdy obecny jest znacznik wyboru.
  • Jeśli tworzenie kopii zapasowych danych jest wyłączone, istniejące kopie zapasowe są usuwane z serwerów Google.

Samsung Nexus Ustawienia Google Kopia zapasowa i przywracanie


Przydatne i powiązane czytanie:


Dzięki. Niestety ekrany, na które wskazujesz, nadal nie pozwalają na ręczne przywracanie danych z kopii zapasowej. Mam zaznaczone opcje tworzenia kopii zapasowych / automatycznego przywracania. Na podstawie tego, co widzę na stronie support.google.com/mobile/bin/… , domyślam się, że ręczne przywracanie nie jest możliwe. Również strona pomocy T-Mobile, do której prowadziłeś link, wskazywała, że ​​w tej chwili istnieje znany problem z przywracaniem, co może być przyczyną tego, że moje aplikacje i ustawienia nie zostały poprawnie przywrócone.
Joshua Carmody


0

Polecam w inny sposób, użyj tej niesamowitej aplikacji do tworzenia kopii zapasowych, a następnie przywróć na dowolnym urządzeniu z Androidem: https://play.google.com/store/apps/details?id=ihnel.com.wifipassrecovery

Now you can:
- View your connected wifi passwords
- Backup/restore easily
- Share passwords with your friends
- This is FREE APP.

Edycja: Jestem programistą tej aplikacji


Ta aplikacja wymaga dostępu do konta root, czego nie włączałby żaden zapasowy telefon z Androidem. Również zaufanie do stron trzecich za pomocą haseł Wi-Fi wydaje się ryzykowne (szczególnie gdy mają dostęp do konta root!).
Joshua Carmody,

Tak, ta aplikacja wymaga dostępu do katalogu głównego, aby odczytać plik konfiguracyjny Wi-Fi (pod / system), a następnie pokazać Ci, że nie robi nic więcej. Jestem właścicielem tej aplikacji i chcę się tylko dzielić.
Nguyen Minh Binh

Czy kod źródłowy jest publiczny?
aij

2
Chociaż jesteś właścicielem i twierdzisz, że nie robi nic więcej: aplikacja ma również INTERNETpozwolenie. O ile kod źródłowy nie jest publiczny, nie można zweryfikować Twojego roszczenia. Nie zrozum mnie źle: nie mówię, że aplikacja robi podejrzane rzeczy. Ale przy tych uprawnieniach mogłoby. Zwłaszcza aplikacje zajmujące się hasłami (lub innymi sensownymi danymi) nie powinny mieć INTERNETpozwolenia IMHO. Jeśli chcę zsynchronizować poufne dane, wolę, aby jedna aplikacja je szyfrowała, a inna synchronizowała.
Izzy
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.