Jelly Bean w Galaxy Nexus - wymuszanie aktualizacji?


16

Kupiłem Galaxy Nexus w Nowej Zelandii - poprzez import równoległy. Wierzę, że przyszedł z Rosji, biorąc pod uwagę, że moja instrukcja była w języku rosyjskim (!) Ale działa idealnie i jest autentyczny.

Tamten kolega kupił jeden z tego samego źródła następnego dnia, a jego przybył dzień po moim.

Następnie przeprowadziłem się do Kanady i dostałem kartę SIM Rogers. Wszystko dobrze.

Jednak mój były kolega otrzymał aktualizację do wersji 4.0.4 około 8 tygodni wcześniej. Próbowałem wymusić aktualizację, ale bez powodzenia.

W zeszłym tygodniu w końcu dostałem 4.0.4 i mniej więcej tego samego dnia mój stary kolega wysłał e-maila z informacją, że dostał aktualizację OTA do 4.1.

Co daje? Czy jest to wdrożenie geotermiczne? Jak mogę wymusić aktualizację? (Poszedłem do aktualizacji systemu, aby sprawdzić dostępność aktualizacji, ale bez powodzenia). A może musiałbym zrootować i zrobić to ręcznie? Wolałbym tego nie robić, jeśli istnieje prosty sposób wymuszenia aktualizacji ...

Pasmo podstawowe I9250XXLA2, kompilacja IMM76K.I9250XWLD2

Odpowiedzi:


8

Istnieje wiele odmian Galaxy Nexus. Najprawdopodobniej twój telefon to yakjuxw, który pobiera aktualizacje od Samsunga. Drugi telefon jest albo yakjualbo takju, które wykorzystują własne aktualizacje Google, które są uwalniane szybciej.

Wersje są wymienne, jeśli nie uwzględnisz dostosowań międzynarodowych lub możliwych modyfikacji operatora. Na przykład zobacz moją odpowiedź tutaj na temat zmiany yakjuxwoprogramowania układowego na takjuJelly Bean, którą można następnie oficjalnie zaktualizować do wersji 4.1.1 przez OTA.


Pasmo podstawowe I9250XXLA2, kompilacja IMM76K.I9250XWLD2 - czy można tego użyć do określenia jakjuxw lub cokolwiek innego?
Mark Mayo,

To samo co ja, nie wiem, czy to zdecydowanie oznacza jakjudzw. Chociaż wydaje się, że tak, ponieważ fabryczne obrazy yakju / takju tutaj to IMM76I.
onik

7

Czekałem bardzo niecierpliwie na aktualizację JellyBean przez kilka dni w zeszłym tygodniu i wreszcie to zrobiłem, aby uzyskać JB na moim Galaxy Nexus.

Ręcznie uruchom aktualizację, usuwając dane w Google Services Framework, a następnie sprawdź Aktualizację systemu w Ustawieniach .

Być może będziesz musiał to zrobić wiele razy. Musiałem to zrobić 5 razy, aby uzyskać aktualizację. Możesz mieć szczęście, że dostaniesz go również przy mniejszej liczbie prób.

Przy okazji, mam telefon z USA i zostaję w Indiach. Nie jestem pewien, czy to naprawdę ma znaczenie.


Ta sztuczka jest niesamowita! Wreszcie dostałem JB :)
ottel142

6

Miałem ten sam problem: kupiłem telefon z Amazon.com i utknąłem na 4.0.2 bez aktualizacji OTA. Gdy się temu przyjrzałem, okazało się, że korzystałem z oprogramowania układowego ( yakjujp) skonfigurowanego tak, aby pobierać aktualizacje od Samsunga, a nie pobierać je bezpośrednio od Google.

Najpierw musisz ustalić, czy Twoje urządzenie otrzymuje aktualizacje bezpośrednio od Google, co można rozpoznać po nazwie kompilacji. Skończyło się tymczasowo instalowanie tej aplikacji (ostrzeżenie: zawiera bezpłatne reklamy) i patrzenie na pole „Marka”. Jeśli nie używasz „yakju”, musisz przełączyć kompilacje, aby otrzymywać oficjalne aktualizacje od Google.

Postępowałem zgodnie z tymi bolesnymi instrukcjami dla systemu Windows, podczas gdy naprawdę powinienem był to sprawdzić je przejrzeć (i zignorowałem większość kroków, biorąc pod uwagę, o ile łatwiej jest ten proces w systemie Linux).

Całą procedurę można podsumować w następujący sposób:

  1. Utwórz kopię zapasową telefonu.
  2. Odblokuj moduł ładujący (który usuwa wszystko).
  3. Uruchom ponownie w fastboot (przytrzymaj przyciski zwiększania i zmniejszania głośności, a następnie naciśnij przycisk zasilania).
  4. Sflashuj wszystkie różne obrazy oprogramowania układowego.
  5. Uruchom ponownie i zainstaluj ponownie / ponownie skonfiguruj aplikacje.

Podsumowano to w poście na blogu, który napisałem o ręcznym przejściu na oprogramowanie „yakju” w wersji „waniliowej” 4.0.4, a wkrótce potem otrzymałem aktualizację OTA 4.1.1 od Google.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.