Przesyłaj strumieniowo dźwięk z Ubuntu na Androida


12

Mam dość ponawiania zestawu słuchawkowego między komputerem stacjonarnym a systemem Android, gdy ktoś do mnie dzwoni. Czy istnieje sposób przesyłania strumieniowego dźwięku z Ubuntu (używam Pulseaudio ) na telefon z Androidem przez Wi-Fi lub USB?


znalazłem to, ale nie jestem pewien, jak sprawić, by działało razem damonkohler.com/2009/01/rhythmbox-shout2send-plugin.html
kirill_igum

istnieje sposób na użycie vlc traveldevel.com, ale przy próbie przesyłania strumieniowego przez http wyświetla błąd „zbyt wiele błędów”. jest też ten, który spróbuję później reddit.com/r/Android/related/d0hr0/…
kirill_igum

Zdobyłbym klucz bluetooth i wysyłam dźwięk telefonu do komputera (w mgnieniu oka) :)
Pitto

Jest bardzo podobne pytanie o superużytkowniku, z wieloma odpowiedziami: superuser.com/questions/605445/…
aplaice

Odpowiedzi:


7

Ubuntu zbudowało Ubuntu One Mobile właśnie w tym celu. Usługa jest bezpłatna do wypróbowania przez miesiąc, a następnie 3,99 USD / miesiąc (lub 39,99 USD rocznie). Warto wspomnieć, że płatne konto zapewnia 25 GB przestrzeni dyskowej i nieograniczone przesyłanie strumieniowe dla urządzeń z Androidem 2.1+, iOS 3.1+, a także Windows XP, Vista i 7 (i są opłaty za dodatkowe miejsce).

( Dla tych, którzy nie chcą streamować muzyki, Ubuntu One zapewnia 5 GB przestrzeni dyskowej w chmurze za darmo.)


1
ubuntu już nie ma ...
Thufir

6

Tak! Istnieje aplikacja o nazwie Remote Audio, która tuneluje wyjście audio komputera przez SSH lub 1 lub 2 inne protokoły. Właśnie go zainstalowałem i jeszcze go nie skonfigurowałem, ale planuję używać go wraz ze zdalnym połączeniem VNC z moim komputerem stacjonarnym w domu, aby móc używać Energy XT zdalnie do sekwencjonowania pomysłów na utwory z dowolnego miejsca na świecie. =)

Jestem pewien, że Ubuntu działa świetnie w przypadku muzyki i prawdopodobnie wymaga prostszej konfiguracji, ale spowoduje to przesyłanie strumieniowe KAŻDEGO dźwięku generowanego przez komputer i jest bezpłatny (i działa z dowolnym systemem * nix). Temat Rhythembox, o którym pisałeś, również działałby świetnie, ale najpierw musisz skonfigurować serwer multimediów strumieniowych Icecast.


3

Używam starych narzędzi serwera przesyłania strumieniowego Winamp Shoutcast . Następnie użyj jednej z aplikacji, które odtwarzają stacje Shoutcast. Winamp (oficjalna aplikacja, ale streaming Shoutcast jest nadal w fazie rozwoju od 11.11.2010 ) lub XiiaLive ( link AppBrain ).


2

Czy myślałeś o podejściu UPnP AV? Protokół umożliwia strumieniowe przesyłanie multimediów między różnymi urządzeniami w tej samej sieci (np. Wi-Fi). Istnieje duża różnorodność serwerów i klientów dla wszystkich systemów operacyjnych .

Na przykład MediaTomb to dobrze znany serwer multimediów dostępny również dla Ubuntu. Do odtwarzania na telefonie możesz użyć funkcji allShare, która jest fabrycznie zainstalowana na niektórych telefonach, lub bezpłatnego klienta, takiego jak BubbleUPNP lub Skifta .


+1 MediaTomb przesyła także strumieniowo filmy do urządzenia z systemem Android.
Flow

2

Możesz zainstalować airbubble na swoim Androidzie, który działa jako głośnik przy użyciu protokołu Apple AirPlay (DAAP).
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bubblesoft.android.airbubble

Pulseaudio może być skonfigurowane do przesyłania strumieniowego do dowolnego odbiornika AirPlay - sprawdź tę odpowiedź, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat konfiguracji: /superuser/331126/how-can-you-stream-music-from-ubuntu-to-airplay -speakers-on-your-network-with-ub

Po uruchomieniu airbubble powinien pojawić się jako opcja głośnika w menu dźwięku ubuntu.


nope airbubble nie pojawia się
aWebDeveloper

1

Sprawdź subsoniczny. www.subsonic.org Ma własną aplikację na rynku i powinna dobrze grać z rozmowami telefonicznymi. Konfiguracja zajmuje tylko sieć wewnętrzną, a dostęp do niej z dowolnego miejsca zajmuje 3 minuty.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.